Tip: Nevíte kam večer vyrazit? Náš Průvodce Vám poradí!

Zpravodajství

Říjen 9, 2017

08:44
Mělnicko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu.
Kategorie: Zpravodajství
06:02
Mělník – Most Josefa Straky v Mělníku bude zavřený už od začátku letošního listopadu. Je totiž ve výrazně horším stavu, než se původně předpokládalo. Bezpečnostní opatření tam dokonce nepustí ani chodce.
Kategorie: Zpravodajství
05:38
Podle zákona musí být všechny bojlery, tepelná čerpadla a elektrické kotle označeny energetickým štítkem. Z něj pak vyčtete, jak moc je tento spotřebič účinný.
Kategorie: Zpravodajství

Říjen 8, 2017

17:23

Na volby nahlíží každý různě. Je spousta pesimistů, kteří si přejí, aby to už bylo pryč, protože to je stejně k ničemu, a i když dáte někomu hlas a oni třeba i vyhrají, tak to klidně slepí s těmi, které nemůžete ani cítit. Je mimochodem zajímavé, jak úplně všechny strany vždy před volbami vědí, co občana pálí a chtějí to řešit :-)).

Stačí se podívat na ta hesla. Byrokracii odbouráváme přes čtvrt století :-). On se na papírování leckdo slušně živí a stejné je to i s ostatními zákony. Co by potom ti právníci dělali, kdyby to bylo vše takové jednoduché, jako selský rozum.

Volby jsou ale také zábavnou hrou, pokud je tak přijmete. Už jen to, že nesete ten svůj žeton ( hlasovací lístek) vhodit do hry a někdy i do místnosti, která je nejen krásně a majestátně vlastenecky vyzdobena, a kde můžete potkat třeba i známé a sousedy, ale ke které můžete mít i jiný vztah.

 V neděli po čtrnácté hodině, pak přichází hra, kterou můžete přijmout a nemusíte. Stačí třeba jen vypadnout do přírody, nebo se zabrat do jiné činnosti. Můžete ale také sledovat, jak se odevzdávají hlasy z různých lokalit ČR, jak zpočátku létají barevné grafy stran nahoru i dolu, než se trošku ustálí a podle odevzdaných okrsků můžete zkusit i předvídat, kdo bude ještě posilovat, a kdo naopak bude ztrácet. Můžete nahlížet do štábů politických stran a sledovat jejich měnící se nálady, což se jen tak běžně nevídá.


Ovšem, předpokladem je někomu fandit a dobré je nefandit jenom straně, které jste dali hlas, ale ještě i několika dalším. To tak často v praxi funguje, že volič má radost z neúspěchu některých stran a každé procento stranám, o kterých si myslí, že mohou být přínosem, nebo straně, které dal hlas jej potěší. Po sečtení můžete večer tak trochu slavit, nebo smutit, ale tím hra jménem volby končí. Dále už jen můžete sledovat, jak se to všechno vyvíjí a co to přináší, což vůbec nemusí být nezajímavé.


Už třeba v tuto chvíli je zajímavé sledovat, jak skoro všechny strany, se opět již poněkolikáté zkouší hlavně vytáhnout na toho Babiše, co se dá, aby mu ještě srazily preference. Jako-by zpravodajsky nebylo nic lepšího na pořadu dne, než pořád Babiš a Babiš. Možná, že si i sami sobě škodí, ale to ukáží za 14 dní výsledky. A co vy, máte nějaká želízka v ohni a doufáte, že se některým již téměř dlouholetým politickým stálicím protáhnou obličeje :-)?

Původně jsem tak trochu přemýšlel, že obrázky létajících draků a letadýlek tady ještě nemám, a navíc byl každý muž chlapcem, a také jsme pouštěli draky, tak bych mohl nejspíše na Drakiádu na Chloumek vyrazit a trochu se tak i projít. Jenže, věk i určitá lenost a větší smysl pro doléčení nachlazení v dnešním větrném počasí mě vedl jen ke krátké procházce. A motivy přicházely samy.

Vinaři si stěžují na počasí, blíží se sklizeň svatomartinských hroznů, a tak pohlédněme do zámecké vinice.


Odtud je již jen skok na zámecké nádvoří, kde vedle vstupní brány vidíte vlevo nejstarší část zámku, která mi vždy připomene také scénu z  německého válečného velkofilmu Stalingrad, kde si zahrál i náš herec Karel Heřmánek.


Na nádvoří mě však přivedlo tentokrát něco jiného. Halloween začíná zřejmě pomalu nabývat na síle i u nás a tentokrát mě sem přivedla pozvánka na akci především pro děti a jejich mladé rodiče. Mám pro vás připraveno opět několik pozvánek do mělnického RMM ( snad již zítra), ale tentokrát tu tedy máte pozvánku do zámeckých sklepů .-).


A že nepřeháním, tak to vidíte na fotografii. Podívejte se na sedmý (?:-)) schod a nenajdete tam pivo, jako ve veselohře Vesničko má středisková, ale již připravenou vydlabanou dýni. O svátku jsem psal loni
.

Kdo jezdíte aspoň občas vlaky, tak víte, že ČD dodávají pro veřejnost do svých stanic časopis, který vás může inspirovat k cestám po Čechách i jinam a přináší i další zajímavosti. Ten jsem sice nenašel, ale zato vím, že až do 15.10 je na lokálce mezi Mšenem a Mladou Boleslaví výluka, a našel jsem tam tento nezvyklý plakát. Co dodat? Mír byl vždy přáním většiny normálních lidí.


Podobně mě zaujal i webový odkaz na tomto autě, které nemůžete už jen pro znak restaurace Němý medvěd přehlédnout .... http://www.1000mil.eu/?page_id=259&lang=cs_CZ  Ano, příběh o zachráně lidí pomocí psích spřežení na Aljašce, kde se koná na jeho počest několikadenní závod jsem v televizi viděl. Jak vidno, existuje spousta dobrodružných i charitativních akcí, do kterých se může podle možností leckdo zapojit.

Původně jsem to chtěl vystavit až zítra, ale čtvrtek je tak brzy, že nic nezkazím, když to dám už dnes. A to je dnes úplně vše. Pohodový vstup do dalšího říjnového týdne!
Zdroj: Soutok
14:53

( pohled na vozovku od vinařské školy)

Jedním z předmětů regionální politiky je názor, že nastal čas odstranit sakury ( japonská třešeň) https://cs.wikipedia.org/wiki/Sakura z ulice Fričova, která spojuje Pražskou ulici s parkem Polabí a  s vinařskou školou.

 Možná tu měl někdo z radních nedávno při jízdě autem pocit, že je vozovka v hrozném stavu, a proto i chodci na chodníku zakopávají na zámkové dlažbě, kterou nadzvedly kořeny. Je až s podivem, jak rychle byly nalezeny důvody, že to jinak nejde ( navyšování chodníků, nebo vozovky), než sakury přemístit a už se snad ví dokonce i kam, jen občané to nevědí.

Což o to, jak to celé dopadne, tak o tom se nakonec, jako o všem důležitém ve městě rozhodne na schůzi zastupitelstva. Pokud je mi díky tisku známo, tak má být ještě provedený odborný posudek věci. To ovšem nebrání tomu, aby na věc nemohli mít svůj názor i občané, a aby tyto názory nebyly prezentovány pouze v novinách, nebo v měsíčníku radnice.

Nesdílím zrovna názor, že zejména vozovka v této nepříliš frekventované a mimochodem i poměrně romantické ulici ( je mnoho ulic s větší frekvencí provozu) potřebuje teď nutně nějaký nový povrch. O tom se ostatně můžete přesvědčit na fotografiích, které jsem dnes pořídil. Snad jen na chodníku nedaleko Pražské ulice jsou asi dvě místa, kde je třeba trošku více zvedat nohy, ale domnívám se, že řešit sakury v této ulici je momentálně zbytečné. Vždyť není snad žádný problém je vysadit zatím i jinde. Mimochodem, tvrdí se, že sakury z Fričovy ulice jsou již na konci života, a pokud platí o stromech to samé, co o lidech, tak je možná lepší je na stará kolena snad ani nepřesazovat.


( pohled z asi poloviny ulice)( detail chodníku v nejvíce poničeném místě)( nejvíce poničené místo od Pražské ulice)


(Vozovka přímo z přechodu pro chodce u Pražské ulice)Tak jsem zde v minulém článku představil opravdu  pěknou originální hudbu z Madagaskaru jménem salegy a Afrika je tu opět. Nebo se vám vybrané skladby nelíbily :-)? Dnes vás tedy pozvu na závěr článku do MKD, kde proběhne poznávací program na téma Namibie. Jiní lidé, jiná příroda, jiná mentalita, jiná kultůra, tak bohatě krásná je naše planeta, na které nám bylo propůjčeno aspoň chvíli žít.
Zdroj: Soutok
11:01
Nelahozeves - Zámecké dýňování v Nelahozevsi už za prvních pár hodin navštívilo téměř osm set návštěvníků. Pro děti byla připravena dýňová olympiáda s několika disciplínami, divadlo v rytířském sále a zábavná pohádková hra v zámeckém sklepení, kde bylo potřeba vysvobodit čarodějnici, která se proměnila v krásnou princeznu. Po cestě děti provázela bludička, musely čerta obehrát v kartách a vodníkovi pomoc sesbírat zatoulané perly na náhrdelník. 
Kategorie: Zpravodajství
06:22
Mělnicko - Veřejné záchodky ve všech třech největších městech na Mělnicku se s blížící se zimou pravděpodobně zase stanou oblíbeným cílem bezdomovců, které tam táhne teplo.
Kategorie: Zpravodajství

Říjen 7, 2017

09:46
Nelahozeves – Správa železniční dopravní cesty se chystá odstranit úzké hrdlo na prvním koridoru v Nelahozevsi. Kvůli nedostatečným rozměrům tam provoz omezují tři krátké tunely, pocházející z roku 1848.
Kategorie: Zpravodajství
06:55
Mělnicko - Přinášíme vám přehled kulturních událostí v regionu.
Kategorie: Zpravodajství

Říjen 6, 2017

14:00
Mělník, Neratovice - Prohlédněte si miminka, která se nově narodila v mělnické a neratovické porodnici.
Kategorie: Zpravodajství
11:53

Milí čtenáři, máme tu počasí na draka, kdy vítr stíhá déšť a podepisuje se to i na našem zdraví. Takové ty lehké virózy, kdy potřebujeme doladit různá nachlazení, musíme být občas doma a ven už to stejně moc neláká.

Občas je třeba udělat nějakou domácí práci, a to je vhodná chvilka pro internetové rádio. Člověk má v oblíbených několik desítek stanic a tentokrát skončilo ladění na  tropické stanici jménem Rádio Paradisagasy, která vysílá na africkém Madagaskaru. Převážná většina písní na této stanici je melodická, nebo aspoň  velmi zajímavá, protože to je skutečně exotická hudba.


Občas odběhnu od práce a napíšu si nějaký ten název písničky, která mě zaujme, ale když to potom hledám na youtube, tak zjistím, že toho jsou mraky. Samozřejmě to nikde jinde u nás neuslyšíte, než na netu a blog Soutoku, se kromě akcí připravovaných a míst, nebo akcí, které jsem navštívil, také rád dělí o zkušenosti ze své zábavy. Podívejme se tedy po dlouhé době zase na nějaké zajímavé skladby.


První skladba z nabídky má tu zvláštnost, že se tváří opravdu, jako světový hit nějaké velmi slavné zpěvačky. Ani se to moc nepodobá africké hudbě, ale spíše té, kterou známe z obou konců Atlantiku. No, posuďte sami, zda to nemá něco do sebe. Po jakoby rockovém rozjezdu a tišší pasáži přichází pěkný refrén.
Dayvide Mpamonjy mahery ... https://www.youtube.com/watch?v=N_v-sTHYxMs

Druhá skladba už souvisí s obrázky. Jaojoby- Aro malemilemy...https://www.youtube.com/watch?v=dVwjzA8a3-M    To už je klasická ta hudebně nejjednodušší malgašská hudba a myslím, že zvláště pánové si přijdou na své, když to tam holky asi po minutě prvně rozbalí :-). Když zadáte na netu slovo Jaojoby, tak najdete zajímavou wikipedii ..https://en.wikipedia.org/wiki/Eus%C3%A8be_Jaojoby,

A nakonec ještě několik přímých odkazů na skladby, které mě tento týden na stanici zaujaly:
Lokon-danitra-Hantatiana ... https://www.youtube.com/watch?v=9EiAqJFmvFI
Fenoamby-Mariage......        https://www.youtube.com/watch?v=f1Z2UV_k3_U
Akaiky mpamonjy Fanasia..  https://www.youtube.com/watch?v=FV180q-DaKo
Izy ilay mahery..................    https://www.youtube.com/watch?v=Iiho4ljpm4o


A ještě  přidám dnes pěknou zpěvačku jménem Sisca a její hit z roku 2016 Voly zahó...
https://www.youtube.com/watch?v=ztYCVX7zETc

Aktualizace 11.10. v 19.15: Lianah- https://www.youtube.com/watch?v=FYQpxKVH6FM

Aktualizace 7.10. v 15.40:
Hudební styl se nazývá salegy ( sellingg).... a právě Eusebe Jaojoby je považován za hlavního šířitele této regionální hudby do světa. V současnosti vystupuje s celou svoji velkou rodinou občas i mimo hranice kontinentu a koncerty musí být neuvěřitelně náročné nejen na pohyb, ale i na hlasivky. Salegy je domorodá hudba Madagaskaru, který má ještě jednu zvláštnost, podobně, jako nedaleké malé ostrovy Reunion, Maurícius, či Komory.

 Ačkoliv ostrov leží jen nedaleko břehu afrického kontinentu, tak první osadníci sem připluli z jihovýchodní Asie a domorodý jazyk je jedním z nejzápadnějších jazyků velmi bohaté australsko- polynéské větve jazyků, což je v mnoha ohledech patrné. ( U západnějších Komor se sice uvádí stejné pravděpodobné  prvotní osídlení, ale domorodý jazyk již patří do větve bantuských jazyků typických pro kontinent Afriky.)


A s Drakiádou je to nakonec zajímavé. Dlouho jsem tu avizoval tu sobotní od 13 hodin na Chloumku. Teď je tu tedy repete v neděli v Jelenicích. Vše potřebné je na plakátech, které se po kliku zvětší. Hlavně vám přeji dostatečné zdraví, ať můžete dělat zejména o víkendu co uznáte za vhodné.

Zdroj: Soutok
11:51
Mělník - Do místního rodinného centra zavítal v úterý strážník Martin Moták z Městské policie Mělník, aby přítomným seniorům poradil, jak se chovat, aby se nestali obětí trestných činů. Vysvětlil, na co si dát pozor při nákupech, kde nosit kabelku, ale také zdůraznil, proč neotevírat žádným podomním prodejcům ani neuzavírat žádné smlouvy po telefonu.
Kategorie: Zpravodajství
11:00
Když pro vás peníze nejsou problém, i u nás najdete na prodej vzácná auta za pořádné sumy. Našli jsme deset nejdražších aut, která si takzvaně „hned z fleku“ můžete koupit. Všechna jsou za cenu luxusního domu.
Kategorie: Zpravodajství
08:36
Mělnicko - Přinášíme vám přehled kulturních událostí v regionu.
Kategorie: Zpravodajství
07:36
Neratovice – Americký zpěvák, skladatel a virtuózní hráč na basovou kytaru Fernando Saunders dorazí do místního společenského domu už ve čtvrtek 12. října. Koncert, na kterém se představí i dvě alternativní místní kapely psychodelick rock hrající Wolgang Lederer a pop elektronický Pedro Zakatchku začne v 19.30 hodin.
Kategorie: Zpravodajství
06:24
Neratovice – Výpravní budova nádraží prošla rekonstrukcí za více než šest milionů korun. Ta ale problém, který místní trápí nejvíc, stejně nevyřešila. Parkoviště tak i po nákladné přestavbě u nádraží chybí.
Kategorie: Zpravodajství

Říjen 5, 2017

10:14
Mělník - Houbařská sezóna je tu. Bohužel s tím souvisí i příchod pacientů po otravách.
Kategorie: Zpravodajství

Říjen 4, 2017

18:12
Mělnicko - Přečtěte si krátké zprávy z regionu!
Kategorie: Zpravodajství
05:49
Neratovice – Lidé z Neratovic hlasovali v anketě o nové podobě labské náplavky ve městě. Většina je pro riviéru v podobě přírodní pláže.
Kategorie: Zpravodajství
05:15
Nabídka deskových materiálů na bázi dřeva je opravdu bohatá. Vyzná se v nich většinou jen odborník. A s pomocí našeho výčtu i vy.
Kategorie: Zpravodajství