Tip: Máme přehled co se kde šustlo! Buďte v obraze!

Zpravodajství

Srpen 25, 2017

08:30
Děkujeme všem houbařům, kteří nám zaslali fotografie svých úlovků. Zaslané příspěvky nás nadchly svou rozmanitostí - kromě hřibů dorazily i bedly, žampiony, lišky a obrovité pýchavky. Je vidět, že rostou. Pro Nej houbaře každého kraje máme připravenou knihu a audioknihu.
Kategorie: Zpravodajství

Srpen 24, 2017

19:04


Je tu poslední srpnový prázdninový víkend a akcí je doma i v okolí zase plno. Tou vůbec nejdůležitější událostí je Den otevřených dveří ve firmě Junker, který se koná po třech letech ( článek zde). Je to důležité zejména proto, že firma slaví 25. výročí svého působení v Mělníku a v Čechách vůbec. Pan Junker je snad dokonce vůbec prvním zahraničním podnikatelem v ČR po roce 89 ( také článek zde), běžně se setkává s našimi předními politiky a prostřednictvím televize tak aspoň navázal na zašlou slávu starých časů, kdy Mělník byl známý široko daleko především  svými kočárky, cukrem, vínem a Mělnické vinobraní byla pravidelná televizní zpravodajská událost. Dnes tedy lze bez nadsázky říci, než se zde začne dít něco většího a významnějšího ( změny v přístavu, obchvat, spojení železničních tratí 072 a 090 mostem), zvyšování mostů na Vltavě a laterálním kanále) že mediální prapor vlaje v současnosti odtud.


Pokud tedy chcete vědět, co se děje v jednom z nejmodernějších podniků v Mělníku, tak zavítejte v sobotu 26.8. v době od 9.00 do 14 hodin do Řipské ulice. Osobně jsem zde v jednom článku ( tuším nové programy na Astře) kdysi vytýkal České televizi, že málo informuje mládež o praktických věcech. Zatímco jinde v Evropě již žák 8. třídy vidí prostřednictvím televize, co se kde vyrábí a jaká je technologie výroby, což mu může pomoci při výběru budoucího zaměstnání, tak toto je u nás nahrazováno pořady typu reality-show. Žáci jsou skutečně nucení navštěvovat různé dny otevřených dveří a to je nedostatečné.


Teď skočím do Račic na kanál. Tam ve středu začalo MS v rychlostní kanoistice a bude trvat až do neděle 27.8. http://www.canoeracice.com/cz/ . Dal bych sem i nějaké foto z veslařského areálu, ale z časových důvodů tak neučiním. K populárním závodům na kanále také patří závody dračích lodí. Můžete tedy zavítat třeba do Račic.


Jak jsem tu již nedávno psal, tak v sobotu od 9 hodin, se také můžete zajet podívat na soutěž větroňů. Více na  http://rck-melnik.cz/pozvanka-majova-rcvs/

Dvě velké důležité akce jsou ve Mšeně. V sobotu tam máme rybářské závody a v neděli je to pak populární Mšenská 50ka. Dne 1.9. nám zase začínají výstavy v Lysé nad Labem , ale tomu se budu věnovat někdy příště, stejně tak, jako dvoufázové integraci Byšicka a Mšenska ( podzim 2017 a jaro 2018) do PID. Pro tento víkend zde tedy máme několik aktualit.

Kalendář akcí Mšeno.25.08.2017  Chrámový koncert26.08.2017  Rybářské závody26.08.2017  Vzpomínkový večer s Jiřinou Šiklovou27.08.2017  Mšenská padesátka01.09.2017  Kanina Country Open - festival02.09.2017  Poslední koupání09.09.2017  Lobeč - Pivovar Happening VII.

Zdroj: Soutok
16:14
Mělník - Návštěvníci si užili přírodovědecké poznávání s Liborem Prausem a pedagožkou Jitkou z místního Regionálního muzea. Určovali stopy, poznávali zvířata a poslouchali hlasy leda. Poslední prázdninovou doprovodnou akcí k výstavě Kam s ním? Do muzea! přichystalo muzeum na čtvrtek den. Tuto neděli už expozice s 382 vystavenými předměty a zábavnými úkoly končí.
Kategorie: Zpravodajství
11:18
Mělnicko - Přinášíme vám přehled kulturních událostí v regionu.
Kategorie: Zpravodajství
11:00
Potřebujete nové auto, ale nemůžete či nechcete za něj utratit mnoho peněz? Pak samozřejmě začnete hledat mezi ojetinami. A co když plánujete utratit nejvýš padesát tisíc korun? Lze za takové peníze koupit slušné a spolehlivé auto?
Kategorie: Zpravodajství
07:50
Mělnicko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu.
Kategorie: Zpravodajství
07:38
Mělník - Seriál letních komorních koncertů v sadech u Masarykova kulturního domu v Mělníku nabídl na začátku tohoto týdne hudebně divadelní představení nazvané Aniby Neřekla, ve kterém se nadšenému hledišti pod širým nebem představili Anna Polívková a Jakub Xavier Baro. Na stejném místě zakončí sezonu ve středu 6. září Ragtime trio Ondřeje Kvity s pořadem Vzpomínky na hvězdy Joplina a Gershwina. Začátek je v půl osmé večer.
Kategorie: Zpravodajství
05:31
Mělník – Mělník bude mít možná zásadní místo v přípravách čínských hokejistů na zimní olympijské hry. Nejde však o olympiádu, kterou hostí v příštím roce jihokorejský Pchjongčchang, ale až o další zimní hry v roce 2022 v čínském Pekingu.
Kategorie: Zpravodajství

Srpen 23, 2017

09:00
Nominujte Deník.cz do ankety českého internetu Křišťálová Lupa 2017! Díky vám bude mít Váš regionální Deník šanci dostat se do finálního hlasování v kategorii "Zpravodajství".
Kategorie: Zpravodajství
07:51
Mělnicko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu.
Kategorie: Zpravodajství
07:18
Mělnicko - Přinášíme vám přehled kulturních událostí v regionu.
Kategorie: Zpravodajství
06:21
Dětský pokoj potřebuje pořádnou postel. Ale obyčejné postele jsou plné nesplněných dětských snů. Zkuste splnit nějaké ty sny i vysněnou postelí.
Kategorie: Zpravodajství
05:24
Mělnicko – I když jsou Kralupy i Neratovice městem jízdních kol, ani jedno z nich neuvažuje o tom, že by zřídilo úschovnu. Návštěvníci, kteří přijedou na úřad na kolech, mohou své dopravní prostředky zamknout ve stojanech před radnicemi. Za kolo si ale ručí sami.
Kategorie: Zpravodajství

Srpen 22, 2017

08:43
Mělnicko - Přinášíme vám přehled kulturních událostí v regionu.
Kategorie: Zpravodajství
07:13
Mělnicko - Nový protikuřácký zákon, který je v platnosti už skoro tři měsíce, přinesl především problémy s rušením nočního klidu. Hlasití kuřáci vadí před hospodami na sídlištích a u bytových domů.
Kategorie: Zpravodajství
05:43
Mělnicko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu.
Kategorie: Zpravodajství

Srpen 21, 2017

13:51
Kralupy nad Vltavou - Park pod věžáky na Seifertově náměstí v kralupské části Lobeček dlouhé léta chátrá. Fontána je suchá, betonová díla praskají a na polámaných lavičkách spí skoro každou noc bezdomovci. Prostranství pod věžáky má však naději na rekonstrukci. Podle mluvčího kralupské radnice Aleše Levého už je hotový projekt a jeho realizace čeká už jen na vypsání vhodné dotace.
Kategorie: Zpravodajství
13:00
I relativně nízká finanční gramotnost Čechů může za to, že čas od času skočíme na „supervýhodnou“ nabídku zhodnocení peněz, která se nakonec promění v totální fiasko. Pokud byste rádi investovali svoje úspory, nevynechejte následující tipy. 
Kategorie: Zpravodajství
12:18
Kralupy – Málem tragicky skončilo víkendové koupání na kralupském koupališti pro rodinu čtyřletého chlapce. Díky včasnému zásahu dětí z menšího bazénu a zdejšího plavčíka naštěstí vše skončilo více než dobře.
Kategorie: Zpravodajství
11:40
Kralupy nad Vltavou - Téměř tisícovku tančících návštěvníků zaznamenali během odpoledne, večera i noci pořadatelé místního sobotního festivalu elektronické hudby v kralupském Lobečku. Na hned pěti pódiích vystoupila mezi sobotním polednem až půlnocí téměř padesátka místních i přespolních pouštěčů, a to hned včetně několika velmi známých DJ.
Kategorie: Zpravodajství