https://www.traditionrolex.com/7

 Co nového na mělnické gastroscéně | Mělníček.cz - Mělník v pohybu
Tip: Nevíte kam večer vyrazit? Náš Průvodce Vám poradí!

Mělníček se potýká s technickými obtížemi.
Na uzdravení pracujeme. Prosíme o trpělivost.

Co nového na mělnické gastroscéně

Mělnické gastro novinky

Sychravé období podzimu a zimy přeje novým a příjemným gastro zážitkům. Lidé se stahují za teplem hospod a restaurací, potkávají se a ochutnávají sezónní nabídky místních kuchařů.
I v našem městě je to znát.Nejčerstvějším přírůstkem na mělnické gastroscéně je podnik Polívkárna.
Nachází se v prostorách bývalého bistra Bystrý králík - tedy v patře budovy DBK u hlavní pošty. Otevřeno má od pondělí do pátku 10:30-15:00. Každý den nabízí několik čerstvých polévek či bezmasých jídel.

Dalším nově otevřeným místem je prodejna Bonté Mělník, v ulici Kněžny Emmy pod Prasečákem. Nabízí výběr kvalitních sýrů, uzenin a dalších pochoutek, ale i mělnická vína a něco sladkého na zub. Po celý prosinec to bude místo, kde vám udělají horký svařák s sebou.

Nesmíme také zapomenout na znovuobnovený provoz v enotéce přímo na mělnickém zámku. Provozuje jej všem návštěvníkům mělnických trhů známý Sapore Italiano. Otevřeno má v zimním období zatím jen od středy do neděle, 9:00-18:00 (v pátek a sobotu až do 22:00). Mimo výběru vín a italských těstovin si zde můžete stejně jako na trzích pochutnat na výborných čerstvě připravovaných bagetách, dobré kávě, a dalších dobrotách.

 

Předminulý víkend proběhl pravidelně nepravidelný brunch v Kafe Mělník. Zde se však také dá zastavit i na oběd a pochutnat si na některém z plněných a zapékaných bagelů, toustů a nebo na polévce. O skvělé kávě nemluvě.
Za zmínku stojí i nové podzimní menu Restaurace na hradbách, kde můžete ochutnat takové dobroty jako například tuňáka v bylinkové krustě s bramborovou terinkou, restovaná vepřová játra s cibulovým muffinem nebo si jako sladkou tečku vybrat jablečný crumble s vanilkovou zmrzlinou.
I mediálně aktuálně velmi známý Ristorante Santo připravuje nové zimní menu, a přináší vybrané lahůdky, například drůbeží paštiku s foie gras nebo krémovou polévku s pancettou a liškami.

Nelze také nezmínit novou nabídku snídaní v Pizzerii Mex - ale samostatný článek o snídaních na Mělníku se chystá.

Bohužel ne všechny zprávy jsou pozitivní - oblíbená hospoda U Beníšků s tankovou plzní je na prodej.

 

Co se změnilo na poli poledních menu v centru města?U velmi navštěvovaného Němého medvěda nově připravují speciální polední jídlo, které každý týden obměňují. Jako první přišla na řadu geniální kachní prsa na grilované zelenině, a tento týden to jsou kuřecí stripsy se dvěma omáčkami a salátkem coleslaw.

V zámecké restauraci Chateau Restaurant Mělník přešli se zimní sezonou na již dříve vyzkoušené brunch menu, kdy můžete za jednu cenu ochutnat klidně všechna tři připravená jídla. Kuchař vám je naservíruje dle vašeho přání, a navíc přihodí jedinečný výhled do kraje za řekou.

Na samém kraji města se znovu otevřel prostor U Jelínků, nyní jako Nezbedná Tortilla Dvůr, která má také svou denní polední nabídku.

Mám také zprávu o dobrých obědech v Blatecké hospodě (dříve U Jednoručky), kde je znovu zavedli.
Ale stejně jako Tortila je to z centra trošku z ruky.

 

A co na poli gastro produktů, které se hodí jako dárek nejen pod stromeček?Rád doporučuji nové mělnické pivo, které uvedla pivotéka Pivo & Zahrada - jedná se o vánoční Ale nazvaný Cardinal Red Ale, uvařený ve spolupráci s oblíbeným pivovarem Lobeč.

Vlastní vánoční pivo bude nabízet také Němý medvěd - nazvali ho příhodně Ježíšek.

Bez zajímavosti není ani nabídka adventních salámů od Martina Růzhy ve stylových vánočních obalech.

A v mnoha restauracích jsou také k dispozici dárkové poukazy, které potěší nejen pod stromečkem, ale především při jejich využití Smiling

Další zajímavostí je, že již dva obchody (Karavana a Zdravý obchůdek) nabízejí nákup potravin bez obalu, tedy například do vlastních nádob. V obchůdku Čas pro mě nově nabízejí výběr bio potravin, a v již zmiňovaném Kafe Mělník si lze objednávat produkty místních farmářů (dodávaných přes Scuk.cz).

Máte i vy nějaké další tipy a zprávy? Neváhejte se podělit v komentařích pod článkem.
Obzvlášť budu rád za tipy kam na Mělníku nebo v okolí zajít na snídani.

Hezké svátky a dobrou chuť!

Za Mělníček.cz přeje
Petr Šťastný 
 

Druhý, jarní díl: zde

 

 Město

https://www.traditionrolex.com/7