https://www.traditionrolex.com/7

 Tip na zajímavý víkend s historií šlechtického rodu Lobkowiczů v Dolních Beřkovicích 9. až 11. září 2022 | Mělníček.cz - Mělník v pohybu
Tip: Chcete i Vy mít svůj banner nebo komerční inzerát na tomto webu? Napište nám na komerce@melnicek.cz.

Mělníček se potýká s technickými obtížemi.
Na uzdravení pracujeme. Prosíme o trpělivost.

Tip na zajímavý víkend s historií šlechtického rodu Lobkowiczů v Dolních Beřkovicích 9. až 11. září 2022

Dny evropského kulturního dědictví (EHD), pořádané pod záštitou Rady Evropy a Evropské komise, se na našem kontinentu každoročně konají již od roku 1991 a řadí se k významným celoevropským kulturně poznávacím a společenským událostem. 

V rámci oslav letošního ročníku EHD proběhne v obci Dolní Beřkovice o víkendu 9. až 11. září a ve středu 14. září 2022 velká a kvalitně připravená akce s názvem V zámku a v podzámčí, která bude tématicky věnována historii dolnobeřkovické větve šlechtického rodu Lobkowiczů.

"Můžete navštívit zajímavou výstavu artefaktů a dokumentů z lobkowických sbírek, kde bude k vidění například unikátní série originálů kreseb nadané Anny Berty Lobkowiczové z konce 19. století. Budete si moci prohlédnout prezentaci historických fotografií tří generací lobkowiczké rodiny nebo se zúčastnit setkání a besed s  renomovanými historiky Petrem Maškem a Stanislavem Kasíkem k historii místní zámecké knihovny a lobkowiczkého knížecího erbu.  Sloupský kastelán Ivan Volman  představí svou propracovanou a mnoha fotografiemi provázenou on-line genealogii dolnobeřkovické linie rodu.

Bude se promítat dokument o lesní správě panství a také si připomeneme působení lobkowiczké klášterní školy s opatrovnou za účasti emeritní generální představené  Kongregace školských sester de Notre Dame, Anežky Bednářové.

Rozhodně si však nenechte ujít hlavní událost lobkowiczkého víkendu, a sice sobotní slavnostní koncert orchestru Collegium Modern Prague s hosty - pod vedením dirigenta Michala Macourka, se skladbami Antonína Dvořáka, Julia Fučíka, Ludwiga van Beethovena a dalších, kde zazní i vlastní skladba hudbymilovného Ferdinanda Lobkowicze, jehož památce je tento koncert věnován.

V průběhu tohoto koncertu se uskuteční oficiální křest nově vydané knihy autora Karla Tichého s názvem Lobkowiczové dolnobeřkovští za přítomnosti některých členů lobkowiczké rodiny.

A konečně všechny zveme na komorní koncert dua T´N´T s názvem Setkání se spirituálem Antonína Dvořáka v kostele Stětí sv. Jana Křtitele ve Vliněvsi ve středu 14. září, který dolnobeřkovické oslavy Dnů evropského kulturního dědictví 2022 uzavře." 

Podrobný program s uvedením začátků jednotlivých akcí naleznete na:
www.dolniberkovice.cz/aktuality

Vstup na všechny avízované akce je zdarma.

 
https://www.traditionrolex.com/7