https://www.traditionrolex.com/7

 Hráli jsme unplugged… | Mělníček.cz - Mělník v pohybu
Tip: Události z kalendáře si můžete pohodlně přenést ve formátu ICS do Vašeho mailového programu či mobilu.

Mělníček se potýká s technickými obtížemi.
Na uzdravení pracujeme. Prosíme o trpělivost.

Hráli jsme unplugged…

Na staré silnici pod Vrázovou vyhlídkou se poslední květnovou sobotu sešel Mělník, aby se po dlouhé izolaci potkali přátelé a kamarádi u pohodové muziky, aby ochutnali plzeňské a kančí guláš od Dobrého kance, který zde měl premiéru stejně jako Sabriho foodtruck se špičkovou kávou, delikatesami a mělnickým vínem. Sběratelé mohli pořídit Raistova trika, která byla vyrobena v malé 100 kusové sérii a do budoucna budou patřit k těm cenným.

Nejdůležitější však bylo vytvoření unikátních snímků lidského řetězu, kterými se nám podařila zdokumentovat doba covidová symbolickým přípitkem dva metry od sebe. U focení byl i mělnický kronikář Martin Klihavec, který fotografie zanese do kroniky jako svědectví pro příští generace.

Když hraje Mělník je u toho zpravidla Baťa, Marek Holý, Lenka Ducháčková a tentokrát i Braduo a další … . Nejmladší vystupující Terka Holá a Alžběta Trejbalová sklidili stejný potlesk jako jejich zkušenější kolegové a my máme jistotu, že Mělníku vyrůstá další nadějná generace muzikantů. Na závěr hořely ohně, opékali se buřty Béda řádil s ostatními na svém vozíku pod pódiem a my jsme mohli konstatovat, že se celá akce mimořádně vydařila.

Speciální poděkování patří ZUŠ Mělník, která zapůjčila na akci techniku potřebnou pro ozvučení, dále Dušanu Houžvicovi, který umožnil připojení a věnoval elektřinu. Tomáši Vojtovi za pomoc s produkcí, všem vystupujícím, technickým službám města Mělníka za velmi vstřícný přístup a také Vám všem, kteří jste přišli a akci podpořili.

Těšme se společně na 29.7. kdy bude Mělník opět hrát. Nebude to bohužel za účasti avizovaného Tomáše Kluse, který musel akci na poslední chvíli zrušit, ale přislíbil nám však termín na příští rok. Můžeme již teď prozradit, že bude velké pódium, symfonický orchestr, sbor, Petr Baťa, Navostro a další. Také spousta dobrého jídla, mělnické víno a úžasní lidé…

Tým Mělník hraje.
 Kultura

https://www.traditionrolex.com/7