https://www.traditionrolex.com/7

 Mělník ožije v létě koncerty, filmy a divadlem | Mělníček.cz - Mělník v pohybu
Tip: Přehledná a stále aktuální nabídka zaměstnání je dostupná zde.

Mělníček se potýká s technickými obtížemi.
Na uzdravení pracujeme. Prosíme o trpělivost.

Mělník ožije v létě koncerty, filmy a divadlem

Obyvatelé i návštěvníci města Mělníka si mohou po celé léto vychutnávat koncerty různých žánrů, divadelní představení pod širým nebem, filmové projekce a také několik týdnů programů pro celé rodiny.

Na náměstí Míru zazní během tří večerů postupně funky soul, rock‘n’roll šmrncovně říznutý ska a slovenská punková romantika v provedení kapel Top Dream Company (19. 7.), Heebie Jeebies (2. 8.) a Smola a Hrušky (30. 8.). Sérii koncertů uzavře 22. září jednodenní festival Ekompilace, na kterém kromě mladých regionálních kapel zazáří i legendární Wohnout a speciální host Thom Artway.
U Masarykova kulturního domu (MKD) se uskuteční tři komorní koncerty pod širým nebem. Zahájí je 11. července Trojanovo trio s vystoupením Tango for ever, při němž budou diváci moci obdivovat i ukázky argentinského tanga páru skvělých tanečníků. 22. července čeká diváky hudebně divadelní představení dua Aniby Neřekla a 6. září Ragtime Trio Ondřeje Kvity se Vzpomínkami na Scotta Joplina a George Gershwina.

Divadelní představení pod širým nebem zahájí 12. července dvě aktovky Nového divadla Mělník pod jménem Všeliké lásky hry v sadech u MKD. Na ně naváže 26. července na stejném místě komediální představení Happy Hour a 9. srpna v Radničním dvoře divadelní komedie s Otakarem Brouskem ml. a Oldřichem Víznerem Zelňačka, jejíž příběh proslavil stejnojmenný film s Louisem de Funès. 23. srpna se pak na náměstí Míru odehraje představení Husí krky v podání akrobatického dua Cirkusu TeTy, které kombinuje prvky fyzického divadla a nového cirkusu.
Dětem je určeno odpolední divadelní představení Kudy cesta do pohádky v provedení Liduščina divadla před MKD (1. 8.).

Na různých místech se během léta uskuteční také filmové projekce – v parku Na Aušperku, na náměstí Míru v rámci Kinematografu bratří Čadíků a v MKD. Mnohé z těchto projekcí jsou rodinné, dětem je určeno i odpolední promítání animovaného filmu Malý princ konané 3. srpna v MKD.

Od 10. do 20. července se návštěvníkům otevře knihovní zahrada nabízející program a relaxaci v klidné zelené oáze uprostřed centra města. K zapůjčení zde budou stolní i zahradní hry, knihy a časopisy. Večer 18. července zde také vystoupí originální městský bluesman Jiří Konvrzek. Na poslední červencový a první srpnový týden nabídne oblíbený Letní park u MKD volný prostor k odpočinku na travnatých plochách s možností zapůjčení hraček a her, otevřenou 
kavárnu a pravidelné lektorované workshopy určené dětem i dospělým. 25. července odpoledne se zde uskuteční hravý koncert Chytej ušima, který pobaví děti i dospělé.

V sobotu 12. srpna bude centrum města patřit Mělnickému koštu, oblíbené slavnosti mělnických vín a gastronomie. Ta bude i pozvánkou na tradiční mělnické vinobraní, které se letos uskuteční 15.–17. září.

Kompletní program v příloze, a také na www.mekul.cz

 

PřílohaVelikost
mekul2017_programA4.pdf1.17 MB


Kultura

https://www.traditionrolex.com/7