Tip: Uvítáme nové uši a oči. Staňte se zvědem serveru Mělníček.cz! [email protected]
Muzeum M

Mělnické vinobraní 2018 - program

Tradiční slavnosti vína na Mělníku. Tři dny skvělé zábavy pro všechny generace. Čtyři scény, historie, kvalitní mělnický burčák, jarmark i atrakce pro děti. To vše v rámci oslav 100 let české státnosti a 80.konaného vinobraní.

PÁTEK

Hlavní scéna
14:00 Slavnostní vyzvánění zvonů chrámu sv. Petra a Pavla
14:10 BUBENÍCI ZUŠ MĚLNÍK - vystoupení žáků a studentů z třídy bicích nástrojů
14:30 PĚVECKÝ SBOR ZUŠ MĚLNÍK - 
15:30 TOMÁŠ HOMUTA TRIO - oblíbený mělnický bluesový pianista se svými hosty
17:00 STEAMBOAT STOMPERS - legendární dixie slavící 50 let úspěšné činnosti
18:45 REGINALD - populární mělnický rapper
20:30 MIG 21 - snadné je žít, pokud vás baví Jiří Macháček
22:15 WOHNOUT - svaz českých bohémů s nezaměnitelným zvukem
23:40 COLOSAL - jedna z nejstarších mělnických kapel

Country scéna
15:30 ASM - mělnické folkové seskupení s vlastní tvorbou
17:00 MODROTISK - bluegrass band
18:30 BAŤA A KALÁBŮV NĚŽNÝ BEAT - poetické blues a bigbeat oblíbeného písničkáře
20:00 CHLAPI V SOBĚ - kapela z Českého Krumlova která hraje československý pop rock vždy po svém

Dobová scéna
15:40 BROUČCI - loutková pohádka i pro nejmenší
16:45 VZPOMÍNKY ZŮSTANOU - česká populární hudba 50. - 70. let minulého století v projektu Petra Soviče - Gramofon
18:30 VYSTOUPENÍ CIMBÁLOVÉ MUZIKY ALEXANDRA VRÁBELA - lidové písně s cimbálovou kapelou
20:00 ORCHESTR JEŽKOVY STOPY - český swing 20. století
21:30 TRIKOLORA - snová ohnivá show divadla Amanitas inspirovaná barvami české vlajky

SOBOTA

Hlavní scéna
10:00 MĚLNIČANKA - mělnický dechový orchestr
11:30 DIXIELAND MESSENGERS - energický dixieland nejen z Chicaga
13:00 MONIKA ABSOLONOVÁ - ceněná muzikálová zpěvačka a držitelka Thalie
14:30 MIRAI - když nemůžeš, přidej víc s objevem roku 2017
16:00 HISTORICKÝ PRŮVOD ALEGORICKÝCH VOZŮ - dějiny vinařství a města Mělníka k příležitosti 100 let vzniku Československa
17:00 GOLDEN BIG BAND PRAGUE S EVOU PILAROVOU - swingový orchestr Petra Soviče se speciálním programem na oslavu 100 let české státnosti
19:15 LUCIE BÍLÁ - mnoho a mnohonásobná zlatá slavice
20:30 SLAVNOSTNÍ OHŇOSTROJ - ku příležitosti oslav 80.konaného vinobraní a 100 let české státnosti
21:10 XINDL X - oblíbený písničkář, textař a scénárista
22:40 VYPSANÁ FIXA - chytlavý pop punk

Country scéna
11:30 MIMO RYTMUS - taneční orchestr ZUŠ Mělník s úspěšnou adaptací slavné Pomády
13:00 THE BASKETLES - nejlepší revival Creedence Clearwater Revival a Beatles
14:30 BLUE BROTHERS - Smršť energických songů nejen z legendárních filmů vám zaručeně zvedne náladu
16:00 HISTORICKÝ PRŮVOD ALEGORICKÝCH VOZŮ - dějiny vinařství a města Mělníka k příležitosti 100 let vzniku Československa
17:00 ONDŘEJ RUML - populární zpěvák a talentovaný multiinstrumentalista se svým unikátním projektem
18:30 KRAUSBERRY - blues-rocková legenda české hudební scény
20:00 NETŘESK - country je to, co se nám líbí... , netradiční country bál s libereckou skupinou

Dobová scéna
10:00 ŽESŤOVÝ KVINTET - hudba k výročí První republiky
10:45 MĚŠEC - Rytíři Mělničtí a jejich šermířské vystoupení
11:20 PAVEL CUDLÍN TORTURA - aneb ukázky práva útrpného
12:05 TURNAJ POHÁDKOVÝCH POSTAV - šermířské vystoupení SHŠ Bakaláři
12:45 ELTHIN - středověká hudba z Plzně
13:25 BUBÁCI - šermířské vystoupení dle nového stejnojmenného minifilmu domácích Rytířů Mělnických
13:55 POSLEDNÍ PROPADNE PEKLU - šermířské vystoupení SHŠ Bakaláři
14:25 PAVEL CUDLÍN TORTURA - aneb ukázky práva útrpného
15:05 ELTHIN - středověká hudba z Plzně
16:00 HISTORICKÝ PRŮVOD ALEGORICKÝCH VOZŮ - dějiny vinařství a města Mělníka k příležitosti 100 let vzniku Československa
17:00 FRAŠKA O DUŠANOVĚ DUŠI - fraška pro starší děti a dospělé v podání divadla Spektákl
18:30 KONCERT K OSLAVĚ 100 LET REPUBLIKY - Daja & Shadde Yadda představí jazzové a swingové šlágry první republiky
20:30 CIRCUS BROTHERS - s neuvěřitelnou energií zahraný disco-balkan, klezmer

NEDĚLE

Hlavní scéna
10:30 JAROŠÁČEK A JAROŠOVCI - vystoupení mělnických folklorních souborů
11:15 GAUDEAMUS - Folklorní soubor VŠE v Praze
12:30 CIMBAL BROTHERS - známé světové i domácí skladby v netradičním podání
14:00 SLZA - hvězdy internetu a držitelé Českého slavíka
15:30 TRESTÁNÍ NEPOCTIVÝCH ŘEMESLNÍKU - tradiční scénka v podání Nového divadla Mělník
16:00 MICHAL PROKOP & FRAMUS FIVE - závěr vinobraní s legendou českého bigbeatu

Country scéna
13:00 KALANDRA MEMORY BAND - pocta Petru Kalandrovi s repertoárem jeho známých i neznámých písní, včetně repertoáru Marsyas nebo ASPM
14:30 PETR KOCMAN & BAND - člen legendárních Greenhorns se svou kapelou

Dobová scéna
10:00 NEVĚSTA PRODANÁ CO JI SLOŽIL SMETANA - Téměř pohádkový příběh Jeníka a Mařenky ze slavné opery Bedřicha Smetany je určen starším dětem i dospělým divákům. Uvádí DS Jedeme k vám.
10:30 CHYTILA PATROLA - STAROPRAŽSKÉ PÍSNIČKY - hašlerky a staropražské písně v podání Patroly Šlapeto
11:15 ŠVITORKA - mělnický dechový orchestr zahraje pod vedením Václava Jakubce české lidové a klasické písně
12:45 FUNNY FELLOWS PARADE - elegantní hudebně humorné představení ve stylu 20. – 30. let
14:15 PRAGTET - VYSTOUPENÍ K VÝROČÍ PRVNÍ REPUBLIKY - písně tria Voskovec - Werich - Ježek
 



Kultura