Tip: Chcete i Vy mít svůj banner nebo komerční inzerát na tomto webu? Napište nám na [email protected].

V mělnickém terénním duatlonu zvítězil Jaroslav Brynda

Vítězem sobotního terénního sprint duatlonu v Mělníku – Chloumku se stal Jaroslav Brynda z Labe Tri Klubu. Po úvodním běhu si držel třetí pozici, na kole už mu ale soupeři nestačili. Snadná trať v chloumeckém lese přilákala celkem třicet vytrvalců.

„Nepřijel jsem vyhrát,“ svěřil se před startem Brynda. Trasu mělnického duatlonu zvládl nejrychleji ze všech za hodinu šestnáct minut. Druhý skončil Tomáš Pozler z OMT Pardubice s odstupem necelé minuty od vítěze. Za další minutu pak doběhl Petr Klicpera.

Nultý ročník Duatlonu Mělník zakládá novou tradici. „Zvolili jsme technicky nenáročnou trať, abychom přilákali i méně zkušené závodníky. Nechtějí už trénovat jen pro radost. Na celý triatlon si ale ještě netroufají,“ řekl ředitel závodu Robert Klust.

VÝSLEDKY

  1. Jaroslav Brynda – Labe Tri Klub – 1:16:18
  2. Tomáš Pozler – OMT Pardubice – 1:17:05
  3. Petr Klicpera – 1:18:24

O DUATLONU

Terénní duatlon je vytrvalostní sport, který kombinuje přespolní běh a jízdu na horském kole. Otevřená voda je na konci léta už příliš studená pro plaveckou část triatlonu. V duatlonu proto plavání nahradí běh, následuje jízda na horském kole a závěrečný běh (poloviční vzdálenost úvodního).

DUATLON MĚLNÍK 2009

  • Datum a místo: sobota 26. září 2009 v 11 hod. – Mělník Chloumek
  • Vzdálenosti: 5 km běh, 24 km horské kolo a 2,5 km běh
  • Trasa: lesní a polní cesty lesem severně od Chloumku
Fotogalerie zde.


PřílohaVelikost
duatlon_509.JPG3.51 KB


Sport