Tip: Události z kalendáře si můžete pohodlně přenést ve formátu ICS do Vašeho mailového programu či mobilu.

Občanské sdružení Slunce umění – akce pro děti a mládež „Sluníčko“

Rádi bychom Vám touto cestou představili občanské sdružení Slunce umění.
Sdružení vzniklo již v roce 2002 a základní myšlenkou sdružení bylo nabídnout dětem z různého sociálního prostředí širokou škálu volnočasových aktivit v Dětském centru „Sluníčko“. Zároveň jsme začali spolupracovat s nadačním fondem „Plaváček“ režiséra Juraje Jakubiska, který pomáhal dětem z vytopených rodin v Obříství a okolí. V Obříství vznikla písnička o povodních „Naděje“ ( text: Petra Durdíková – žákyně ZŠ Obříství, hudba Jana Laubová). Píseň jsme věnovali nadačnímu fondu Plaváček, který ji přijal jako svojí znělku. Nadační fond Plaváček pomáhá dětem ze sociálně znevýhodněných rodin a dětských domovů, pořádá celostátní konkurz pro nadané děti „Vítr do Plachet“. V současné době občanské sdružení „Slunce umění“ nabízí pro děti od 4 do 18 let výuku na klávesy, klavír, kurzy angličtiny pro děti a mládež, hipoterapie - jízdy na koních, příměstské tábory, koncerty, výstavy. Aktivity sdružení podporuje Středočeský kraj Fond kultury, Humanitární fond zdravotnictví a Ministerstvo školství odbor Mládež. Níže úvádíme několik našich zajímavých, letošních akcí, určených dětem a mládeži.

Jízdy na koních a hipoterapie Sluníčko
Od 20.4. 2009 , každé pondělí a čtvrtek začínáme již třetím rokem jezdit do Stránky u Mšena na Farmu GG. Děti se naučí koně osedlat, vyčistit, základy jízdy na koni. Ježdění je doplněno o hipoterapeutické cvičení, při kterém se děti celkově uvolní a posílí svalstvo.
Přihlašte se včas, počet míst je omezen kapacitou tranzitu.
Projekt je podpořen Středočeským krajem z Humanitárního fondu, oblast zdravotnictví

Krajská soutěž „Slunce umění“
Krajská soutěž je určena pro děti a mládež ze středočeského kraje, žijící v sociálně znevýhodněných rodinách, dětských domovech, které nemají dostatečné finance pro rozvoj jejich talentu.(tj. rodina pobírá na dítě přídavky nebo sociální příplatek apod.)
Soutěžit se bude v oborech: Hudební, taneční, recitační a výtvarný. Vítězové z jednotlivých oborů postoupí do celostátního kola konkurzu „Vítr do plachet“ pořádaného nadačním fondem„Plaváček“ v Praze. Krajská soutěž bude probíhat v Masarykově kulturním domě Mělník. Termín soutěže je 27.4. a 28.4.2009.
Projekt je podpořen Středočeským krajem z Fondu kultury

Příměstské tábory – červenec 2009
Příměstské tábory pro děti od šesti let, pondělí – pátek červenec 2009. Obědy budou zajištěny v nekuřáckém salonku v restauraci „Diana“ Mělník. Program tábora: koupání, hry, turistika, jízdy na koních ve Stránce u Mšena.

Veškeré přihlášky a bližší informace u pí. Jany Laubové, Tel.: 721 167 487, e-mail: [email protected]Ostatní