Tip: Uvítáme nové uši a oči. Staňte se zvědem serveru Mělníček.cz! [email protected]
Muzeum M

Program Mělnického vinobrani 2019

PÁTEK

Hlavní scéna

14:00 Slavnostní vyzvánění zvonů chrámu sv. Petra a Pavla
14:15 Pěvecký sbor ZUŠ Mělník - dětský pěvecký sbor pod vedením sbormistryně Jany Chobotské
15:30 Skety - originální vokální a capella sextet
17:10 Original Vintage Orchestra - bigband patřící mezi swingovou špičku v ČR s netradičními aranžemi populárních písní
18:45 Baťa a Kalábůf něžný beat - big beat a poetika mělnického barda Petra Bati Kundráta
20:30 Lenny - pětinásobná držitelka hudebních cen Anděl
22:00 Iné Kafe - legendární slovenský punkrock
23:30 ZAPPAS & PAPPAS - pocta Franku Zappovi

Country scéna

15:30 ASM - Marian Kořínek a jeho mělnické folkové seskupení s vlastní tvorbou
17:00 Ptaszek - Stehlík - Čihák - Harmonikář a zpěvák Matěj Ptaszek se svými spoluhráči Janem Stehlíkem a Janem Čihákem se svým novým albem Screaming The Blues
18:30 Offbeat Orchestra - dovádivý big band inspirovaný všemi žánry, především funky a taneční hudbou s přesahem do swingu a jazzu
20:00 Chlapi v sobě - kapela z Českého Krumlova která hraje československý pop rock vždy po svém

Zámecká scéna

15:15 Nešlapeto - jarmareční a straropražské písně
16:45 Cimbalband - cimbálová muzika, kterou si vzal David Koller jako předkapelu na své turné
17:50 Průvod Amanitas vychází z nádvoří - fireshow
18:15 Yellow sisters - vokální skupina, která prochází s lehkostí napříč žánry soulu, funku, r'n'b, world music, jazzu i reggae.
20:00 Ille - indie pop
21:15 představení divadla Amanitas - fireshow na zámku

Královská pohádková scéna

15:00 Víla Hrozinka a skřítek Bobulka - úvodní pohádka k vinobraní – historie vína na Mělnicku spojená s králem českým Karlem IV.
16:00 Disco tanec se skřítkem Bobulkou - taneční workshop pro malé tanečníky – DDM Mělník
15:30 - 17:00 Tvořivá dílna - výroba připínacích odznáčků, výroba zápichu (víla/skřítek), relaxační zóna (hry, puzzle, hlavolamy, knihy, relax vaky), hernička (skluzavka, přelézačka, houpačka, látkový tunel, chůdy

Radniční dvůr

15:00 - 22:00 Degustace mělnických vín s prezentací kolekce královských vín z vybraných českých vinařství - možnost degustace a nákupu vín od českých výrobců. | Radniční dvůr, vstup zdarma

 

SOBOTA

Hlavní scéna

10:00 Mělničanka - mělnický dechový orchestr
11:15 Voxel - úspěšný folk popový zpěvák tentokrát s celou kapelou
13:00 Dasha & Pajky pajk - nejobsazovanější muzikálová zpěvačka se svou dvorní kapelou
14:30 Janek Ledecký - úspěšný autor muzikálů a hitů jako Proklínám či Právě teď
16:00 HISTORICKÝ PRŮVOD ALEGORICKÝCH VOZŮ - dějiny vinařství a města Mělníka v průvodu historických postav
17:00 Velký dechový orchestr Oranienburg - unikátní soubor z partnerského města (Německo)
19:00 Jelen - držitelé Anděla a originální mix country, folku, bluegrassu a blues
20:15 Slavnostní ohňostroj - 
21:00 Monkey business - divoká energie a živelnost funku zaručeně roztančí náměstí
22:30 PSH - legendy českého rapu
0:00 Lety mimo - rock electronica se svou novou deskou Civilizace 3000

Country scéna

10:00 Mošňáci - muzikanti z Mělnicka zahrají country melodie k poslechu a tanci
11:30 Nová sekce - moderní bluegrass s nekonformním humorem
13:00 Lady birds - Dámská akustická kapela z Jablonce nad Nisou. Tři nástroje, tři hlasy a muziky plný ranec.
14:30 The Cell - jižanský rock, který předskakoval hvězdám jako jsou ZZ Top, John Mayall, The Sweet, aj.
17:00 Missa - autorská interpretace písní básníka nesvobody Karla Kryla
18:30 Vlasta Redl a kapela - přední osobnost naší hudební scény. Multiinstrumentalista, který osobitě skloubil rock, folk a lidovou hudbu
20:00 Netřesk - country je to, co se nám líbí... , netradiční country bál s libereckou skupinou

Zámecká scéna

10:10 Rytíři Mělničtí - divadelní šermířské vystoupení
10:50 Ergo - novostředověká hudební skupina
11:25 SHŠ Bakaláři - divadelní šermířské vystoupení
12:40 Ergo - novostředověká hudební skupina
13:20 SHŠ Bakaláři - divadelní šermířské vystoupení
14:00 Alchymista Bavor - humorná show alchymisty Bavora pro děti i dospělé
16:00 HISTORICKÝ PRŮVOD ALEGORICKÝCH VOZŮ - dějiny vinařství a města Mělníka v průvodu historických postav
17:30 Švihadlo - třicet šest let vytrvalý zástupce reggae v Čechách
19:00 Tara Fuki - svébytné duo zpívajících violoncellistek na pomezí mnoha žánrů
20:15 Slavnostní ohňostroj - 
20:40 Vltava - jedna z nejoriginálnějších českých rockových skupin v čele s Robertem Nebřenským

Královská pohádková scéna

11:00 Zábavné dopoledne s Bobulkou a jeho kamarády - tanec, hry a soutěže
15:00 Kouzelné divadlo – Jakub Bílek - kouzelnické představení a modelování balónků
11:00 - 17:00 Bobulkova vinná cesta - 6 soutěžních stanovišť, tvořivá dílna, relaxační zóna, hernička, malování na obličej

Radniční dvůr

10:00 - 22:00 Degustace mělnických vín s prezentací kolekce královských vín z vybraných českých vinařství - možnost degustace a nákupu vín od českých výrobců. | Radniční dvůr, vstup zdarma

 

NEDĚLE

Hlavní scéna

10:00 Jarošáček a Jarošovci - vystoupení mělnických folklorních souborů
10:45 Ipel´ - vystoupení folklorního souboru z partnerského města Lučenec (Slovensko)
12:00 Pískomil se vrací - živelné vystoupení pro děti i rodiče
13:00 Long Vehicle Circus - vystoupení akrobatů na chůdách
13:30 Jakub Děkan Band - jeden z nejtalentovanějších mladých českých zpěváků
14:40 Trestání nepoctivých řemeslníků - tradiční scénka v podání souboru Nového divadla Mělník
15:30 Jasná páka - Michal Ambož, David Koller a další legendy českého rocku netřeba představovat
17:00 Polemic - přední slovenská ska a reggae skupina

Country scéna

10:00 Spare Parts - bluegrassová klasika ze severu
11:30 Flastr - acoustic & bluegrass music
13:00 Petr Luftner - ústecký písničkář a harmonikář, jehož album produkoval Xindl X
14:30 Oskar Petr Band - vzpomínka na Marsyas doplněná o to nejlepší z tvorby Oskara Petra

Zámecká scéna

10:00 Staropražští pardálové - písně nejen ze staré Prahy
11:15 Bohemian bards - středověká hudba v novém a progresivním stylu
12:30 Berounské pověsti - pouliční loutkové divadlo Cirkus Žebřík
13:30 Pan Václav a kouzelný pytel - žonglérská show nejen pro děti
14:30 Elena Sonenshine - nalaďte se na jazz
16:00 Chantal Poullain - šansony - šansonový projekt česko-francouzské divadelní a filmové herečky

Královská pohádková scéna

10:30 Klaun Pepišto - 
14:00 Sváťovo dividlo - divadelní představení pro děti
10:00 - 15:00 Tvořivá dílna - výroba připínacích odznáčků, výroba zápichu (víla/skřítek), relaxační zóna (hry, puzzle, hlavolamy, knihy, relax vaky), hernička (skluzavka, přelézačka, houpačka, látkový tunel, chůdy

Radniční dvůr

10:00 - 15:00 Degustace mělnických vín s prezentací kolekce královských vín z vybraných českých vinařství - možnost degustace a nákupu vín od českých výrobců. | Radniční dvůr, vstup zdarma

 

Další informace a aktuální verze vždy na:
https://vinobranimelnik.cz/program

 



Kultura