https://www.traditionrolex.com/7

 Vizuální styl města | Mělníček.cz - Mělník v pohybu
Tip: Nevíte kam večer vyrazit? Náš Průvodce Vám poradí!

Mělníček se potýká s technickými obtížemi.
Na uzdravení pracujeme. Prosíme o trpělivost.

Vizuální styl města

Vizuální styl pomáhá firmám, městům nebo jednotlivcům být snadno rozeznatelnými v současném veřejném prostoru. V případě města je to něco, co vizuálně sjednocuje to velké množství komunikace,  které přirozeně má. Naše město Mělník právě takový vizuální styl získalo a slavnostně uvedlo na dni města.

Jsme malé město, ale tohle je velký krok správným směrem.

Od dob, kdy se města od sebe dala rozlišit heraldickými znaky uplynulo hodně vody. Přibylo mnoho dalších měst a jejich znaků, heraldická symbolika je složitá (a pro laika nečitelná), ale především se mnohonásobně zvýšila komunikace města. Proto města hledají své jednodušší značky a loga, od kterých pak přechází ke komplexnějším stylům.

Zpracovaný vizuální styl nebourá a nezahazuje logo, které město léta používalo, ale navazuje na něj a rozvíjí ho do stylu, nebo dokonce spíše do systému. Jeho předností je široká variabilita a hravost ve využívání prvku vlnky, která umožňuje vytvářet nespočet dalších forem a významů. To umožnuje sjednocení mnoha výstupů města jako jsou propagační materiály a propagační předměty, materiály uřední komunikace města (dopisní papíry, obálky, desky...), dále orientační systém budov, vizitky, měsíčník Radnice, cedule, letáky, plakáty, apod.

Nasazení a používání vizuálního stylu bude probíhat postupně, budou se s ním setkávat nejen občané města, ale i jeho návštěvnící a další široká veřejnost. Mělník se tak stane jasně identifikovatelnou značkou.

Za rozsáhlým a povedeným zpracováním stojí zkušená a oceňovaná MgA. Věra Marešová, která například vytvořila vizuální styl města Brna.

Zde je malá ochutnávka z prezentace:Město

https://www.traditionrolex.com/7