https://www.traditionrolex.com/7

 Charitativní projekt Zvířata nejsou jenom doplněk | Mělníček.cz - Mělník v pohybu
Tip: Přehledná a stále aktuální nabídka zaměstnání je dostupná zde.

Mělníček se potýká s technickými obtížemi.
Na uzdravení pracujeme. Prosíme o trpělivost.

Charitativní projekt Zvířata nejsou jenom doplněk

S fotografkou Petrou Nejedlou jsme si povídali o novém charitativním projektu Zvířata nejsou jenom doplněk. Cílem projektu  je podpora mělnického útulku pro zvířata v nouzi, a vybízí také k zamyšlení nad lehkomyslným pořizováním (a následným odkládáním) zvířat. Hlavním výstupem projektu bude fotokalendář a výstava fotografií. Výtěžek z prodeje kalendáře i fotografií půjde přímo mělnickému útulku.

Jak tě napadlo pustit se do takového projektu? A jak tě napadlo právě toto téma?
Chtěla jsem nafotit kalendář,který by svým prodejem finančně pomohl tam,kde je to potřeba.
Přišla jsem do své oblíbené kavárny a o svém záměru řekla kamarádce, která pravidelně přispívá na mělnický útulek a sama má doma 5 koček, ani jsem nestačila domluvit a hned mě přerušila: “No jasně a peníze půjdou na útulek!!! : )”
Takže takhle vznikl nápad, kam peníze z kalendáře půjdou : ) Následovali hodiny plánování a “snění” o tom, jaký to bude pocit, přinést peníze do útulku a kolik práce to bude ,-)

Jak reagoval na tento nápad samotný útulek? A jaké jsou další odezvy?
Po domluvení všech detailů jsme zašli do útulku a náš záměr probrali s panem Michalem Richterem, který z prvu myslel, že chceme vybrat jen pár pytlů granulí, ale po vysvětlení našeho “megalomanského” nadšení pro věc a co všechno už jsme zařídili, byl nadšen. Rozpovídal se o provozu útulku, o finančních možnostech (spíš nemožnostech) a o tom, že podstatnou část roku jsou existenčně odkázáni právě na sponzorské dary. Věděli jsme, že peníze jsou v útulku potřeba, ale že třeba jen samotný provoz vyjde ročně na 1,2 mil. jsme netušily....o to víc jsme na projektu začali pracovat, aby se co nejdříve dostal mezi lidi a přinesl co nejvíce financí.... oslovily jsme místní firmy a poprosily o sponzorství.

A jak vybíráš modelky?
Modelky, které jsem vybrala na kalendář vlastně vůbec nejsou modelky : ) Jsou to “obyčejné” krásné holky, které znám z okolí, samozřejmě jedna z podmínek byla, že nedostanou honorář ,-)

Jak se pracuje se zvířaty v ateliéru? Je to náročné?
Se zvířaty je sranda, jsou hodně “živá”, neposedí a neustále někde šmejdí, proto jsme také upřednostnily focení v atelieru, přeci jen je tam méně věcí k rozptýlení než venku.
Mám zkušenosti s focením dětí, takže jsem na “nespolupráci” zvyklá... nebyl to problém a z focení vznikají skvělé momentky, které mě při postprodukci  vždy rozesmějí... .

S uvedením kalendáře budou spojeny nějaké doprovodné akce, prozradíš nám jaké to budou?
Jako hlavní doprovodná akce bude křest kalendáře, který proběhne v mělnickém klubu Stará Mydlárna. Připravuje se také prodejní výstava fotek - o místě zatím uvažujeme.
Veškerý výtěžek ze vstupného a prodeje fotek půjde samozřejmě také na útulek.

A co máš v plánu na příští rok?
Co mám v plánu další rok? Otevřela jsem nový atelier v centru Mělníka a mám radost, že ke mě chodí spousta klientů. V sezoně fotím svatby.
Ale každopádně bych chtěla z tvoření kalendářů na charitativní účel udělat tradici.
Takže příští rok budu opět fotit kalendář... je tolik organizací, spolků a samozřejmě i jedinců, kteří potřebují podpořit, takže kalendář pro mělnický útulek je jen začátek ,-)

Děkujeme za odpovědi a přejeme projektu úspěch.

Další informace o projektu bude možné nalézt na stránkách kalendar.petranejedla.cz, nebo na facebook stránce.Zajímaví lidé

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

2 už se moc těším,


už se moc těším, kalendář určitě koupím, a ráda přispěji.. Nepřibíráte ještě náhodou holky na focení??

1   držím palce s


 

držím palce s projektem Smiling


https://www.traditionrolex.com/7