https://www.traditionrolex.com/7

 Finalistka iMiss z Mělníka | Mělníček.cz - Mělník v pohybu
Tip: Chcete poradit kam dnes zajít na oběd? Prohlédněte si mělnické jídelní lístky.

Mělníček se potýká s technickými obtížemi.
Na uzdravení pracujeme. Prosíme o trpělivost.

Finalistka iMiss z Mělníka

Dívka z Mělníka, která si o sobě myslela, že je ošklivé kačátko má za sebou několik úspěchů v soutěžích miss a v nejbližších dnech jí čeká velké finále soutěže iMiss 2010. Jmenuje se Marcela Vovsová, pracuje v psychiatrické léčebně jako zdravotní sestra a před nějakou dobou jsme s ní udělali rozhovor, kterým chceme Marcelu čtenářům Mělníčku představit a vyzvat je k podpoře - protože co jiného dnes podporovat než usilí a krásu mladého člověka?

 
Z jaké části Mělníka pocházíš?
Narodila jsem se na Pivovaře, a i teď, co jsme si s přítelem pořídili byt bydlím kousek nad sídlištěm Pivovar, takže to mám tak 3 minuty do centra a jsem tak maximálně spokojená.

Kde jsi studovala?
Studovala jsem ZŠ Seifertova, pak jsem chtela zůstat na Mělníku a jelikož mám ráda zdravotnictví studovala jsem zdejší zdravotnickou školu a jelikož tu žádná vyšší zdravotnická škola není, musela jsem do Prahy kde jsem vystudovala diplomovaného záchranáře.
Teď čekám, že se na Karlově Univerzitě otevře nový speciální obor, který bych ráda zkusila, a do budoucna je mým snem studium psychologie.

Jak tě napadlo jít do tvé první soutěže miss?
Musím říct, že mě k tomu přivedl můj přítel. Já jsem si nikdy nevěřila a neměla takovou sebedůvěru, že bych chtěla někde soutěžit, cítila jsem se jako ošklivé kačátko. Ale pak prostě přišel můj přítel, obrátil mi celý život naruby a řekl mi ty jseš hezká, ty na to máš, jdi do toho. A jakmile jsem se přihlásila do první soutěže a uspěla jsem, zkoušela jsem další, až jsem se dostala k iMiss.

A iMiss jsi si našla sama nebo tě oslovili pořadatelé?
iMiss je můj sen už od mých 20-ti let, kdy jsem tuto soutěž sledovala. Líbí se mi, že je to internetová soutěž kde se nehledí jen na výšku a váhu, prostě nehledí se jen na vzhled, ale i na to jaká dívka je.
Jelikož jsem uspěla v předchozích soutěžích, řekla jsem si, že do toho půjdu.
A jsem velice ráda, že jsem se dostala až do finále.

Nedávno jsi se vrátila ze soustředění právě k iMiss. Jaké to bylo a co bylo cílem tohoto soustředění?
Byly jsme týden v Krkonoších v krásném horském hotelu, kde jsme se se všemi finalistkami poznaly, kde jsme každý den trénovaly naší taneční choreografii na finálový galavečer, a jelikož nás 25. září čeká módní přehlídka na autosalonu v Brně, cvičily jsme také choreografii na tuto přehlídku, plus samozřejmě focení portrétů a extravagantních modelů.

Myslím si, že to bylo obohacující a každé z nás to hodně přineslo. A pro mě bylo duležité, že jsem poznala všechny dívky, protože když člověk koukne na fotku, udělá si hned nějaký obrázek, ale pak dívku pozná osobně a zjistí, že je úplně jiná a můžu říct, že všechny dívky byly fajn Smiling
A tohle soustředění bylo zatím nejlepší, ktéré jsem zažila.

Takže mezi vámi nebyla žádná soutěžní rivalita?
Rivalitu jsem už zažila, často pomluvy - to bývá běžné, některé dívky udělají pro soutěž všechno. Na tomto týdením soustředění byly sice dívky se kterými jsme si nesedly, ale nebylo to tak, že bysme se nějak pomlouvali nebo cokoli jiného, všechny jsme se spíš snažily vyjít.

Napadne tě teď zážitek nebo chvilka, která pro tebe byla z celého soustředění nejzajímavější?
Pro mne byl asi nejzajímavější ten první den, kdy jsme si všechny sedly ke stolu a postupně se okoukávaly. A asi nějvětší zážitek bylo moje focení extravagance, kdy jsem měla ohromný účes na hlavě a extravagatní šaty od módního návrháře a jeli jsme fotit do Jánských lázní na promenádu. Byl úžasný zážitek, když si mě všechny děti z místní léčebny prohlížely a chtěly se se mnou fotit. A vlastně nejhezčí věta, která tam zazněla “víš jakej majlat si ona vydělá za tu půlhodinu” - tak to jsem se cítila jako velká osobnost, kdy si všichni mysleli, že asi vydělávám miliony, ale já jsem to přitom dělala jen pro ty krásný fotky Smiling

Mohla sis vybrat svůj model extravagance?
Ne, přinesli nám modely a oblékli nás podle jejich uvážení. Pak nás upravila maskérka, všechny dívky udělala perfektně a každá jsme byla jiná. Bylo tam trošku gotického, trošku baroka, trošku vesmírného, mě vybrali takový elegantní model jako pro Dior.

A sednul ti tvůj model?
Mě se to strašně moc líbilo, byly to jednoduché šaty s zajímavými velkými, nafoukanými rukavy.
A účes, co mi udělala slečna maskérka byl opravdu neskutečnej a cítila jsem se jako královna.

Co tě vlastně čeká po finále iMiss, a jaké jsou ceny?
Vítězky samozřejmě dostanou titul, korunky a šerpy. A dále věcné ceny od partnerů, ale co to bude nevím, o to jsem se nezajímala. Pro mě je úspěch už jen ta účast ve finále, kdy vím, že si mě může všimnout nějaký fotograf nebo agentura, a nabídne mi nějakou práci.

Plánuješ se tedy dále věnovat modelingu nebo spíš své práci?
Modeling beru spíš jako svůj vedlejšák, zábavu nebo koníček, který mi někdy může přinést nějakou sumu, nebo mi nechá nějaké krásné fotografie na památku. Takže modeling nechci brát jako zaměstnání, jelikož se svým zaměstnáním jsem spokojená a neměnila bych.

Hrála jsi také v několika filmech, nezajímala by tě kariéra u filmu?
Když jsem poprvé dostala roli v jedné upoutávce, tak jsem si představovala, že se hned budu objevovat ve filmech, ale postupem času jsem zjistila, že to není taková hračka, a že filmové role jsou většinou pevně dané. Přesto zůstávám v agentuře, která se mi občas ozve s nějakou epizodní rolí.  Například teď se objevím v připravovaném filmu české televize Elixír života, který se natáčel zde na Mělníku.

Jak moc jde skloubit modeling a soutěže s tvou prací?
Jelikož dělám zdravotní sestru tak jsem časově velmi vytížená směnami. Ale mám vynikající vedení, které mi vychází vstříct a dokážou mne podpořit. Takže to skloubit jde.

Jak se dotýká soutěžení tvého soukromí, změnilo se něco od doby co jsi začala soutěžit?
Ja si myslím, že se nezměnilo nic. Nejbližší přátelé mi to přejí a podporují mě.
Možná jsem se začala o trošku víc líčit, trošku víc se upravovat, a ztratila jsem takový ten stud.

Máš čas na své koníčky a jaké to vlastně jsou?
Nejvíce času trávím se svou maminkou, a přítelem se kterým jsme si společně pořídili pejska a byt, takže máme spoustu zařizování kolem bytu i pejska. Když jsme ještě byt neměli, tak jsme rádi zajeli do kina nebo jsme šli na procházku, také strašně rádi jezdíme na dovolenou na kolech.
A pak samozřejmě práce a adrenalin, který je její součástí.

Co je náplní tvé práce?
Dělám v psychiatrické léčebně, na oddělení neklidu - to je pro agresivní a nespolupracující pacienty, kteří jsou nebezpeční sobě i okolí. Jsem tam sice jen jako sestra, ale často se setkávám s nasilím, a musím fungovat jako záchranář, kdy človeka musím velice rychle odhadnout a dle toho jednat.
Je to náročné jak po psychické, tak po fyzické stránce. Několikrát se už stalo, že mě pacientka napadla a souvisí to i s obdobím, kdy na jaře a na podzim jsou pacienti nejagresivnější.

 
Pracuješ v psychiatrické léčebně v Bohnicích, chodíš na festival Mezi ploty, a vubec na festivaly či za jinou hudební kulturou?
 Vždycky když u nás probíhal festival, měla jsem bohužel denní směnu, takže jsem poslouchala jen za zdí. Ale když se naskytne příležitost vyrazit na festival nebo jinou velkou hudební akci, tak se ráda zúčastním.

Ráda chodíš na procházky, máš na Mělníku nějaká svá oblíbená místa?
S přítelem moc ráda chodím do historického centra, na náměstí a nebo na vyhlídku a Vrázovku, kde rádi pozorujeme západ slunce. Pak rádi zajdeme na zdymadla nebo do hořínského parku, a často vyrážíme ke Kokořínu, na Pokličky nebo dol lesů na houby.

A dostala ses tento rok k houbaření?
Letos jsem byla na houbach jen jednou, našli jsme jich opravdu hodně a protože se nebojíme lézt do kopců a skal kam nikdo nechodí najdeme vždycky pěkně velké houby. Akorát to čištění nás nebaví Smiling

Máš na Mělníku nějaké své oblíbené podniky, kam ráda zajdeš?
V rámci šetření teď nikam moc nechodím, ale když to jde, tak strašně ráda chodím do kavárničky u tanku, pak také do pizzerie Piranha nebo do čajovny ve věži, kterou znám již od 14-ti let, kdy jsem tam chodila z malířáku na čajíček a poté když jsem studovala na zdravotnické škole. Jinak večer se občas chodíme bavit do Ria.

Kdyby se pořádala miss Mělník, zúčastnila by ses?
 Před lety tady byla soutež o královnu věnných měst, a moc jsem se chtěla zúčastnit, ale v té době jsem nenašla odvahu se přihlásit.

Bliží se volby, už víš koho budeš volit?
Tenhle rok sleduji volby hodně a určite volit půjdu. Tip na svého kandidata mám, ale ráda bych si to ješte ve zbývajícíh dnech promyslela.

Poradíš čtenářům Mělníčku, kde by mohli najít tvoje další fotografie a nejaktuálnější informace?
Určite si mě mohou najít na Facebooku, kde mě najdou pod mým jménem. Mám tam otevřenou fotogalerii, kde najdou fotky jak ze soutěží, přehlídek a z foceni, ale i normalní fotky ze života.
Mám ráda, když je člověk vidět normálně, neupravený, tak jak vypadá ve skutečnosti, ale lze to srovnávat s tím jak vypadá při profesionálním focení a líčení.
Dále mám profil na webu Fotopátračka a samozřejmě nejvíc aktuálních informací a fotek je na mém profilu souteže iMiss.


Děkuji za rozhovor a budu ti držet 8. října palce. Mohou tě naši čtenáři nějak podpořit, mohou pomoci krásné mělnické rodačce k vítěztví na iMiss 2010?
Také děkuji za rozhovor. Mohou mi pomoci už jen pár dní hlasováním na webových stránkach iMiss, jelikož vítězky určuje právě veřejné hlasování. Hlasovat je možné po registraci za jednu SMS, každých 24 hodin na mém profilu.

Takže čtenáři, mělničáci, pojďme zařídit ať je letošní iMiss 2010 z Mělníka!Zajímaví lidé

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".
Obrázek uživatele raist

3 Mělníček gratuluje!


Letošní iMiss se stala Marcela Vovsová z Mělníka!

Věřím, že je tomu tak i s přispěním uživatelů Mělníčku Smiling
GRATULUJEME! 

3.1 Mělník má svou Miss!!!


...a Marcela Vovsová došla svého životního cíle!

Velká gratulace, zaslouží si svůj titul iMiss 2010!

3.1.1 Doufám


...., že má naše iMiss vyšší cíl, a že ji budeme fandit u televize i v soutěži Miss Česko ( To je bordel, že můžeme mít dvě takové soutěže o Missku.). Určitě má na to .

3.1.1.2 bohužel


...jak Marcela někde zmiňovala, nemá výšku na soutěž české Miss. Máš recht je bowdel že jsou 2 obdobné soutěže, ještě větší je v tom že kandidátky jsou normovány už při vstupu do nich.

3.1.1.2.1 Jeli to tak


...., tak pak je to veliká škoda. V některých ročnících je to tak nějak s tím výběrem Miss České republiky slabota.

3.1.1.1 Kdyby jen dvě :-)


Těch soutěží "miss" je mnohem víc Smiling :

Miss Junior

Miss Academia

Miss Europe

Miss Orient

Miss Kompost

Miss Servírka

Miss Sport

Miss Agro (Miss Pupík)

Česká Miss

Miss Léto

Miss Příbramska, Kutnohorska, Praha, Plzeň atd... (skoro každé město nebo kraj)

Miss Universe

Miss Angel Star

Miss Paláce Flóra (doplň si další obchodní centra...)

Miss Moto

Miss Ryba

Miss Reneta

Miss Sparta Forever Smiling

Miss Deaf World

Miss Roma

Miss Tuning

Miss Mažoretka

Miss Aerobik

Miss Zlatého moku

Miss České republiky

Miss Golf...

 

...a asi by se dalo pokračovat. Mission Possible.

3.1.1.1.1 Ale jo,


... tak to jistě a docela díky za ten předlouhý seznam. Člověk si ani běžně neuvědomí, kolik je takových soutěží a je jich mnohem více. Kdejaké zájmové sdružení si volí svoji miss. Tady snad pánové není potřeba komentářů Smiling . Ovšem, když se řekne Miss České republiky, tak na to kouká u televize celá republika ( pokud kdo chce) a je to zkrátka pojem. Dokonce se lidé dohadují, která to dívka, že byla hezčí, a že v té porotě sedí pěkní bambulové Laughing out loud . Vítězka nás pak representuje i ve světě.

2 Good luck!


Good luck! Smiling

1 první ocenění


...iMiss Tuning Salon Sympatie 2010 - cenu diváků si odnesla finalistka s číslem 10 Marcela Vovsová.
iMiss Tuning Salon 2010 - cenu odborné poroty získala finalistka číslo 2 Klára Rouzková, která také jako první v letošním roce získala korunku.


https://www.traditionrolex.com/7