https://www.traditionrolex.com/7

 Mělnický Flashback | Mělníček.cz - Mělník v pohybu
Tip: Staňte se redaktorem! Přidejte se k našemu teamu!

Mělníček se potýká s technickými obtížemi.
Na uzdravení pracujeme. Prosíme o trpělivost.

Mělnický Flashback

Flashback - akce, která po sedmiměsíčních přípravách proběhla tuto sobotu 13.8.2011 v ulici 5. května pod Pražskou bránou na Mělníku. Dle prvních odhadů jde počet návštěvníků do tisíců.
A to nás moc a moc těší!

Rádi bychom poděkovali našim rodičům, přátelům a blízkým za trpělivost, a za to že nás podporovali. Dále chceme poděkovat všem partnerům akce a drobným přispěvovatelům, bez kterých by Flashback nemohl vzniknout. Samozřejmě děkujeme všem návštěvníkům za to, že i přes déšť vydrželi a odměnili nás svou reakcí. A chceme také poděkovat pracovníkům Městského úřadu a Technických služeb za vstřícné jednání a velmi si vážíme a děkujeme za ochotnou pomoc pracovníků Městské Policie Mělník.

Záznam
Pro ty, kteří nezažili mělnický Flashback, máme připravené video se záznamem akce:
http://www.vimeo.com/27698412

A zároveň můžete shlédnout video s živým zvukem z akce i s čistou animací. 
Najdete ho na této adrese: 
http://www.youtube.com/watch?v=_TSixeaeJns
(jen chceme připomenout, že tento náš záznam z kamery neodpovídá kvalitě promítání - to se opravdu povedlo, barvy byly věrné a obraz ostrý)


Níže předkládáme obrázky z animace a krátký výtah scénáře ke každé části:

Úvod
Budova Pražské brány se začíná probouzet ze tmy a stává se strojem času, který diváky přenese o mnoho staletí nazpět. Avšak, než se dějiny pohnou historií města kupředu, musí denár kněžny Emmy vhozením do mělnické studny přivolat starého zvoníka - průvodce, který rozhoupe kyvadlo času.

 

 

 

 

Historie
Zdivo Pražské brány ožije dávnými příběhy a postupně přijme styl jednotlivých architektonických slohů. V době románské uvidíme příchod praotce Čecha na horu Říp, následuje kamenná gotika prozářena korunovačními klenoty Karla IV., renesance a baroko je naopak pohlceno ohněm a zasypáno kostmi z třicetileté války a dalších útrap, které naše město potkaly.
Poté nám 19. století ukáže znovuobrození města a jeho velký rozvoj, než příjde druhá světová válka, s ní rudá armáda a následný komunismus, který sevře věž do železných okovů, stejně jako železná opona sevřela náš stát. Nakonec se však opona zbortí, věž ožije barvami a začnou porevoluční oslavy.

 

Mělnické vinobraní
Oslavy provází ohňostroje, které jsou současně symbolem našeho mělnického vinobraní.
Na Pražské bráně začnou tančit tanečníci, lidé si budou užívat atrakcí poutě a uvidíme i historický průvod Karla IV. Celá vež se současně začne pokrývat vínovím a po krajích porostou velké zdravé hrozny vína. Poté se vynoří dvě sklenky do kterých se nalije to nejlepší mělnické víno.

 

 

 

Soutok a povodně
Proudy vína dopadající do sklenek se spojí, a stane se z nich náš soutok dvou řek - Labe a Vltavy.
Avšak pochvíli přijde bouře a Pražská brána se odspoda začne plnit vodou jako při povodních, a když je téměř po okraj plná, přijíždí na pramici náš průvodce a situaci zachrání.
(A pokud to někomu přijde jako burčák - tak i tak je to možné vnímat Smiling )

 

 

 

Čajovna a aktivní kulturní život
Fasáda Pražské brány se přemaluje novým nátěrem a hned se odkryje pohled do vnitřku budovy.
Uvidíme život v čajovně, která je představena jako kulturní prostor s aktivními občany města.
Při pití lahodného čaje si malíři malují, hudebníci hrají a básníci píší své texty.

 

 

 

Efekty a současné budovy
Pak se vynoří dva stíny, jde přímo o oba autory animace a divákům visuálně předvedou souboj hudebníka a grafika, ovšem jde o souboj kreativní, který dává vzniknout novým efektům (bez další symboliky).
Poté se Pražská brána začne měnit do částí významných mělnických budov, tak jak vypadají dnes.

 

 

 

Finále
Nakonec, naposledy prolétne kyvadlo času a spirála si vezme všechny historické obrazy zpátky sebou... a ve vesmíru, symbolizujícím budoucnost se začnou objevovat titulky a poděkování lidem kteří nám pomohli.

 

A navíc, pro ty co dočetli až sem máme ke stažení originální soundtrack!
http://flashback.melnicek.cz/files/FlashBack-Soundtrack.mp3

 

Ještě jednou děkujeme všem návštevníkům.

Teď veříme, že se nám podařil náš cíl - propagovat naše město a přidat špetku hrdosti každému mělničákovi na to, že žije právě tady na Mělníku.

Petr Šťastný (raist) a Pavel Miřejovský (dusty)

 


Kultura

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

94 Grandioso


Obrázek uživatele raist

94.1 re: Grandioso


Epické!!
(až na ty v... s bleskama) Smiling

93 Flashback - MF Dnes


V dnešním vydání MF Dnes jsem si všiml malého článku o výše zmíněné akci. Noviny už bohužel nemám, ale bylo to hodnoceno mezi asi 15 "kladnými počiny" tohoto roku ve středočeském kraji, ale  už si to bohužel přesně nepamatuji. Kdo má "sobotní" vydání MF Dnes, tak to najděte, naskenujte a vložte sem !

Obrázek uživatele raist

93.1 re: Flashback - MF Dnes


Dekujeme za upozorneni SmilingZde je to nafocene (kliknutim se zvetsi rozliseni)

Obrázek uživatele Kajik

93.1.1 re: re: Flashback - MF Dnes


Raiste, Dusty,

ještě jednou gratulace a pochvala. S odstupem času si ještě více člověk uvědomí, jaká super věc to byla a co to pro Mělník znamená. Klobouk dolů.

---Doufej v nejlepší, získej ještě lepší!---

Obrázek uživatele milk

92 Obdiv


Konečně skupina,za kterou je vidět skutečný přínos pro město.Máte u značné části mělničanů upřímné díky.Na rozdíl od pivních kecalů,kteří na Mělníčku zabírají nejvíce místa v diskuzi.

92.1 Přínosníků je víc...


Zdravím mléko Eye-wink Ano, kluci jsou hodni chvály, nicméně na Mělníku je víc skupin, za nimiž je vidět práce a přínos, a nemusíme říkat, že je tady "konečně" někdo, kdo něco udělal. Ta práce těch drobných, ale pilných, kteří nabízejí kvalitní věci, není vidět na Pražské bráně a myslím, že byste se divili, jaké zajímavé a přínosné věci tady různé skupiny a jednotlivci nabízejí, jen kdybyste se na ně přišli podívat, nebo se jich aktivně účastnili. Např. "to, co je na Vrázovce", je právě ukázka kvalitní služby pro obyvatele města, kterou oni ale vzhledem ke svému nezájmu o, nazvěme to, akce bez mediálních hvězd, zatím moc nevyužili. Řekl bych, že jde o projekt, který přesahuje zvyklosti našeho města a nabízí něco nebývalého (co by na západ od nás bylo atraktivním lákadlem). Jde o park, kde se lidé mohou setkávat ať už jen tak u stolků pod slunečníky, nebo při divadle (po kterém se mocně volá, aby bylo na nám. Míru, stejně jako po letním kině, ale na obé si sem lidé cestu nacházejí v menších počtech, než by nabídce odpovídalo), koncertech, zmíněném letním kině, společenských či méně společenských hrách... Stačí se podívat na pestrý program a z něj si vybrat. Podobně jako videomapping je to jedinečný projekt. Na jeho využití máme ještě čas Eye-wink

Obrázek uživatele milk

92.1.1 Souhlas


Pochvalou jednoho projektu neznevažuji význam ostatních,autoři zůstávají bohužel neznámí.

92.1.1.1 Jasan


Řekl bych, že neznámí jsou jen proto, že jejich jména nejsou promítnuta na věži. Chci jen, aby se vědělo, že je tady toho víc, co má svoji hodnotu. Ale žádná pře Eye-wink Jinak Raist z Dustym dlouhá léta dělali SOSfest a naposledy ZombieFest, takže pochvalu zasluhují nejen za flashback. Nicméně energie těch, kteří dělají "neco pro město" (dal jsem to do uvozovek, protože oni to dělají pro lidi ve městě), významně kolísá, když ti lidé na ty akce chodí v menším než přiměřném počtu (a když stárnutí pořadatelů přináší méně času na tyto libé aktivity, přičemž ohlas návštěvníků může být významným hnacím motorem - takže je skvělé, že kluci dostávají na svůj flashback takovýhle feedback Smiling mimochodem slovo feedback má zajímavý původní význam... zpětné nakrmení :) ). Hodně sil všem pořadatelům!

91 titulky


na konci titulek bylo věnování slečně Anně Šťastné(doufám, že si pamatuji správné jméno), mohu se zeptat, kdo to byl??

Obrázek uživatele raist

91.1 re:titulky


Moje příbuzná, dustyho spolužačka - naše společná kamarádka. Milá, hodná holka, která odešla ve chvíli kdy jsme s Flashbackem začínali. Tehdy jsme se dohodli, že Flashback věnujeme právě jí.

91.1.1 Když si tady čtu o


Když si tady čtu o vzpomínce na Aničku,tak i teď mám slzy v očích.Vzpomínky na školní léta,kdy jsem s ní seděla v jedné lavici i na občasná setkání v její práci.Že stihla náš první školní sraz po letech a nakonec poslední rozloučení s ní,kdy přišla snad půlka Mlazic... Sad Byla to moc fajn holka a v srdci zůstane napořád a jistě jí tahle akce udělala moc velkou radost,když na ní koukala tam shora... 

Akce to byla fajn a třeba se dočkáme něčeho podobné Smiling Držím vám,kluci,palce ve vašem podnikání a ať se vám daří Smiling

90 Bylo to super, tleskáme a


Bylo to super, tleskáme a děkujeme za úžasnou podívanou

9 Flashback


Mělník v sobotu ožil, všeobecná chvála je namístě. Jenom část věnovaná historii mohla být, myslím, košatější, bylo to hodně letem - světem. Asi nejvíc pobavila nezaměnitelná postava Laco Matláka coby praotce Slováka na Řípu Smiling

Díky autorům za jejich mimořádný výkon!

8 Flashback


Perfektní.

7 ohlas


Pro celý realizační team Flashbacku -> NEUVĚŘITELNÉ!!!

Skládám opravdu velkou a hlubokou poklonu, a myslím že Wiki už řekl to, co bych já bych teď jen opakoval...Eye-wink


NÁÁÁÁÁÁDDDDHEEEEERRRRÁÁÁÁÁ Eye-wink

6 Díky za podrobnosti


Díky za tenhle článek. Některé podrobnosti jsou potřeba k doplnění živého záznamu - třeba ke zjištění, že jsem původně nepochopil souboj grafika s hudebníkem Eye-wink Snad to taky víc napoví těm, co podobné náročné akce pokládají za "výrobek", který vyjede z počítače po dvojím zmáčknutí enteru... a díky za video, konečně mám na co odkazovat.

5 Nevíte někdo


..... zda dnes ráno v místních novinách byla nějaká zmínka, nebo dokonce fotka z této akce Eye-wink? Na jejich webu jsem nic nenašel. To jen tak, zda si může běžný mělničák, který třeba ani nemá internet přečíst, co se v jeho městě o víkendu dělo Eye-wink.

Obrázek uživatele raist

5.3 Flashback v mediich


V patecnim melnickem deniku by mel byt na strane 3 kratky rozhovor, a o trochu delsi rozhovor s lehkym pohledem do zakulisi muzete nalezt zde: http://paveldlouhy.tumblr.com/post/9067938123/flashback

5.3.1 Dva týdny po akci na


Dva týdny po akci na třetí stranu pět vět. To je ostuda. Hned druhý den nejpozději v úterý tam měla být fotka na první straně. A na webu hned druhej den video. Ale on ten náš Deník lehce nefunguje.

5.2 FlashBack Mělník nejen na internetu


Použil jsem internetový vyhledávač a našel jsem mimo jiné toto http://www.melnik.cz/user_data/zpravodajstvi/obrazky/File/mesto_a_urad/
mesicnik_radnice/RADNICE%202011/RADNICE%20noviny%207a8_2011%20web.pdf

, je to odkaz na elektronickou verzi "Mělnické radnice". Myslím si, že po městě je těchto výtisků vždy dost. Jinak mnoho tiskovin nepročítám, ale v sobotní MF Dnes (tištěná verze ze dne 13.8.2011)  byl také menší článek. Bohužel noviny už jsem vyhodil, přístup do archivu MF Dnes je placen a tak na něj nemám žádný odkaz. Né vždy jsou články v novinách shodné s elektronickou verzí.

Dále se články o této bohulibé akci objevili na některých serverech. Namátkou jsem jich pár vybral:

http://praha.idnes.cz/v-melniku-se-bude-promitat-na-prazskou-branu-jako-v-
praze-na-orloj-p9j-/praha-zpravy.aspx?c=A110323_1553623_praha-zpravy_sfo

http://praha.idnes.cz/na-melnicky-kost-vas-pusti-jen-se-sklenkou-branu-
ozivi-vyjevy-z-historie-1qa-/praha-zpravy.aspx?c=A110809_1631559_praha-zpravy_sfo

http://www.kudyznudy.cz/Aktivity-a-akce/Akce/Videomapping-na-Melniku.aspx?
plc_lt_zoneMain_pageplaceholder_pageplaceholder_lt_zoneMain_KzN_EntityNeighbourhood_
ItemsChangePage=1

http://www.kalendarakci.atlasceska.cz/videomapping-na-melniku-27683/

http://www.ceskakultura.cz/index.php?m=akce&b=n&c=16059

http://relax.lidovky.cz/tiskni.asp?r=ln-zajimavosti&c=A110314_104914_ln-zajimavosti_glu

http://www.motorkari.cz/detail-akce/?aid=4821

Určitě článků na internetu je více a každý si je může snadno vyhledat sám. Já jsem chtěl pouze udělat malou mediální osvětu a podpořit tento projekt Smiling Doufám, že jsem vás moc nezahltil Smiling

Kreativním autorům děkuji za skvělý multimediální zážitek a přeji mnoho úspěchů ve schánění sponzorů na další ročník.

5.2.2 Jsem je


..nakonec všechna proklikal a všechny jsou to vlastně pozvánky na akci, která jak vidím mohla být už v květnu. Jo,jinde v novinách se opravdu snaží, aby pochytali zajímavé věci Eye-wink.

5.2.1 O to je to horší..


Jsou média, která jsou považovaná za celorepubliková, a pak tu jsou takzvaně místní, regionální.

Domnívám se, že pracovně vytížená skupina lidí hledá regionální zprávy v regionálních médiích a ten hlavní zbytek širšího záběru se dozví v televizní zpravodajské relaci. Nezahrnuji do toho občany, kteří zpravidla jsou v penzi, nebo mají zkrátka více svobodného času a jejichž zálibou či rituálem  je, se prodírat papírovými stohy několika novin, či časopisů, nebo si v poklidu prohlížet jejich elektronické verze.

Od regionálních novin očekávám zkrátka zajímavé i důležité informace z mého okolí, a pokud tam z jakéhokoliv důvodu chybí akce, o které se ví s předstihem, že bude a lze na ni čekat spousta návštěvníků, pak není zkrátka něco v pořádku. Takové noviny jsou pro místního občana slušně řečeno minimálně k ničemu. Zkuste vy vyrábět něco, dělat něco, nebo podnikat v něčem, co někdo kritizuje Eye-wink. Za odkazy dík, až je tím člověk opravdu zahlcen a ani se mu do toho čtení nechce.

5.2.1.1 To se mi ještě nestalo.


Jsem pravidelným sběratelem měsíčníku radnice, ale teď, když jsem kliknul na ten první odkaz, tak si uvědomuji, že ve víru událostí léta k nám tahle radnice ( 7-8) vůbec nedorazila.

5.1 Zvláštní


v týdeníku Mělnicko ani zmínka...

5.1.1 Tak to bych


si také typnul, že si to pan šéfredaktor Lhotský nenechá ujít. Skoro je pak až tragikomické, když tady vlevo kliknu na odkaz, který mě dostane na www.rozhlas.cz a tam se aspoň o projekci zmíní. No, je za tím vším zkrátka něco špatného, když oboje místní noviny takto mlčí a výměna regionálních politiků v tomto také nic moc nezměnila. Skoro si až člověk říká, co se bude muset ještě stát, aby někdo z novinářů, kdo dělá ty rozhovory se zajímavými lidmi, se také vypravil za těmi, kterým vděčíme za vznik tohoto už více jak 5 let tolik sledovaného média. Aby si to občan Mělníka sám hledal po osobních webech, nebo se vyptával jiných lidí, kteří vědí víc. K čemu tu máme noviny ?

4 Díky, že na Mělníku


Díky, že na Mělníku žijou a tvoří lidi, jako vy... Bylo to super. Konečně v sobotu Mělník nevypadal na mrtvé město (samosebou i díky Koštu); snad se bude dařit takové akce "množit"... Mám pocit, že Flashback by mohl aspirovat na prolomení nedůvěry k "neznámým" a velkým akcím ze stran potencionálních sponzorů, co myslíte. Pokud tam byli turisté, mají určitě z Mělníka zážitek. 

Btw. Raiste, ta jízda na plošině pak byla skoro stejnej zážitek, jako Flashback Laughing out loud

3 Zážitek


Zmiňoval jsem to na facebooku, na stránkách Flashbacku a musím to zopakovat i zde: Naprosto super zážitek. Čekal jsem hodně, ale tohle mi vyrazilo dech! (v dobrém slova smyslu Smiling )

 

Jo a díky za tento článek monitorující postup projekce a MP3. Staženo Smiling

Obrázek uživatele ITASSI Rally Team

2 flshbck


Už jsem vám to chválil osobně, ale musím ještě jednou "veřejně". Bylo to super, díky!

 

 

"Bojim se až se*u, ale neuberu..."

1 Tu hudbu jsem chtěl. Ta


Tu hudbu jsem chtěl. Ta je luxusní Smiling

Obrázek uživatele dusty

1.1 FlashBack hudba


ooo děkuji, to potěší Smiling no tak za odměnu posílám ještě odkaz na "bonus".. tedy nezkrácenou verzi kytarové skladby, která zazněla v souboji hudebníka a grafika
http://dusty.melnicek.cz/WEB/music/FlashBack-progressive.mp3

1.1.1 Paráda díky


Paráda díky Smiling

 

Osobně mě nejvíce zaujala ta Vltava a to z titulků. Ale je mi jasné že celé skladby nemáte Smiling

1.1.1.1 vltava


ohledně Vltavy viz http://www.uloz.to/1152899/wolf-hoffmann-vltava-die-moldau-mp3

Obrázek uživatele dusty

1.1.1.1.2 Wolf Hoffmann


Jojo, jeden z kytarových velikánů! Smiling kež bych uměl hrát a měl talent alespoň z tisíciny tak jako on! co s tou skladbou udělal je naprosto neuvěřitelné

1.1.1.1.2.1 Hoffman


jo, je to paráda... pěkně se Ti to povedlo zakomponovat. Navíc fajn, že se prostřednictvím podobných projektů o takových věcech dozví i lidi, kteří by se k tomu jinak těžko dostávali. Dneska je k dispozici taková přehršle kvalitní muziky, že se v tom člověk už sotva orientuje. Držim Ti palce, ať Ti ta muzika jde alespoň jako do teď Eye-wink

1.1.1.1.1 Jak se člověk i vzdělá


Jak se člověk i vzdělá Smiling Díky vám pánové a nechám to tu plynout jako Labe plyne pod Mělníkem Smiling


https://www.traditionrolex.com/7