https://www.traditionrolex.com/7

 Mělník je slyšet! | Mělníček.cz - Mělník v pohybu
Tip: Staňte se redaktorem! Přidejte se k našemu teamu!

Mělníček se potýká s technickými obtížemi.
Na uzdravení pracujeme. Prosíme o trpělivost.

Mělník je slyšet!

Zdá se, že poslední rok byl pro Mělník napříč hudebními žánry nadprůměrně produktivní. A za hezký vrchol (a nebo start) můžeme považovat, že se v hitparádě české hudby na Radiu 1 objevují najednou hned dvě mělnické kapely se svými skladbami! 

To není uplně obvyklá situace.

Radio 1 - je jěště stále alternativou k běžně komerčním a masovým stanicím, a jeho hitparáda Velká sedma pro své posluchače objevuje české kapely, které ač jsou kvalitní, jsou zpočátku často výrazné jen ve svém žánru, regionu či úzkém okruhu fanoušků.

O přízeň posluchačů se zde hlásí Postižená oblast se skladbou Šakal v deseti řádcích ze zcela nedávno vydaného a pokřtěného alba Ostinata. A stejně tak se ve Velké sedmě objevuje se skladbou Medications kapela Dead Letters, která také nedávno pokřtila u Němého Medvěda své album See The Light.

Na začátku zmiňuji nadprůměrnou hudební produktivitu z našeho města - nejsou to totiž jen chlapci z Dead Letters a Postižené oblasti, kteří dávaji posluchačům slyšet co se u nás rodí. Například zcela dívčí kapela Sour Bitch, která minulý měsíc vydala své nové album Tough Love se blýskla na velkém festivalu Mighty Sounds. V květnu zase křtil svou první desku Bezva EP mělnický rapper Reginald. Ještě to není rok, co  křitili desku Co s tím uděláš rocková Místa v síti. Něžné pohlaví dále zastupuje Milli Janatková svou deskou Mým kořenům ke stejnomennému projektu. A desku nazvanou Svět už je jinak vydali legendy mělnického punku Cirguz (ač tu úrodu nám trochu kazí fakt, že to podle všeho byla jejich poslední deska).

Zdá se, že poslední rok je na mělnickou hudbu plodný a je jí nakloněn.

Nakloňme se prosím i my k mělnickým muzikantům: http://www.radio1.cz/hitparada/?chart=1

 

 Kultura

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".
Obrázek uživatele pa.well

2 Do dalšího kola


Za hezký úspěch našich barev lze považovat postup Dead letters z 11. a Postižení oblasti ze 4. místa do dalšího kola Velké sedmy.

Hlasovat lze na stránce uvedené ve článku.

Díky

Obrázek uživatele raist

1 Mělnická hudba+


Víte o nějaké další desce která vyšla za poslední rok? Prosím o ní do komentářů Smiling
Nesleduji všechny žánry a snadno mi mohlo něco uniknout.


https://www.traditionrolex.com/7