Tip: Události z kalendáře si můžete pohodlně přenést ve formátu ICS do Vašeho mailového programu či mobilu.
Muzeum M

Luxusní relaxace

Asi 3 km za Mělníkem vjedete do Liběchova, malebného městečka při silném toku Labe, v údolí potoka Liběchovky, dříve lázeňského městečka hojně navštěvovaného pražáky a významnými umělci. Historie této obce začíná již mezi 13.-14.stoletím a výnamného rozmachu se dočkala v 18., 19. a na počátku 20.století.
 
Již při vjezdu Vás zaujme dominanta  Kostela Sv. Ducha (později též sv. Hrobu). Působivá stavba vyčnívá na viničním kopci, ten byl terasovitě přebudován italskými mistry ve stylu ital­ských zahrad a nabízí jedinečný výhled nejen na Kostel sv. Havla /pozoruhodný farní patronátní kostel/, ale i na zámek Liběchov, mělnický zámek, Milešovku, Říp a na širokou řeku Labe. K tomuto kostelíčku se vydáte po Kalvárii, křížové cestě o 14 zastave­ních.

Zámek Liběchov, původně tvrz přestavěnou s obdivuhodným citem na pohodlný barokní zámek se sallou terrenou. V 19. století se zámek dočkal klasicistní úpravy a v přilehlé zámecké zahradě naleznete skleník, tzv. oranžerii. S liběchovským zámkem jsou spojena jména jako je Matyáš Braun.

Objevte minerální pra­men, kde v roce 1832 byla zřízena kaple Panny Marie a projděte se bývalou lázeňskou promenádní cestou tzv. Paloučkem, vedoucí od zámku až Boží Vodě. Dojdete k bývalému lázeňskému domu a rozcestníku okružní turistické značce, která Vás povede po krásách liběchovských pískovcových skal /Had, Klácelka, Harfenice/ tesaných významným sochařem Václavem Levým. /původně zámeckým kuchař, později učitel Myslbeka/ Dnes na konci aleje naleznete letní kempování a několik ubytovacích a restauračních zařízení včetně významného chovu místních pstruhů.

Krásu okolí ve třicátých letech minulého století objevili nejen významní umělci, ale i např. ministr Rašín /dnes vila Rašínky/ nebo velkotovárník Moučka. Pan Moučka zde postavil vilu ve stylu Art Deco, projektovanou tehdy velmi významným architektem Josefem Lauermanem, nyní zrekonstruována v původním stylu jako Rezidence Liběchov * * * * zajišťující kompletní turistické služby. Její půvab a eleganci můžete vychutnat při servírování kvalitní, špičkové gourmet kuchyni. K relaxaci zve wellness - relaxační zóna. V létě najdete osvěžení na vyhlídkové terase či kaskádovité zahradě, kde se před Vámi rozprostře České středohoří s horou Říp a Milešovkou. Z Rezidence Liběchov naleznete překrásné výhledy na přilehlé okolí lesů obcí Tupadly a Želízy, kudy vedou borůvčím lemující turistické trasy například na další tesané sochy od Václava Levého, Čertovy Hlavy.

 

Rezidence Libechov a Restaurace Kaskáda* * * * byla oceněna čtenáři mediálních partnerů Best of Realty za rok 2007. 

Více informací o Liběchově a jeho mimořádné restauraci naleznete na následujících odkazech: 

www.mikroregion.net
(informace o Sdružení obcí povodí Liběchovky)

www.rezidence-libechov.cz
(kompletní zajištění turistických služeb, stylové a kvalitní ubytování s gourmet kuchyní)Sponzorované články

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

2 Liběchov


 Děkuji za pěkný článek,

jsem z Mělníka a přiznám se, že krom tesaných skal jsem toho o Liběchově moc nevěděl. Kdyby zde takových článků bylo více, bylo by to super.

2.1 RE:


Všechno je o lidech,  jejich ochotě se podle možností a jejich zájmů zapojit, a o různé věci se podělit s ostatními. Jak jsem napsal v jednom svém předvánočním článku : Jedna německá satelitní televize se specializuje na železnici ve světě, a dokumenty, které divák vidí, jsou dílem mnoha autorů, kteří zcela dobrovolně přispívají dodaným materiálem. Kdyby nebylo těchto nadšenců, tak by samozřejmě nebylo co vysílat. A tak je vítán každý, kdo třeba pošle jen jeden příspěvek. Samozřejmě, když něco pošlete do novin ( Deníky Bohemia),a zjistíte, že to v nějakém čísle vydali pod vašim jménem a není tam u článku jen napsáno ,, z internetu ", tak si můžete vzít v práci volno a zajít si tam pro peníze, pokud se vám to vyplatí, ale pokud píšete pro radost a s dobrým pocitem, že to někomu něco dalo, nebo jste chtěli vědět, co tomu říkají lidé, tak je internet s neomezeným množstvím možných  autorů nedostižitelný. 

1 Jenom ještě..


Díky za pěkný článek. Jenom si dovolím něco přidat. Liběchov se stal nedávno městem a má také své stránky na adrese www.obeclibechov.cz . V okolí najdeme několik bunkrů ze druhé světové války, které zatím žádní nadšenci neudržují, ale jsou zdokumentovány a patří do takzvané Liběchovské příčky,( také na spousta stránkách) která poblíž Jablonného v Podještědí navazuje na pohraniční pás opevnění. Nebyl v minulosti jen městem lázeňským, ale také pohraničním. Pokud pojedete od Vehlovic dolů k Liběchovu, tak v místech, kde silnice přestane prudce klesat a přiblíží se k železniční trati, můžete spatřit vlevo nenápadný omšelý obelisk, který je ve velké mapě Kokořínska označen jako milník, a právě v těchto místech probíhala hranice mezi říší a protektorátem. Stávala v těchto místech dřevěná celnice. Pokud se vydáte po křížové cestě ke kostelíku sv. Ducha, tak vězte, že stromy, které lemují nedávno opravenou křížovou cestu jsou přes 220 let staré. Jinak přeju tomuto nedávno opět uznanému městu, aby dokázalo maximálně využít těchto všech turistických potenciálů, což není věc jednoduchá a byla Mělníku bohatým sousedem.

Obrázek uživatele raist

1.1 re: Jenom ještě..


Dobre rozvedene, diky Sokrate Smiling

Libechov je nadherny mestecko, a zaslouzil by si obchvat - lec je asi otazka kudy to vest, a zda by to neznamenalo velky ubytek navstevniku.

A jeste, ropik nad nadrazim (po silnici na Steti ) je nejak obarveny, nevite nekdo co tam je? Klubovna nejakeho oddilu?

1.1.1 Souhlas


To máš pravdu, že by si zasloužil obchvat stejně jako Mělník a je to problém. Z jedné strany je řeka, a pokud to vezmeš někudy kolem Chloumku a podle Rymáně, tak musíš dopravu dostat zase nějak dolů do údolí a už jsi zcela určitě za odbočkou na Štětí a Litoměřice. Je to problém, který by však potřeboval vyřešit stejně, jako náš obchvat Mělníka.