Tip: Nevíte kam večer vyrazit? Náš Průvodce Vám poradí!
Muzeum M

Mistrovství republiky na tratích sprint triatlonu v Mělníce

Triatlon Mělník 2009 se uskuteční v sobotu dne 1.8.2009 s účastí cca 300 závodníků. Letos se závod uskuteční jako Mistrovství republiky na tratích sprint triatlonu, a také se bude závodit v Open závodu AG v deseti věkových kategoriích. Tento závod se uskuteční na zkrácených tratích 500 m plavání 15 km kolo a 3,5 km běh a je určen převážně pro hobíky a jedince, co si chtějí zkusit triatlon. Pravidelně se závodu účastní více než 30 závodníků, u kterých je to první seznámení s triatlonem nebo jen jediný závod v daném roce a nemají licenci triatlonu. Může se závodit i na horském nebo trekingovém kole a v Open závodu je očekávána účast přes 100 závodníků.
Dětský závod je vypsán pro dětí ve věku od 12-15 let na tratích 200 m plavání, 4 km kolo a 1 km běh. Tratě jsou oproti loňsku zkrácené, takže přístupnější pro všechny sportující dětí.
V Mistrovském závodě se i letos bude spurtovat o sprinterské prémie při vjezdu do prvního třetího kola o finanční ceny a nově se uskuteční závod pohlaví s intervalem rozestupu na startu 7:32 mezi ženy a muži, což odpovídá průměru časů vítězů z posledních třech ročníků a na vítěze čeká 5 tis Kč.

Jinak celkové se v MČR bude rozdávat na finančních cenách 60 000 Kč. Na startu objeví naší nejlepší triatlonisté Filip Ospalý a Vendula Frintová i loňský vítěz Jan Čelůstka, takže lze očekávat zajímavé souboje.

Pro všechny startující je připravena opět hodnotná tombola, kde hlavní cena je horské kolo Specialized.

Start dětského závodu j- 11:05
OPEN AG - 12:00
MČR elite - 14:40 v pískovně Vliněves.

Cíl a centrum závodu, kde se odehrává cyklistická běžecká část je na náměstí Míru.

Další informace, propozice, výsledky, videa, mapy, fotky z minulých let můžete shlédnout na stránkách www.triathlonmelnik.czSport

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

1 Triatlon - video ČT


Tady ke shlédnutí reportáž České televize. Je vidět, že triatlon na Mělníku patří mezi ty významnější akce, jak samotného města Mělníka, tak českého triatlonového sportu. Jen houšť!

1.1 RE: Triatlon


Také jsem byl velmi potěšený, když jsem na ČT4 viděl pěknou akci z našeho města. A všimli jste si, jak na tom náměstí bylo málo lidí ? Asi je to tou propagací.