Tip: Máme přehled co se kde šustlo! Buďte v obraze!
Muzeum M

Malé ohlédnutí za akcí Chceme čistý Mělník a problém černých skládek

V sobotu 17.5.2014 se konala akce Chceme čistý Mělník v rámci celostátní dobrovolnické akce Ukliďme Česko. Hlavním cílem bylo nejdříve zmapování a poté odstranění černých skládek na území města Mělníka.

Město 4 komentáře | » číst dál

„Zlatá šedesátá…“ se vrátí do Staré mydlárny

Legenda české psychedelic music ze slavných Primitives Group se speciálním hostem, exkluzivním hráčem na steel pans Lester Jackmanem, se během svého evropského turné zastaví i v Mydlárně. Bude to skutečná lahůdka nejen pro pamětníky.

Ivan Hajniš je český zpěvák, hráč na foukací harmoniku a především frontman jedné z nejlepších a nejúspěšnějších českých rockových kapel 60. let – The Primitives Group. Díky bratrské pomoci spřátelených armád na ruských tancích, které se Československu v roce 1968 dostalo, se Ivan Hajniš hned následujícího roku rozhodl odejít do exilu a dodnes žije ve švédském Malmö. Věnuje se především vlastní hudební tvorbě většinou ve stylu rhytm & blues, kterou ale při svých produkcích doplňuje cover verzemi skladeb The Doors, Erica Claptona, klasickými rock’n’rollovými „peckami”.

Kultura 1 komentář | » číst dál | 1 příloha

O pacienty s alzheimerem se v zlosyňském Alzheimercentru stará i labrador

   Alzheimercentrum ve Zlosyni, jedno ze šesti center sítě Alzheimercentrum v České republice a na Slovensku, zařazuje do svého terapeutického programu i tzv. canisterapii – terapii pomocí kontaktu psa s člověkem. Děje se tak především při procházkách, které osoby trpící Alzheimerovou chorobou absolvují na denní bázi, jako prostředek k uvolnění napětí, neklidu či případné agrese. Přítomnost psa při těchto procházkách má zklidňující i bezpečnostní efekt.

Zpravodajství Napsat komentář | » číst dál | 1 příloha

Výlet za humna do kouzelné Rokytnice nad Jizerou s ještě kouzelnější Caffe Genziana

Před dvěma lety odešel z mělnické čajovny a galerie Alexandr Atanasov. Zajímal nás jeho osud, a tak jsme za ním vyrazili. V Krkonoších totiž otevřel penzion s kavárnou.

Sponzorované články 1 komentář | » číst dál

Beřkovické jaro 2014 opět nabídne zajímavé koncerty i divadelní představení

Multižánrový kulturní a vzdělávací festival „Beřkovické jaro“ je pravidelně pořádán Psychiatrickou nemocnicí Horní Beřkovice v rámci „týdne duševního zdraví“. Hlavním cílem projektu je realizace festivalu, který oslovuje nejen pacienty a zaměstnance tohoto akreditovaného zařízení, ale také školy a odbornou i laickou veřejnost. Letošní festival se koná v termínu 14. – 18.4.2014.

Kultura Napsat komentář | » číst dál

Poznávací soutěž - část 8.

Vnímáme co je kolem nás? Venku čile probíhá jaro a tak je tu další, velmi speciální díl poznávací soutěže. Opět se budeme věnovat těm zajímavostem, které si žádají dívat se s hlavou blíž k zemi. Přejeme příjemnou procházku a dlouhé hodiny hledání ;)

Město 4 komentáře | » číst dál

Vinná noc letos nově a bez vstupného

Letošní ročník Vinné noci je zasvěcen velkým změnám. Vinaři mělničtí se rozhodli vstoupit do mělnického podzemí a prezentovat svá vína každý sám za své vinařství. Přijďte i Vy putovat za vínem po nejkrásnějších místech historického města Mělníka. A nejen to, otevřeny budou i největší zajímavosti města již od 17. hodiny. To vše zcela zdarma a za neutuchajícího doprovodu mnoha hudebníků a kumštýřů. 

Kultura Napsat komentář | » číst dál | 1 příloha

Mělnické trhy začínají Velikonočním jarmarkem

Již tradičně Mělnické trhy startují na Velikonoce, které letos vychází až na pozdní dubnové datum 19.4. Velikonoční jarmark v tento den bude opět trhem slavnostnějším, s prodlouženou dobou konání od 8 do 18 hodin. Nedílnou součástí bude i zavedený bleší trh spolupořadatelů Přátelé Želvy, o.s.. V dopoledních hodinách nebude chybět dobrá muzika a tématická dílna pro děti a můžete se těšit také na dětské divadélko, které začne odpolene v 15:00 hodin. 

Zpravodajství 1 komentář | » číst dál

Lom V Kroupovci - aktuální situace

Ráda bych zde jako členka petičního výboru shrnula aktuální situaci kolem podzemního opukového lomu V Kroupovci, jehož zaplavení popílkem prosazuje Palivový kombinát Ústí, dále jen PKÚ.

V podzemních prostorech V Kroupovci žijí chráněné druhy netopýrů. Konkrétně zde v poslední době byli sledováni vrápec malý a netopýr ušatý. Veškeré druhy netopýrů, stejně tak jejich stanoviště, jsou chráněni zákonem, naším i evropským. PKÚ si zažádalo Krajský úřad pro Středočeský kraj, odbor životního prostředí o udělení výjimky z ochrany netopýrů, tak aby mohli realizovat záměr na zaplavení popílkem. Zaplavení těchto podzemních prostor popílkem by samozřejmě nenávratně zničilo kolonii netopýrů. Nesouhlas s udělením výjimky na Krajský úřad zaslalo hned několik organizací. Krajský úřad požadovanou výjimku neudělil a PKÚ se proto odvolal a jeho žádost tentokrát posuzovalo Ministerstvo životního prostředí. Výjimku nepovolilo ani MŽP. Trochu jsem čekala, že PKÚ svůj záměr přehodnotí, ale přeci jen je to státní podnik, který má času i peněz na rozdávání…

Město 29 komentáře | » číst dál