Tip: Přehledná a stále aktuální nabídka zaměstnání je dostupná zde.
Muzeum M

O červnu, myslivcích a mláďatech

Červen je měsícem mláďat začínajícího léta a také měsícem Myslivosti. Červen je také měsícem kdy se sekají louky na sušení sena. A právě proto, by jsme vás my myslivci chtěli upozornit na to, že zrovínka v těchto dnech je velice důležité, abyste věděli, jak se v přírodě na výletech a procházkách chovat a jak se dá, právě mláďatům v této chvíli pomoci. Ano je to tak a to právě při kosení luk. Možná že víte, ale možná také že nevíte, že když se sečou louky je právě spousta mláďat čerstvě narozených, ukryta právě v těchto loukách. Nejsou ještě natolik vyspělá, aby před stále rychleji jezdícími a modernizovanými sekacími stroji utekla za svou mámou do bezpečí, naopak prastarý pud jim velí přikrčit se a čekat až nebezpečí zmizí, ale to je právě poslední a osudová věc, kterou ve svém životě udělají.

Napsat komentář | » číst dál

Originální Funny Fellows zahrají ve Staré Mydlárně

Návštěvníci loňského mělnického Vinobraní, jenž zavítali k country scéně si jistě vzpomenou na sympatickou kapelu, která nejen svojí muzikou, ale i trefnými „hláškami“ dokázala pobavit všechny přítomné.

Old time band Funny Fellows je ojedinělým hudebním seskupením na Slovensku. V jejich podání je možno slyšet dokonalou retrospektivu jednoho z nejpůvabnějších hudebních stylů v dějinách hudby. Hudebníci nabízí původní aranžmá, obohacené o autorský vklad, ale i v mezích stylové čistoty. Podobně realizují i své nahrávky. A to podle dochovaných dobových materiálů s důrazem zaznamenat autentickou atmosféru zábavy z přelomu devatenáctého a dvacátého století. Repertoár Funny Fellows je široký - obsahuje téměř všechny evropské národní vlivy a etnické prvky. Nepovšimnuty ale nezůstaly ani písně slovenské hudební scény, které vznikly na začátku čtyřicátých let. Sympatický je pokus o autorské texty, které podobně jako aranžmá podtrhují motto "snažíme se hrát tak, jak by to hráli hudebníci v kavárně roku 1920".

Kultura Napsat komentář | » číst dál

Den bezpečné dopravy se vydařil

  Město Mělník v rámci Programu prevence kriminality pro rok 2015 ve spolupráci s dalšími partnery připravilo dne 25. dubna 2015 v areálu Centra prevence kriminality a dopravní výchovy III. ročník preventivně dopravní akce zaměřené na aktivní a pasivní prvky bezpečnosti v dopravě.

   Akci zahájil MVDr. Ctirad Mikeš, starosta města, a to pokřtěním nové interaktivní venkovní učebny a dopravně značkového kvízu. Při této příležitosti bylo za finanční podporu poděkováno firmě ŠKODA AUTO a.s. Mladá Boleslav, která umožnila vybudování této vzdělávací aktivity pro návštěvníky areálu.

Zpravodajství Napsat komentář | » číst dál | 4 přílohy

Hořkosladké vítězství pro Horáka s Fryčem

Rally sezona 2015 odstartovala v sobotu 11. dubna na Valašské rally s centrem ve Valašském Meziříčí. Na jejím staru nechyběla ani mělnická posádka Libor Horák - Ivan Fryč s osvědčeným Seatem Leon FR.

Sport Napsat komentář | » číst dál | 3 přílohy

Festival v Horních Beřkovicích opět nabídne zajímavé akce

Velikonoční svátky skončily, avšak jarní akce nikoli. Máme tu již tradiční „Beřkovické jaro“! Tento festival proběhne od pondělí 13. do pátku 17. dubna v hornobeřkovickém Multicentru.  Akce, konaná rámci týdne duševního zdraví, nabízí tak návštěvníkům pestrou škálu hudebních a divadelních představení. O vzrůstající oblibě festivalu svědčí skutečnost, že se jej v posledních letech zúčastnila jak hudební esa, tak i přední divadelníci. Nejinak tomu bude i letos.

Kultura Napsat komentář | » číst dál

Nestárnoucí Skot se vrací do mělnického klubu

První dubnový pátek bude ve Staré Mydlárně skutečně luxusní. Opět sem zavítá osobnost, která dokáže uspokojit skutečné hudební fajnšmekry. Nebude to nikdo jiný nežli fenomenální kytarista Stan The Man.

V loňském roce i přes zdravotní indispozici dokázal navodit skvělou atmosféru svým vystoupením na počest výročí mělnického klubu.A nyní zahraje i se svým Bohemian Blues Bandem. Tuto hudební formaci kromě Stana tvoří Anton Ďuratný, baskytarista ze Slovenska a český bubeník Kamil Němec. V rámci letošního evropského turné je tentokrát tato sestava doplněná i o klávesy.

Kultura 1 komentář | » číst dál | 1 příloha

Vinná noc 2015

Putování za vínem po historickém centru města Mělníku, aneb ochutnávka nejen mladých vín s mělnickými vinaři. Pro letošní Vinnou noc budou mělnickým vinařům dočasný azyl poskytovat opět sklepy Zámku Mělník, sklepní prostory vinárny Modrá hvězda, hudebního klubu Stará Mydlárna a restaurace Na Hradbách. Nově budou degustační místa v prostorách kaváren Marlen, Corso, Tamara, Cafe bar 69 a Kavárna Želví doupě. Zcela nový bude také stan v krásném dvoře pasáže Koruna. Každý vinař tak bude moci sám v klidu a pohodové atmosféře rozmlouvat se zájemci nejen o víně. Termín Vinné noci jsme pro letošní ročník určili na sobotu 25. dubna. Důvod je prostý, bude tepleji, bude déle vidět a s jarem přijde nová míza nejen do vinic. Začátek akce bude opět v 17.00 hodin. Konec noci je plánován na 1 hodinu ranní, ale kdo ví…

 

2 komentáře | » číst dál

Anketa - Třídíte odpad?Napsat komentář

Na preventivní prohlídky chodí pouze čtvrtina Čechů, ledviny jim v rámci Světového dne ledvin zkontrolují specialisté

Jednou za dva roky se může každý zdravotně pojištěný občan zdarma dozvědět, jak na tom je z hlediska nejčastějších civilizačních onemocnění, a to díky preventivním prohlídkám u praktického lékaře. Přesto plné tři čtvrtiny občanů tuto možnost nevyužívají. I na tuto skutečnost upozorňuje v České republice kampaň u příležitosti Světového dne ledvin, která navíc ve čtvrtek 12. března 2015 nabízí bezplatné konzultace přímo v nefrologických ambulancích. Ta v pavilónu D Nemocnice Mělník bude otevřena v tento den pro všechny zájemce od 7 do 15.30 hodin.   

Ostatní Napsat komentář | » číst dál | 1 příloha