Tip: Vyplňte svůj mobil ve Vašem profilu. Tento údaj nebude zveřejněn, ale umožní Vám v budoucnu využít SMS služeb Mělníčku!

„Milenec na vymření“ v mělnickém klubu

Sobotní večer bude ve Staré Mydlárně vyhrazen divadlu! Ano. Uskuteční se zde první z divadelních večerů, které tak obohatí kulturní aktivity tohoto klubu. O premiéru se postará Divadelní soubor SAMODIV z Brandýsa nad Labem. Představí se hrou „Milenec na vymření“ v níž majitel rybí restaurace se po několikaletém manželství rozhodne zkusit si, jaké to je být s jinou ženou. Postupně se tak seznamuje se třemi typy žen...

Kultura Napsat komentář | » číst dál

Nesmrtelná muzika Jima Morrisona zazní ve Staré Mydlárně

Obdobně jako mnohé známé hudební formace mají i The Doors své revivaly. Také u nás vznikla řada kapel, které hrají jejich muziku. Jednou z nich je i pražská skupina PSYCHO DOORS REVIVAL. Tato kapela, kterou tvoří zpěvák Jan Tůma, kytarista Sanjin Hasić, klávesák  Lukáš Kadlec a bubeník Nikola Slavík, působí v pražských klubech od jara roku 2010.
A v pátek 31. ledna vystoupí rovněž v mělnickém klubu Stará Mydlárna. Příznivci Jima Morrisona si tak budou moci připomenout   tohoto výborného hudebníka, který přes svůj předčasný odchod zde zanechal nesmazatelnou stopu v oblasti rockové muziky.

Napsat komentář | » číst dál

FestChilli! aneb chillifest na Mělníku

Máte rádi pálivá jídla? Chilli, Habanero, Tabasco, Sambal, Moruga, Naga Jolokia, Ghost Pepper...  - není vám některý z těchto názvů cizí? Umíte uvařit pálivé jídlo? Pak se přijďte zúčastnit mělnického festivalu pálivých jídel! Odpoledne 15. února se v prostorách klubu Stará Mydlárna bude konat soutěžní festival pálivých jídel. Můžete se zúčastnit soutěže o originální ceny - to znamená uvařit dobré pálivé jídlo, nebo můžete přijít jen ochutnat, potkat přátele s podobnou vášní k jídlu a večer si užít koncert.

1 komentář | » číst dál

Znáte folk-roots-blues? Pokud ne, přijďte se hudebně vzdělat.

Po silvestrovských oslavách se opět vše vrací do svých obvyklých kolejí. A to se samozřejmě nevyhne i hudebním produkcím v mělnické Staré Mydlárně. Jako první v novém roce se zde představí zajímavá muzikantská dvojice.

Česká zpěvačka Petra Börnerová působí na evropské scéně téměř deset let. Již v šestnácti letech si založila svou první dívčí kapelu „Attic Rooms“. Repertoár tehdy tvořily skladby od Nirvany, Pearl Jam, Radiohead, Oasis, ale i pokusy o vlastní tvorbu.  V osmnácti letech se začala zajímat o blues. Její první bílinská bluesová kapela se jmenovala „Zbrusu Nový Band“.

Kultura Napsat komentář | » číst dál | 1 příloha

Festivalová sezóna letos opět začíná v Kralupech

Po jednoroční pauze se můžeme opět těšit na skvěle obsazený festival ve vedlejším městě. Festival vymysleli a pořádají nadšenci z řad učitelů a studentů kralupského gymnázia, poprvé po povodních roku 2002 jako benefici na zničené sklepení své školy (odtud název "underground"). Přesto byste to na dramaturgii nebo pořadatelské službě nepoznali. Jsme rádi, že můžeme být jako Mělníček.cz již tradičně jedním z mediálních partnerů Lednového undergroundu 2014.

1 komentář | » číst dál | 1 příloha

Poznávací soutěž - část 6.

Známe své město? Venku možná ještě chvilku vydrží krásné jarní počasí a tak jsme připravili další díl poznávací soutěže, která se až na jednu vyjímku věnuje centru města. Věříme, ža malá procházka bude pro vaše tělo po vánočních svátcích vítanou změnou ;)

Město 13 komentáře | » číst dál

PF2014

Milí čtenáři, rok se s rokem sešel, blíží se Vánoce a konec roku. Mnozí z nás bilancují, hodnotí uplynulý rok a hledají zaručený repcept na to, jak zařídít, aby ten nadcházející byl lepší. Jiní se nechávají unášet ve víru předvánočního shonu, plni spěchu a stresu z vidiny dokonalých Vánoc. A konečně nekteří z Vás právě čtou tyto řádky na stránkách Mělníčku. Všem našim čtenářům bychom jménem celého týmu Mělníček.cz rádi poděkovali za dosavadní přízeň a podporu s příslibem, že uděláme všechno pro to, aby tu Mělníček pro Vás byl i v dalších letech.

Mělníček.cz 1 komentář | » číst dál

Další zásadní rozhodnutí o průzkumech ložisek uhlí v okolí

Firma Wildhorse Energy CZ, která chce provést průzkum ložisek černého uhlí k alternativnímu využití ve třech oblastech Česka, se negativnímu rozhodnutí hodlá soudně bránit. Nevylučuje, že se obrátí i k mezinárodní arbitráži.

2 komentáře | » číst dál

Vánoční rockové "Spektrum"

Kapela Spektrum to opět „rozjede“ v Mydlárně

Účastníci letošní oslavy dvacátého výročí baru „Díra“ si jistě dobře pamatují na onu skvělou kapelu, která završila tento slavnostní večer tím, že svým výkonem téměř zbořila celé náměstí. Skupina muzikantů, kterou publikum tehdy nechtělo pustit z podia, byla kapela Spektrum.

Kultura Napsat komentář | » číst dál