Tip: Přehledná a stále aktuální nabídka zaměstnání je dostupná zde.

Mělníček se potýká s technickými obtížemi.
Na uzdravení pracujeme. Prosíme o trpělivost.

Konec parkovacích automatů? Pango testuje v Praze placení aplikací v mobilu

Placení parkovného prostřednictvím mobilního telefonu se v Česku stále více rozmáhá. Dosud známé platby přes prémiové SMS, které fungují například v Hradci Králové, začíná postupně nahrazovat placení prostřednictím aplikací stažených do chytrých telefonů. Kromě Panga se v Česku nedávno objevila i mobilní aplikace Sejf, kterou vlastníci smartphonů mohou využít v Uherském Hradišti. Jde o víceučelovou aplikaci, která je spíše elektronickou peněženkou. Uživatel si přes ni „nabije“ kredit a prostřednictvím ní pak může platit nejen za parkování, ale například i jízdenky do MHD.

Pango má za sebou půlroční pilotní projekt v Mělníku. Placení parkovného přes aplikaci v mobilu teď zkouší také v obchodním centru Palladium v centru Prahy s 900 parkovacími místy.

Město 4 komentáře | » číst dál

Závěr sezony se vyvedl

O uplynulém víkendu se na Valašsku odehrál poslední podnik Mistrovství České Republiky ve sprintrally. Mezi 129 posádkami na startu nechyběla ani mělnická dvojice Libor Horák/Ivan Fryč startující v kategorii dieselových speciálů s vozem Škoda Octavia. Po vítězství na předchozí Rally Jeseníky se mělničtí usadili na 2. místě v šampionátu a ve Vsetíně tak bylo hlavním úkolem tuto pozici uhájit.

Sport Napsat komentář | » číst dál | 3 přílohy

Mělníček.tv - mělnická televize začíná!

Před několika hodinami byl oficiálně spuštěn web mělnické regionální televize Mělníček.tv a právě prostřednictvím tohoto webu se můžete novou formou dozvědět více o našem regionu, o kulturním dění, životním stylu, o zajímavých lidech o sportu i akcích města.

Město 9 komentáře | » číst dál

Mělnický terénní duatlon vyhrál Luboš Truhlář

S tratí sobotního terénního sprint duatlonu v Mělníku si nejlépe poradil Luboš Truhlář. O více než tři minuty porazil neratovického triatlonistu Jaroslava Bryndu. Duatlonu se na Chloumku účastnilo přes padesát mužů a žen.

Sport Napsat komentář | » číst dál

"Kudrnatá bobule" jako za starejch časů

V mělnickém klubu Stará Mydlárna vystoupí v pátek 11. října známá blues-rocková kapela Krausberry. Při této příležitosti jsme položili zakladateli a lídrovi  skupiny Martinu Krausovi pár otázek.

Kapela Krausberry je stále spojována s hanspaulskou bluesovou legendou. Avšak jak jsem se někde dočetl, tak se hlásíte i  k jiné rázovité pražské čtvrti, a to k Žižkovu. Co Vás k tomu vedlo, popřípadě jaký spatřujete rozdíl mezi těmito lokalitami? V oblasti muziky samozřejmě.

Kultura 1 komentář | » číst dál | 1 příloha

Petr Kalandra Memory aneb vzpomínka na opravdového českého bluesmana

V mělnickém klubu  Stará Mydlárna tento pátek 20. září proběhne koncert věnovaný legendě českého bigbítu Petru Kalandrovi. Proto jsme položili několik otázek lídrovi kapely Petr Kalandra Memory Band Mírovi Kuželkovi  ohledně jeho vztahu k tomuto skvělému muzikantovi.

Kultura Napsat komentář | » číst dál | 1 příloha

Čtenáři pomáhají dětem na Mělnicku s dopravou do školy

Cesta do školy pro většinu dětí není nic složitého, ne však pro děti na vozíčku. Jejich rodiče je často nemohou denně dopravovat tam a zpět. Postiženým dětem na Mělnicku proto pomáhá organizace Maltézská pomoc. Každé ráno vypravuje tři speciální vozidla, která školáky s postižením vyzvednou doma, odvezou do Speciální školy ve městě a odpoledne je zase dopraví zpátky domů. V letošním školním roce budou mikrobusy rozvážet celkem devatenáct dětí. S pokrytím vysokých provozních nákladů pomohou také čtenáři z projektu Čtení pomáhá.

Ostatní Napsat komentář | » číst dál

MĚLNICKÉ VINOBRANÍ 2013 - program+plánek

Tradiční Mělnické vinobraní proběhne v letošním roce v termínu 
27.9. - 29.9.2013.

Konat se bude v nových lokalitách. Náměstí Míru představí vinný trh s Vinnou scénou, ulice Husova, Svatováclavská a Česká řemeslné tržiště. Historická scéna ozdobí zámecké nádvoří. Hlavní scéna se vrací na nám. Karla IV., country scéna bude na Palackého náměstí. V přilehlých ulicích najdeme tradičně zábavné atrakce.

Velká část vinobraní bude přístupna bezplatně, chystají se i další překvapení.

Kultura Napsat komentář | » číst dál | 1 příloha

Mělnický košt posedmé

Sedmý ročník Mělnického koštu letos vychází právě na den svatého Vavřince, kdy se podle tradice začínají barvit modré odrůdy. A to je ten správný impuls pro místní vinaře představit svá loňská vína v nejlepší kondici. Krom degustace desítek druhů vín od třinácti místních vinařů budete moci ochutnat skvělé gastronomické speciality, navštívit venkovní galerii místních vín, expozici mělnického košíkářství s ukázkami výroby, shlédnout hudební vystoupení, šermířské souboje, dobové tanečnice, divadlo pro děti a mnoho jiných překvapení. Mělnický košt se po úspěchu předešlých ročníků skutečně rozrůstá...

7 komentáře | » číst dál