Tip: Události z kalendáře si můžete pohodlně přenést ve formátu ICS do Vašeho mailového programu či mobilu.

Další zásadní rozhodnutí o průzkumech ložisek uhlí v okolí

Firma Wildhorse Energy CZ, která chce provést průzkum ložisek černého uhlí k alternativnímu využití ve třech oblastech Česka, se negativnímu rozhodnutí hodlá soudně bránit. Nevylučuje, že se obrátí i k mezinárodní arbitráži.

2 komentáře | » číst dál

Vánoční rockové "Spektrum"

Kapela Spektrum to opět „rozjede“ v Mydlárně

Účastníci letošní oslavy dvacátého výročí baru „Díra“ si jistě dobře pamatují na onu skvělou kapelu, která završila tento slavnostní večer tím, že svým výkonem téměř zbořila celé náměstí. Skupina muzikantů, kterou publikum tehdy nechtělo pustit z podia, byla kapela Spektrum.

Kultura Napsat komentář | » číst dál

Adventní půlhodinka, tentokrát nevarhanní

Adventní čas má být navzdory rychle pulsujícímu životu dobou ztišení, zklidnění. Nevím, jak dalece jste úspěšní v plnění tohoto vytouženého záměru. Zkuste se proto zastavit v době adventní v prostoru k tomu nejpříhodnějším, v kostele. Již několik let se otevírá kostel sv. Petra a Pavla v Mělníku pro všechny, kteří se rádi zastaví v tomto důstojném prostoru alespoň na půlhodinku varhanní hudby a potom si vezmou k příjemnému prohřátí kalíšek svařeného vína, které provoní předsíň kostela i prostor před ním.

Kultura Napsat komentář | » číst dál

Osobitý styl Jiřího Schmitzera zazní ve Staré Mydlárně

Jiří Schmitzer je známý především jako divadelní a filmový herec. Po studiích hrál v Činoherním studiu v Ústí nad Labem, a od roku 1985 je členem souboru Studia Ypsilon. Mnozí si ho pamatují jako Kroupu ml. ze slavného filmu „Marečku podejte mi pero“ anebo z  Menzelových „Postřižin“ či  „Slavností sněženek“. Televizní diváci jej znají z řady inscenací i seriálů.  Velkou úlohu Kandy vytvořil v televizním seriálu „Zdivočelé země”. Za roli politického vězně Jardy Svobody ve filmu „Bumerang“ režiséra Hynka Bočana si odnesl Českého lva za nejlepší mužský herecký výkon.

Kultura Napsat komentář | » číst dál

Zlatý Beránek

Zlatý beránek je dům, který má svůj genius loci a zaslouží si, aby byl rekonstruován s co největším citem a pečlivostí, a to i s ohledem na původní záměry svých  tvůrců Karla a Emilie Stádníkových, kteří na konci devatenáctého století provedli v místě a čase obdivuhodné dílo. Naším cílem je postupně provést obnovu veškerých historických prvků objektu a vrátit mu jak jeho původní podobu, tak i funkci. 
Velkou pozornost jsme věnovali střeše, jejíž obnova byla zřejmě nejnáročnější a nejsložitější akcí v rámci památkové zóny města Mělníka za posledních několik desetiletí. Její kvalitní provedení mělo pro celou budovu zásadní význam. 

 

Město 8 komentáře | » číst dál

Konec parkovacích automatů? Pango testuje v Praze placení aplikací v mobilu

Placení parkovného prostřednictvím mobilního telefonu se v Česku stále více rozmáhá. Dosud známé platby přes prémiové SMS, které fungují například v Hradci Králové, začíná postupně nahrazovat placení prostřednictím aplikací stažených do chytrých telefonů. Kromě Panga se v Česku nedávno objevila i mobilní aplikace Sejf, kterou vlastníci smartphonů mohou využít v Uherském Hradišti. Jde o víceučelovou aplikaci, která je spíše elektronickou peněženkou. Uživatel si přes ni „nabije“ kredit a prostřednictvím ní pak může platit nejen za parkování, ale například i jízdenky do MHD.

Pango má za sebou půlroční pilotní projekt v Mělníku. Placení parkovného přes aplikaci v mobilu teď zkouší také v obchodním centru Palladium v centru Prahy s 900 parkovacími místy.

Město 4 komentáře | » číst dál

Závěr sezony se vyvedl

O uplynulém víkendu se na Valašsku odehrál poslední podnik Mistrovství České Republiky ve sprintrally. Mezi 129 posádkami na startu nechyběla ani mělnická dvojice Libor Horák/Ivan Fryč startující v kategorii dieselových speciálů s vozem Škoda Octavia. Po vítězství na předchozí Rally Jeseníky se mělničtí usadili na 2. místě v šampionátu a ve Vsetíně tak bylo hlavním úkolem tuto pozici uhájit.

Sport Napsat komentář | » číst dál | 3 přílohy

Mělníček.tv - mělnická televize začíná!

Před několika hodinami byl oficiálně spuštěn web mělnické regionální televize Mělníček.tv a právě prostřednictvím tohoto webu se můžete novou formou dozvědět více o našem regionu, o kulturním dění, životním stylu, o zajímavých lidech o sportu i akcích města.

Město 9 komentáře | » číst dál

Mělnický terénní duatlon vyhrál Luboš Truhlář

S tratí sobotního terénního sprint duatlonu v Mělníku si nejlépe poradil Luboš Truhlář. O více než tři minuty porazil neratovického triatlonistu Jaroslava Bryndu. Duatlonu se na Chloumku účastnilo přes padesát mužů a žen.

Sport Napsat komentář | » číst dál