Tip: S ostatními uživateli si můžete posílat soukromé vzkazy!

Půlhodinka za varhany a pro varhany

Doba adventní má své ustálené zvyklosti. Na Mělníku s ní bude už posedmé spojena půlhodinka naplněná varhanní hudbou. Umožní nám ztišit se, jak to má v adventu být, ale ne vždy se nám to daří.
Varhanní půlhodinka je od počátku zamýšlena především jako poděkování všem příznivcům a podporovatelům projektu obnovy varhan chrámu sv. Petra a Pavla, který má své počátky v roce 2005, resp. v roce 1898, kdy na kostelní kůr byly instalovány provizorní varhany původně určené do kostela sv. Ludmily na předměstí.

Kultura Napsat komentář | » číst dál

Představuje se vám organizace DOGPOINT - nový provozovatel mělnického útulku

Město Mělník, nás na základě veřejného výběrového řízení, vybralo jako nové provozovatele místního útulku. Naše působení ve městě začne 1.1.2013.  Rádi bychom se tedy představili a pověděli vám, kdo jsme, a co děláme. Jsme tým mladých lidí se společným zájmem – pomáhat opuštěným a týraným psům. Každý z nás má bohaté zkušenosti z nejrůznějších oborů, a to nejen kolem zvířat, a dohromady intenzivně pracujeme na novém pojetí slova „útulek“.

Město 10 komentáře | » číst dál

Vyjádření předsedy Leteckého klubu Mělník

Jako reakci na článek "Piloti v ohrožení? Kníže Lobkowicz rozoral ranvej mělnického letiště? Nikoli!" nám své vyjádření zaslal Ing. Vítězslav Juříček, CSc, předseda leteckého klubu Mělník.

Opět považujeme za slušné a férové ho zveřejnit, takže tak tímto činíme. Článek jsme nijak neupravovali a zveřejňujeme ho přesně v podobě, v jaké jsme ho dostali. 

Dovolte, abych se jako předseda Leteckého klubu Mělník a obyvatel Hořína také vyjádřil k problematice rozorání letiště Mělník – Hořín a reagoval tím na vyjádření Jiřího Lobkowicze.

Na Mělníku žiji asi stejnou dobu jako pan Jiří Lobkowicz, jsme i stejný ročník. Musím konstatovat, že fakta uvedená v jeho článku jsou většinou pravdivá (soudní spor na parc. 347/28 běží) a musím polemizovat hlavně s jejich interpretací. 

Město 47 komentáře | » číst dál

Piloti v ohrožení? Kníže Lobkowicz rozoral ranvej mělnického letiště? Nikoli!

Vážení čtenáři, v reakci na různé reportáže v českých médiích, a také v reakci na diskuzi na Mělníčku, jsme obdrželi od oficiálního mediálního zastoupení Jiřího Lobkowicze tento článek. Považujeme za slušné a férové ho zveřejnit, takže tak tímto činíme. Článek jsme nijak neupravovali a zveřejňujeme ho přesně v podobě, v jaké jsme ho dostali. 

 
V mediích, tentokrát původem ze „zpravodajství“ Televize Nova ze 4. listopadu, odtud dále v deníku Blesk 5. listopadu, deníku Dnes – příloha Střední Čechy 6. listopadu, v Mělnickém deníku 6. listopadu, vše 2012, a některých dalších novinách, se objevil nový případ nebývale skandalizující mou osobu.
 
V tomto případě nejde jen o obvyklé hanění mé osoby a mých blízkých, tedy o jakýsi běžný, zdánlivě neškodný bulvární byznys. Publikováno bylo šokující, stěží uvěřitelné osočení ze zvůle a vážného ohrožení bezpečnosti provozu na „tzv. mělnickém letišti“, které však fakticky neexistuje, možná snad – jak ohlašuje titulek – i života pilotů. Takové napadení na hranici mediální kriminalizace nelze jednoduše přejít mlčením.
Město 29 komentáře | » číst dál

Líbeznice: Obchvat neplní svou roli. Zastupitelstvo navrhuje semafor

Mnoho Mělničanů dojíždí denně do práce a projíždí přes obec Líbeznice. Ti, kdo tak činí, si jistě v minulých týdnech všimli, že před obcí i v ní sedí na krajích vozovky statistici, kteří počítají projíždějící auta. Obec proti stále vysoké intenzitě dopravy chce bojovat například zúžením komunikace v místech přechodů. Část zastupitelstva by si přála i semafor.

7 komentáře | » číst dál

Dvaasedmdesát hodin proti lhostejnosti

   Může jít třeba o uspořádání hudebního vystoupení v domově pro seniory, o zorganizování sportovního klání pro děti z dětského domova, o úklid parku. Nebo o vyčištění potoka, o obnovu studánky, o opravu dětského hřiště, o nový nátěr zdi počmárané sprejery... Když se rozhlédnete po svém okolí, jistě vás samotné napadne, co se tu dá změnit k lepšímu. Chtělo by to vlastně jen pár lidí, kteří nejsou lhostejní. A trochu toho času. Řekněme tak tři dny. Neboli 72 hodin.

    Zmíněných dvaasedmdesát hodin uplyne od 12. do 14. října. Během této doby proběhne v naší republice řada dobrovolnických akcí. Kdykoliv ve výše uvedeném termínu – a zároveň jakkoliv dlouho v takto daném časovém rozmezí – se obětaví lidé v Čechách, na Moravě i ve Slezsku pustí do činností, jimiž pomohou druhým, přírodě, zkrátka okolí.
Město 1 komentář | » číst dál

Dny evropského dědictví 2012

Dny evropského dědictví jsou každoroční příležitostí k promýšlení otázky po kořenech naší, evropské, možno říci celé euroamerické civilizace. S pomocí této již mnohaleté akce si každý z nás může pokusit vyjasnit, zda česká kultura má nějaký konkrétní pramen a zda je tento na počátku 21. století stále vydatný, stále životodárný. Je to zvláště důležité nejen pro nás, ale i kvůli našim dětem. Ostatně téma letošního ročníku Dnů evropského dědictví zní Mladí památkám. Lokálním garantem akce je tentokrát Regionální muzeum Mělník...
Kultura Napsat komentář | » číst dál | 1 příloha

MĚLNICKÉ VINOBRANÍ 2012 - program

Program letošního Vinobraní, které se bude konat od pátku 21.9. do neděle 23.9.2012. Oficiální plakát najdete v příloze.

Vinobraní je pořádáno za podpory Cechu českých vinařů a Vinařského fondu České republiky.

Těšit se můžete na např. na Chinaski, Lenku Dusilovou, Traband, Dana Bártu, Buty, Navostro a mnoho a mnoho dalších...

Kultura 54 komentáře | » číst dál | 3 přílohy

Cyklus chrámových koncertů pokračuje

Po úvodním – zahajovacím koncertu 13. ročníku Cyklu chrámových koncertů Mělník 2012, je na neděli 19. srpna od 16 hodin připravený další ze čtyř letošních koncertů. Půjde o poněkud netypické obsazení dechového tria: hoboj, klarinet, fagot, které bude střídat harfa.

Kultura Napsat komentář | » číst dál