Tip: Uvítáme nové uši a oči. Staňte se zvědem serveru Mělníček.cz! [email protected]

Charitativní projekt Zvířata nejsou jenom doplněk

S fotografkou Petrou Nejedlou jsme si povídali o novém charitativním projektu Zvířata nejsou jenom doplněk. Cílem projektu  je podpora mělnického útulku pro zvířata v nouzi, a vybízí také k zamyšlení nad lehkomyslným pořizováním (a následným odkládáním) zvířat. Hlavním výstupem projektu bude fotokalendář a výstava fotografií. Výtěžek z prodeje kalendáře i fotografií půjde přímo mělnickému útulku.

Zajímaví lidé 2 komentáře | » číst dál

4 dny zbývají ... do MJ50 podevatenácté

Tento závod, který vznikl v 90. letech jako studentská recese, určená pro několik lidí, postupně získával na popularitě a dnes již neodmyslitelně patří k předprázdninovému období na Mělníku. S přibývajícími ročníky rostla i úroveň celého klání, a proto již nikoho nepřekvapí, když se na jindy liduprázdném sobotním náměstí sejde i stovka startujících a přibližně 2000 fanoušků této, v létě jistě netradiční, podívané.

Sport 3 komentáře | » číst dál | 1 příloha

Pozvánka na večírek portálu Mělníček.cz

Milí čtenáři, dovolte, abychom vás pozvali na historicky první, hudebně laděný večírek portálu Mělníček.cz, který nese název MĚLNICKÝ POTKAN. Proč potkan? Motto akce zní: Pojďme se potkávat i OFFLINE! To znamená, že večírek je o potkávání se v reálném světě a nejen na internetu. 

Mělníček.cz Napsat komentář | » číst dál

Tak trochu jiná kultura

Asi každý člověk si občas všimne plakátů nebo letáků, které lákají na různé akce. Třeba na výprodej levného oblečení, zlevněné banány nebo třeba předraženou sekačku v ''akci''. Existují ale i reklamy, které Vám nabízí třeba ''hodně muziky za málo peněz'' a to doslova. Řeč je o hudebních akcích, které se konají na Mělníku a okolí.

Kultura Napsat komentář | » číst dál

Svatotrojická setkání po osmé

   V roce 2005 byla po půl století neexistence v důsledku omezování náboženského života komunistickým režimem obnovena Svatotrojická pouť, našimi předky nazývaná koláčová, což platí i dnes, především díky Pekařství U Nováků. Pouť má samozřejmě svůj náboženský rozměr (pouť od chrámu sv. Petra a Pavla ke kostelu Nejsvětější Trojice na Chloumku, kde se též koná mše), ale k němu se připojuje rozměr kulturní a společenský.

Kultura Napsat komentář | » číst dál

Jak dál v otázce mateřských škol?

Množství nepřijatých dětí do mateřských škol opět rozbouřilo vody v Mělníku. Nejprve chci pro úplnost předeslat, že stát, potažmo město, má ze zákona povinnost přijmout jen poslední předškolní ročník. Umístění ostatních dětí vychází z možností dané obce či města a nedá se nárokovat. Na druhé straně je v moderních státech chápána předškolní výchova jako nedílná součást vzdělávací soustavy, kde dítě získává především sociální návyky, které mu rodina nemůže většinou poskytnout. Proto by nemělo být zcela podstatné, zda matka jde či nejde do zaměstnání, ale bylo by vhodné umožnit vzdělávání ve školkách co nejširšímu spektru dětí. Jak na to?

Město 32 komentáře | » číst dál

Pozvánka na 14. ročník folklorního festivalu „MĚLNICKÝ VRKOČ“

Ve dnech 7. – 10. 6. 2012 nabízí Mělník všem, kteří chtějí prožít příjemný víkend, příležitost obdivovat krásu lidových krojů a tanců a poslechnout si živou lidovou muziku.

Na festivalu „Mělnický Vrkoč“ se setkají folklorní soubory z Čech a zahraničí. Bezprostřední a přátelská atmosféra festivalových pořadů nabízí všem hodně milých a nezapomenutelných zážitků. Po celý pátek a sobotu zaplní náměstí Míru Svatoantonínský jarmark s ukázkami lidových řemesel.
Kultura Napsat komentář | » číst dál | 2 přílohy

Vaše úvěrové a finanční centrum Mělník

V Mělníku se představuje nová komplexní služba – Úvěrové a finanční centrum. Služby centra zahrnují vše, co potřebujete vyřešit v oblasti jakýchkoliv úvěrů a financí. U nás se dozvíte důležité informace o úvěrech, refinancování, nejnižších úrocích na trhu, jak levně konsolidovat spotřebitelské úvěry, můžeme vám nabídnout i pomoc při exekuci. Umíme najít opravdu nejlepší řešení pro vás nejen v úvěrech, ale také v pojištění, investicích a penzijních fondech. 

Sponzorované články Napsat komentář | » číst dál

ISŠT Mělník - Naši absolventi na úřadu práce nekončí!

Integrovaná střední škola technická Mělník je moderní škola s více než 60-ti letou tradicí, patřící  k největším technickým školám v okresu Mělník. Tato škola vychovává odborníky  jak ve tříletých učebních oborech (Strojní mechanik, Obráběč kovů, Elektrikář a Elektrikář silnoproud), tak i ve čtyřletých studijních oborech Mechanik strojů a zařízení a Mechanik elektrotechnik zakončených maturitní zkouškou. Téměř všechny obory jsou zařazeny do stipendijního programu kraje. V posledním období se podařilo ISŠT Mělník  ke svému rozvoji získat několik dotací z Evropských fondů, které ji výrazně napomohou zkvalitnit výuku, vybavit učebny řadou technických pomůcek a zařízení, zlepšit prostředí výuky aj.

Ostatní 9 komentáře | » číst dál