Tip: Nevíte kam večer vyrazit? Náš Průvodce Vám poradí!
Samson Lenk v Zelcine

Jsou na Mělnicku společnosti přátelské rodině?

Znáte na Mělnicku nějakou společnost, ať už firmu, neziskovou organizaci nebo státní instituci, která se chová přáteslky k rodině? A nemyslím teď jenom rodiny s (malými) dětmi, ale třeba i seniory... Rodinné centrum Kašpárek žádá vás všechny o spolupráci při oceňování organizací, které více než jiné přispívají k tomu, aby se rodinám lépe žilo - přispět můžete navržením takové organizace.

Ostatní Napsat komentář | » číst dál

Z kolébky do kočárku - muzeum vydalo novou knihu!

Regionální muzeum Mělník vydalo počátkem letošního prosince dlouho očekávanou knihu s názvem Z kolébky do kočárku, jejíž autorkou je etnografka muzea PhDr. Naďa Černá. Tato publikace mapuje vývoj dětského kočárku u nás od počátku jeho sériové výroby, tzn. od poloviny 19. století až do 80. let století dvacátého. Kniha je v prodeji v pokladně muzea za 390 Kč.

Kultura Napsat komentář | » číst dál | 1 příloha

Že by fakt ten průtah...

Odborníci ve středu představili závěry studie, která měla za cíl vybrat nejvhodnější trasu plánovaného obchvatu Mělníka. Podle řady kritérií dospěli k závěru, že místo obchvatu by nejvíce vyhovovala trasa v podobě průtahu městem, se kterou již počítá územní plán.

35 komentáře | » číst dál

Pomozte najít pachatele!

Mělnická radnice vypsala padesátitisícovou odměnu tomu, jehož informace povedou policii k dopadení pachatele, jenž v sobotu 9. prosince znásilnil sedmnáctiletou dívku.

Zpravodajství 21 komentáře | » číst dál

Vánoční žELVÍ knihovnička

Vánoce jsou čas, který já osobně prožívám dvojnásob ráda. Za prvé si velmi ráda užívám advent (rozhodně však ne lítáním po obchodech, ne uklízením neukliditelného, ne protivností v podobě neustálého stresu) a za druhé vychází takové množství knížek, že pak mám třebas dva měsíce z čeho čerpat, co číst, co objevovat. Knížky jsou zkrátka moje hobby. Pokud máte někoho, kdo je na tom podobně, a chcete ho obdarovat knihou, pak mám pro Vás několik tipů, co koupit.

Kultura Napsat komentář | » číst dál

Úprava práv na Mělníčku

Od dnešního dne může každý registrovaný uživatel vkládat upozornění na zajímavé akce, články, zajímavosti a další informace.

Nápady na vylepšení 19 komentáře | » číst dál

Vanoční přáníčko

Server Mělníček.cz Vám přeje příjemné prožití vánočních svátků,
a mnoho štěstí do nového roku.

Elektronické přáníčko ke stažení zde (5MB)

Ostatní 3 komentáře | » číst dál

Kralupský lednový underground aneb Kdo umí, ten umí..

Možná jste ten festival už také zaregistrovali. Letos v lednu byl počtvrté. Pokud si pamatuju dobře, nebylo tam slabé kapely. Sto zvířat, November 2-nd, Jablkoň nebo Miou-Miou - to jsou jména, kvůli kterým se jezdí na dražší festivaly. Festival původně vznikl po povodních 2000 na podporu obnovy sklepa tamního gymnázia (odtud název festivalu). Dnes už autonomní záležitost (kterou ale stále připravují lidé kolem gymplu, včetně agilního kantora Filipa Voláka v roli hlavního pořadatele) a výtěžek z festivalu (kdo pořádal festival, ví, že nebude moc velký) podpoří právě gympl (celý název téhle školy je na celý řádek, uff) a jeho další aktivity.
V lednu 2007 tedy znovu. Tentokrát dokonce ve dvou dnech. A kdo bude hrát?

Kultura 3 komentáře | » číst dál

Fotogalerie ze Zerovole 4.

500900, Houba, Vnitřní Faktor, Taky Řešení, Volant, ... spousta piva, zelený, vostrejch kytar, rychlý bicí a především sál plný přiznivců punkrocku, to bylo povedené ZeroVole 4.

Kultura 7 komentáře | » číst dál