Tip: Staňte se redaktorem! Přidejte se k našemu teamu!
Muzeum M

Poslední letošní závody

11. listopadu proběhl v Českých Budějovicích poslední závod Formule-1.cz KART RACE v letošní sezoně. Naše celkové pořadí v šampionátu bylo už před tímto závodem jasné, ale i tak jsme na start nastupovali s velkým nasazením.

Napsat komentář | » číst dál

Další ZEROVOLE již tento měsíc!

V sobotu 25. 11. 2006 se uskuteční již čtvrté pokračování minifestu ZEROVOLE. Tentokrát akce neproběhne ve Velkém Borku, ale v nedalekém Malém Újezdě v sále místní hospody. Občerstvení je zajištěno, pivka bude taky dost a pro závisláky tam je i fotbálek.

Kultura 4 komentáře | » číst dál

Trocha historie: Rozhodnutím strany terorista

opsáno z Lidovek

„Spravedlivý rozsudek nad bandou teroristů v Lounech“ otisklo 26. října 1949 Rudé právo zprávu o procesu s „bandou založenou počátkem roku na lounském okrese bývalým továrníkem Josefem Hořejším z Mělníka“. S ohledem na množství obviněných a tloušťku spisů se soudilo překvapivě rychle: pouhé tři dny, 22. až 24. října.

Ostatní Napsat komentář | » číst dál

Divadelní večery V.D. anebo po kom se to jmenuje?

V MKD se v listopadu už popáté koná přehlídka amatérských divadelních souborů. Protože ne každý ale ví, kdo to ten Dědek vlastně je (byl?), opsali jsme pro vás článek z jednoho již neexistujícího časopisu.

Kultura 1 komentář | » číst dál

žELVÍ knihovnička: Poezie v punku aneb to není znouzectnost

Bylo nebylo - kde se to tu vzalo
černé na bílém to na plakátech stálo
bude tu hrát Krysař a ty jeho Krysy
a bude to muzika dobrá jako kdysi

Znáte? Šílený bubeník, excentrický kytarista, excelentní basák, někdy i s výbornou saxofonistkou, výborné (někdy až dadaistické, jindy filosofické nebo prostě jarmareční) texty, řízná melodie, k tomu energie toho chlapíka za bubny... Existují snad odnepaměti (hráli už před revolucí, hrají dodnes a v 90.letech jejich písničky hrála i mnohá zábavová kapela). Můžete je potkat na punkovém festivalu stejně jako na folkové sešlosti, v rockovém klubu i v kostele. Caine (bicí), Déma (kytara), Golda (basa) == ZNOUZECTNOST. Skupina, která má skoro takovou pověst jako písnička Krysař. Kdo slyší jednou, už nemůže jinak, než je mít rád a jít na příští koncert. Dvěma slovy: žijící legenda.

Kultura 6 komentáře | » číst dál

V neděli do cukrárny?

Dortík

Dnes bylo opravdu hezké počasí, spoustu lidí napadlo, vyrazit na procházku. A kde končívají procházky důchodců a zamilovaných dvojic? No v cukrárně nad dortíčkem, že?

Jenže na Mělníku v centru to není až tak jednoduché. Když  nedoběhnete z poobědové procházky do města dřív, než v cca půl čtvrté, máte docela smůlu. Dortíčky už jaksi nejsou. Jasně, chápu, že cukráři nemůžou odebírat hafo moc zákusků, protože když jim to zbyde, co s tím?

Ostatní 2 komentáře | » číst dál

Mělnická radnice chce letos výrazně zlepšit vánoční trhy

Mělnická radnice chce letos výrazně zlepšit úroveň tradičních vánočních trhů. Na rozdíl od předchozích let by zde prodejci měli nabízet především řemeslné výrobky a vánoční sortiment, zatímco v předchozích letech na trzích převládalo čistě komerční zboží. Atmosféru trhů by měly zlepšit i nové dřevěné stánky a různá kulturní vystoupení. ČTK to řekl starosta Miroslav Neumann.

Ostatní Napsat komentář | » číst dál

Výpadky elektřiny v Mělníku aneb Za co Silva nemůže


Každý, kdo bydlí nebo pracuje v Mělníku, to poslední dobou zná: rozdělaná (neuložená) práce na počítači, rozmarkovaný nákup v obchodě, nebo jednoduše rozkoukaný film na DVD a najednou: tma! Vypadla elektřina! Stane se. Ale pokud se to v poslední době stává prokazatelně často (tak často, že si toho všimli i tvůrci legendárního komiksu na Mělníčku - viz zde), člověk o tom začne přemýšlet. A pak jde a zeptá se na odpovědném místě, co se vlastně děje.

3 komentáře | » číst dál

Poslední pokus o zvrácení...

14. října se konal další závod šampionátu Formule-1.cz KART RACE 2006, tentokrát na okruhu Superkarting v Plzni. Jelikož se jednalo o předposlední letošní podnik, tak byl v plánu útok na domácí tým RapidKart Racing, který figuroval v průběžném pořadí šampionátu před námi s náskokem osmi bodů. Úkol to nebyl jednoduchý, ale také ne nereálný. A jak to dopadlo?

Napsat komentář | » číst dál