Tip: S ostatními uživateli si můžete posílat soukromé vzkazy!

170 let pošty na Mělníku

Kdo to ještě neví, tak tomu hlásím: pravidelná c.k. poštovní služebna byla na Mělníku zřízena v roce 1836 (tedy v době, kdy jsme pravděpodobně ještě nikdo z nás nebyli na světě).

Články 1 komentář | » číst dál

MJ50 - dobojováno


Dnes, kdy je již měsíc po letošním ročníku tradičního závodu MJ50 a kdy snad již máme vyřešený všechny povinnosti, závazky, sliby, vráceny reklamní plachty a zapůjčený materiál, uhrazený poplatky atp., je pomalu čas sednout si k compu a vyměnit obstarožní zvací článek na XIII. ročník za článek nový, hodnotící a třeba i „nahodit udici“ na ročník příští.

Články Napsat komentář | » číst dál

Nová pravidla silničního provozu

Jelikož nemálo z nás je jak aktivním uživatelem internetu, tak i uživatelem nějakého motorového vozidla, přinášíme i na Mělníček článek se souhrnem podstatných změn pravidel silničního provozu. Ať je máte kdykoli k nahlédnutí, a pomohou vám tak ušetřit nějaké ty bodíky, a především zvyšit bezpečnost na našich silnicích.

Články 4 komentáře | » číst dál

žElVí knihovnička - "zašlá sláva architektury"

Havlová, Junek, Koukalová, Lukeš: 100 staveb - moderní architektura Středočeského kraje

Dnes se podíváme na knihu, milou mému srdci i oku. Přiznávám se, ulítám na architektuře, a na architektuře let 1850 - 1950 ulítám ještě dvakrát tolik.
Středočeskému krajskému úřadu se povedlo vydat letos na jaře knihu, která stavby ve Středních Čechách celkem podrobně mapuje. Jistě, nejsou tam všechny (to by jich nebylo 100, ale 1000) ... Jistě, je tam málo obrázků (od každé stavby obvykle jedna, maximálně tak pět) ... Jistě, kniha stojí CELÝCH 525 korun (což je, počítejte se mnou, necelých 6 korun na jednu stavbu!) ... Ale výsledek stojí za prohlédnutí, či zakoupení (jako dárek doporučuji zvláště lidem se vztahem k regionu, ke stavařině nebo k secesi a kubismu)...

Kultura Napsat komentář | » číst dál

Skutečná Liga - rocková soutěž

V soutěži pro amatérské rockové kapely, se v kvalifikačních kolech v pražském klubu Matrix se představila i některá mělnická hudební tělesa.

Kultura Napsat komentář | » číst dál

Nová placka mělnických čísel

Jak jste možná někteří zaregistrovali, na veřejnost proniklo něco, co nemá v celém hudebním světě obdoby. Už tušíte? Ano, je to nová deska mělnické punkrockové kapely 500900.

Články Napsat komentář | » číst dál | 2 přílohy

V Chebu jako v pečeném chlebu

O uplynulém víkendu se na závodišti SK TOP KART v Chebu konal již pátý závod seriálu Formule-1.cz Kart Race 2006. Jednalo se o 2 devadesátiminutové závody, které nám znepříjemňovalo tropické počasí.

Reportáž ze závodu, výsledkovou listinu a fotogalerii si můžete prohlédnout zde:

http://www.formule-1.cz/?nav=det&styl=0&kat=7&id=18854&help=&rok=0&okruhy=0

Články Napsat komentář | » číst dál

24.června proběhla Jizerská 50

V sobotu 24. června proběhla na mělnickém náměstí Jizerská 50.

Samozřejmě jako každoročně se bylo na co dívat a byla skvělá nálada.

Články 4 komentáře | » číst dál

Sedmé místo z Rychnova nás nepotěšilo

V sobotu 27. 5. nás čekal již 3. závod letošní sezóny. Tentokrát ve vzdáleném Rychnově nad Kněžnou. Hodně jsme se tam těšili, protože okruh v Rychnově disponuje rychlými stroji Honda 340.

Články Napsat komentář | » číst dál | 5 přílohy