Tip: Události z kalendáře si můžete pohodlně přenést ve formátu ICS do Vašeho mailového programu či mobilu.

žElVí knihovnička - "zašlá sláva architektury"

Havlová, Junek, Koukalová, Lukeš: 100 staveb - moderní architektura Středočeského kraje

Dnes se podíváme na knihu, milou mému srdci i oku. Přiznávám se, ulítám na architektuře, a na architektuře let 1850 - 1950 ulítám ještě dvakrát tolik.
Středočeskému krajskému úřadu se povedlo vydat letos na jaře knihu, která stavby ve Středních Čechách celkem podrobně mapuje. Jistě, nejsou tam všechny (to by jich nebylo 100, ale 1000) ... Jistě, je tam málo obrázků (od každé stavby obvykle jedna, maximálně tak pět) ... Jistě, kniha stojí CELÝCH 525 korun (což je, počítejte se mnou, necelých 6 korun na jednu stavbu!) ... Ale výsledek stojí za prohlédnutí, či zakoupení (jako dárek doporučuji zvláště lidem se vztahem k regionu, ke stavařině nebo k secesi a kubismu)...

Kultura Napsat komentář | » číst dál

Skutečná Liga - rocková soutěž

V soutěži pro amatérské rockové kapely, se v kvalifikačních kolech v pražském klubu Matrix se představila i některá mělnická hudební tělesa.

Kultura Napsat komentář | » číst dál

Nová placka mělnických čísel

Jak jste možná někteří zaregistrovali, na veřejnost proniklo něco, co nemá v celém hudebním světě obdoby. Už tušíte? Ano, je to nová deska mělnické punkrockové kapely 500900.

Články Napsat komentář | » číst dál | 2 přílohy

V Chebu jako v pečeném chlebu

O uplynulém víkendu se na závodišti SK TOP KART v Chebu konal již pátý závod seriálu Formule-1.cz Kart Race 2006. Jednalo se o 2 devadesátiminutové závody, které nám znepříjemňovalo tropické počasí.

Reportáž ze závodu, výsledkovou listinu a fotogalerii si můžete prohlédnout zde:

http://www.formule-1.cz/?nav=det&styl=0&kat=7&id=18854&help=&rok=0&okruhy=0

Články Napsat komentář | » číst dál

24.června proběhla Jizerská 50

V sobotu 24. června proběhla na mělnickém náměstí Jizerská 50.

Samozřejmě jako každoročně se bylo na co dívat a byla skvělá nálada.

Články 4 komentáře | » číst dál

Sedmé místo z Rychnova nás nepotěšilo

V sobotu 27. 5. nás čekal již 3. závod letošní sezóny. Tentokrát ve vzdáleném Rychnově nad Kněžnou. Hodně jsme se tam těšili, protože okruh v Rychnově disponuje rychlými stroji Honda 340.

Články Napsat komentář | » číst dál | 5 přílohy

Mělnická Jizerská 50 - Potřinácté

24/06/2006 - 15:00
iCal
Tak jako posledních dvanáct let, mají i letos – v sobotu 24. června 2006 dostaveníčko na „kočičích hlavách“ mělnického Náměstí Míru všichni milovníci lyžování, recese a dobré nálady.
Připraven je již XIII. ročník tradičního závodu s názvem „Mělnická Jizerská Padesátka“...
5 komentáře | » číst dál

Pocta dětským obětem holocaustu


Projekt Vzdělávacího a kulturního centra Židovského muzea v Praze, do kerého v rámci historického semináře pro třetí ročníky zapojila studenty gymnázia PhDr. Ilona Němcová.
Studenti pátrali po osudech dětí, které byly v důsledku Norimberských zákonů donuceny ukončit studium na tehdejším Reálném gymnasiu, a byly odvlečeny do nacistických koncentračních táborů. Téměř ve všech případech se podařilo sejít se s pamětníky a vypátrat co nejvíce informací o zmizelých studentech.

Články 2 komentáře | » číst dál | 1 příloha

Mladý Kuběnka dobývá biketrialový trůn

Mělnický biketrialista Lukáš Kuběnka si přivezl bronz z úvodního závodu desetidílného mistrovství České Republiky. 16letý Lukáš bojoval v Brně mezi kadety a nestačil jen na olomouckého Piňose a Táborského z AMK Jemnice. Ti nasbírali 18, respektive 40 trestných bodů, kdežto mělnická naděje jich měla 53.

Články Napsat komentář | » číst dál