Tip: Máme přehled co se kde šustlo! Buďte v obraze!

žELVÍ knihovnička, díl druhý, filosofický (a jedno postscripum)

A navíc jsem pro vás připravila titul ne jeden, ale rovnou dva (+ na přání jedno P.S.), abyste si toho filosofování užili. Ale nebojte se, nebude to bolet.

Články 6 komentáře | » číst dál

Pár přírodních jevů následujících dnů

Zatmění slunce

Máme před sebou hned dva důvody k oslavám. Dne 20.3.2006 v 19:25:34 SEČ vystoupí slunce ze souhvězdí Ryb a vstoupí do souhvězdí Berana a to znamená, že začne JARO Smiling , teda aspoň to astronomické. A hned několik dnů poté, 29.3. nastane zatmění Slunce. Na našem uzemí bude viditelné jen částečné, ale i tak to bude důvod na zahradní párty. Více naleznete např. zde: http://www.asu.cas.cz/zatmeni2006/

Články 4 komentáře | » číst dál

Ze zrůdy u zimního stadionu bude bytovka

Tak to je šok! Po dlouhých létech budou Mělničané konečně ušetřeni pohledu na zrůdný zpustlý objekt u zimního stadionu v Bezručově ulici. Soukromý investor ho zrekonstruje, respektive dostaví, a vytvoří v něm 70 menších bytů pro mladé rodiny.
Ještě na jaře má o několik set metrů dál začít avizovaná výstavba komplexů domů s 350 byty.

Články 5 komentáře | » číst dál

Rychlost jako ZPRAKU!

Ano, takhle rychle se blíží ZEROVOLE 3 a těsně před jeho začátkem je tu první změna. Kapela Self Sacrifice se omluvila a nepřijede, ale místo nich se nám podařilo sehnat mělnickému publiku již známou kapelu ZPRAKU!

To bude nářez:))

Články 4 komentáře | » číst dál

Jeden svět v Mělníku startuje tento čtvrtek

Vybrané snímky z mezinárodního festivalu dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět se budou letos již podruhé promítat i v Mělníku, a to ve čtvrtek a pátek 16. a 17. 3. v kině Sokol. Diváci se tentokrát mohou tešit na působivé dokumenty a besedy s hosty Terezou Hulíkovou a Jiřím X. Doležalem.

Články Napsat komentář | » číst dál

První jarní den s čajovnou

25/03/2006 - 10:00
iCal

Tak je to tu zas...a pořád to nekončííí. Co? No přecí snížek..padá snížek pappadáá-jak je to přesně definované v písničce od Xaviera Baumaxy. V naší kotlině na to nejsme zvyklí a tak se s tím trošku..perem". Jen tak pro lepší náladu-také to sněžení má své kouzlo NÉ? No a jelikož se ten první jarní den blíží-21.března- a jsme všichni v očekávání prvního jarního sluníčka tak Vás zvu...

NA VÍTÁNÍ JARA,které se uskuteční první sobotu po 21. březnu-tedy 25.března v 10hod - sraz pod věží. Co se bude dít? Nejdříve se zahřejem čajem,doplníme energii nějakou tou dobrůtkou a vyprovodíme MORANU(jako symbol zimy) kde jí zažehnem a pošlem po Laby severněji od nás. Na průvod městem si sebou vemte bonga/řehtačky/hrnce atp. ať se Nás ta zima pořádně zalekne a uteče na sever odtud. ps.moc děkuju za hojnou účast a podporu...

3 komentáře | » číst dál

Hacknutí

Mělníček.cz čelí útoku!

Dnes v odpoledních hodinách se skupina ilustrovaných separatistů, pokusila nabourat do systému Mělníček.cz! Nejmenované zdroje uvádí, že tato skupina, s krycím názvem "Mělnický nákyp", bude nadále pokračovat ve svých bublinových akcích.

Více se díky našim investigativním redaktorům dozvíte v sekci komix!

Komix 4 komentáře | » číst dál

Něco málo info na měsíc březen v galerii

Rád bych Vás pozval na výstavu mladého výtvarníka. Zítra 7.března od 19hod zahájíme výstavu Jakuba Helcla. Představí se v čajovně jako streetartový výtvarník s citem pro architekturu. Uvidíme s čím Nás překvapí a co bude  převládat v jeho pracech, jestli streetart nebo architektura.

Zároveň se zítra uskuteční beseda na téma ČAJ. Byl jsem pozván Občanským združením ZAHRADA do domova důchodců v Nebuželích. Tak se těším na vzájemné obohacování při diskuzi o čaji. ps.pro zájemce začínáme v 10hod dopoledne.

Články Napsat komentář | » číst dál

Co je nového na Mělníček.cz

Již je to přibližně 54 dní od doby, kdy byl server Mělníček.cz spuštěn s jednou jedninou uvítací stránkou.

Za dobu jeho existence se jeho podoba velice změnila přibylo mnoho nových informací a možností. V tomto článku se zaměříme na novinky, na které bysme chtěli upozornit a na první úspěchy, které tento server má.

Články Napsat komentář | » číst dál