Tip: Události z kalendáře si můžete pohodlně přenést ve formátu ICS do Vašeho mailového programu či mobilu.
Muzeum M

Čajovnické noviny I.

Pro širší informovanost bych se tu rád rozepsal o čajích trochu všeobecně. Nebudu psát o nečajích tím chci říci,že ovocné a bylinné směsi tu rozebírat nebudu - ty sem nepatří.

Články 6 komentáře | » číst dál

Ano... BIKEPARK na Mělníku bude.

Dirty bikerJe tomu chvíli, co jsem si na stránkách Mělníčku zasteskl pro absenci prostoru pro vybudování bikeparku, kde bychom mohli ukájet naše budovatelské a sportovně adrenalinové choutky.

Články 8 komentáře | » číst dál

SMS vychytávky na Mělníčku

Den se dnem sešel se a je to tu! Mělníček nyní zavádí zkušební provoz SMS služeb!

Předpokladem správné funkce je mobil vyplněný ve Vašem profilu - v menu můj účet. Následně lze přispívat do Vzkazů a posílat Soukromé vzkazy přímo z Vašeho mobilního telefonu SMSkou, kterou odešlete na standardní číslo s normální tarifikací. Tyto pilotní funkce jsou dostupné všem uživatelům zcela zdarma - pouze za cenu odchozí SMS dle Vašeho tarifu u operátora!

Články 10 komentáře | » číst dál

žELVÍ knihovnička, díl druhý, filosofický (a jedno postscripum)

A navíc jsem pro vás připravila titul ne jeden, ale rovnou dva (+ na přání jedno P.S.), abyste si toho filosofování užili. Ale nebojte se, nebude to bolet.

Články 6 komentáře | » číst dál

Pár přírodních jevů následujících dnů

Zatmění slunce

Máme před sebou hned dva důvody k oslavám. Dne 20.3.2006 v 19:25:34 SEČ vystoupí slunce ze souhvězdí Ryb a vstoupí do souhvězdí Berana a to znamená, že začne JARO Smiling , teda aspoň to astronomické. A hned několik dnů poté, 29.3. nastane zatmění Slunce. Na našem uzemí bude viditelné jen částečné, ale i tak to bude důvod na zahradní párty. Více naleznete např. zde: http://www.asu.cas.cz/zatmeni2006/

Články 4 komentáře | » číst dál

Ze zrůdy u zimního stadionu bude bytovka

Tak to je šok! Po dlouhých létech budou Mělničané konečně ušetřeni pohledu na zrůdný zpustlý objekt u zimního stadionu v Bezručově ulici. Soukromý investor ho zrekonstruje, respektive dostaví, a vytvoří v něm 70 menších bytů pro mladé rodiny.
Ještě na jaře má o několik set metrů dál začít avizovaná výstavba komplexů domů s 350 byty.

Články 5 komentáře | » číst dál

Rychlost jako ZPRAKU!

Ano, takhle rychle se blíží ZEROVOLE 3 a těsně před jeho začátkem je tu první změna. Kapela Self Sacrifice se omluvila a nepřijede, ale místo nich se nám podařilo sehnat mělnickému publiku již známou kapelu ZPRAKU!

To bude nářez:))

Články 4 komentáře | » číst dál

Jeden svět v Mělníku startuje tento čtvrtek

Vybrané snímky z mezinárodního festivalu dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět se budou letos již podruhé promítat i v Mělníku, a to ve čtvrtek a pátek 16. a 17. 3. v kině Sokol. Diváci se tentokrát mohou tešit na působivé dokumenty a besedy s hosty Terezou Hulíkovou a Jiřím X. Doležalem.

Články Napsat komentář | » číst dál

První jarní den s čajovnou

25/03/2006 - 10:00
iCal

Tak je to tu zas...a pořád to nekončííí. Co? No přecí snížek..padá snížek pappadáá-jak je to přesně definované v písničce od Xaviera Baumaxy. V naší kotlině na to nejsme zvyklí a tak se s tím trošku..perem". Jen tak pro lepší náladu-také to sněžení má své kouzlo NÉ? No a jelikož se ten první jarní den blíží-21.března- a jsme všichni v očekávání prvního jarního sluníčka tak Vás zvu...

NA VÍTÁNÍ JARA,které se uskuteční první sobotu po 21. březnu-tedy 25.března v 10hod - sraz pod věží. Co se bude dít? Nejdříve se zahřejem čajem,doplníme energii nějakou tou dobrůtkou a vyprovodíme MORANU(jako symbol zimy) kde jí zažehnem a pošlem po Laby severněji od nás. Na průvod městem si sebou vemte bonga/řehtačky/hrnce atp. ať se Nás ta zima pořádně zalekne a uteče na sever odtud. ps.moc děkuju za hojnou účast a podporu...

3 komentáře | » číst dál