Tip: S ostatními uživateli si můžete posílat soukromé vzkazy!

Výpadky elektřiny v Mělníku aneb Za co Silva nemůže


Každý, kdo bydlí nebo pracuje v Mělníku, to poslední dobou zná: rozdělaná (neuložená) práce na počítači, rozmarkovaný nákup v obchodě, nebo jednoduše rozkoukaný film na DVD a najednou: tma! Vypadla elektřina! Stane se. Ale pokud se to v poslední době stává prokazatelně často (tak často, že si toho všimli i tvůrci legendárního komiksu na Mělníčku - viz zde), člověk o tom začne přemýšlet. A pak jde a zeptá se na odpovědném místě, co se vlastně děje.

3 komentáře | » číst dál

Poslední pokus o zvrácení...

14. října se konal další závod šampionátu Formule-1.cz KART RACE 2006, tentokrát na okruhu Superkarting v Plzni. Jelikož se jednalo o předposlední letošní podnik, tak byl v plánu útok na domácí tým RapidKart Racing, který figuroval v průběžném pořadí šampionátu před námi s náskokem osmi bodů. Úkol to nebyl jednoduchý, ale také ne nereálný. A jak to dopadlo?

Napsat komentář | » číst dál

Je Sejček mělnický Berlusconi?

Přišla vám do schránky kandidátka Mělničanů? No tak samozřejmě, že všech 20 000 obyvatel města nejde kandidovat v komunálních volbách, ale jistá nezávislá iniciativa se tak pojmenovala. Krom toho, že jsem si přečetl poměrně tradiční hesla a vize do budoucna, jež můžeme vidět i u jiných iniciativ a stran, mne zaujala jiná věc. Jedním z kandidátů je i pan Sejček, jenž prostřednictvím své firmy SELI provozuje oficiální výlepové plochy na Mělníku. U jedné z nich jsem se první týden v říjnu na chvíli zastavil - na různých místech plochy bylo na lepeno zhruba 6 až 8 kandidátek nebo plakátů s hesly Mělničanů. Neviděl jsem jediný plakát jiné strany nebo iniciativy. A že jich jde letos do voleb nebývale mnoho!
Ještě že nemáme metropolitní televizi, to bychom se asi dočkali věcí. Berlusconi je ukázoval kdysi v Miláně - s televizí začínal své pozvolné ovládnutí Itálie pomocí médií, no. Ale kdo ví, jaké možnosti skrývají výlepové plochy...

Ostatní 1 komentář | » číst dál

Velká Voda 2006. pátek 8.Září MKD Mělník

Akce Velká Voda 2006 vznikla ze dvou prostých důvodů.
Jednak z pohledu dokumentačního (zachycení rozmanitosti mělnické hudební scény v konkrétním časovém prostoru). A také jako obohacení nabídky místních propagačních a prezentačních materiálů. Další z důvodů byla podpora varhan v chrámu sv.Petra a Pavla. Slovo dalo slovo a Městský úřad Mělník opětoval naše nadšení. Vše odstartovala finanční podpora odboru školství a kultury. Časem se našli další sponzoři z našeho okolí. Např. Václav Kovář autodoprava, Junker Mělník, Antikvariát Želva, bar Díra, MKD Mělník

Kultura 1 komentář | » číst dál

Komunální volby 2006

Volby do zastupitelstev obcí se konají ve dvou dnech, v pátek dne 20. října 2006 od 14.00 hodin do 22.00 hodin a v sobotu dne 21. října 2006 od 8.00 hodin do 14.00 hodin. Letošní komunální volby v Mělníku budou zvláště bohaté na kanditáty - v 9 ti kandidujících uskupení se o přízeň voličů uchází 169 kandidátů. Kromě tradičních stranických kandidátek naleznou občané na volebních lístcích uskupení nezávislých kandidátů.

Články 1 komentář | » číst dál

Stálá expozice Moto-Veteránů na Mělníku

Po slavnostním otevření Prvního mělnického Moto-Veterán Salonu, které za účasti motocyklistických hvězd proběhlo 22. září, jste stále zváni na další akce a prohlídku. Můžete zde shlédnout vcelku rozsáhlou expozici motocyklů stařečků, několik sportovních teréních motocyklů, ale také množství dobových plakátů, diplomů, trofejí a motocyklistických doplňků.

Napsat komentář | » číst dál

Výstava hub

V historickém prostředí přednáškového salónku Regionálního muzea Mělník dnes začala zajímavá výstava hub, která potrvá do neděle 1. října. Členům Mělnického mykologického kroužku se podařilo shromáždit a krásně připravit neuvěřitelných 184 druhů hub. Jste srdečně zváni.

Tipy na výlet Napsat komentář | » číst dál

Dramatický závod v Rychnově

V sobotu 23. 9. nás čekal sedmý závod seriálu Formule-1.cz KART RACE 2006. Jelikož jsme se byli podívat v pátek na vinobraní, tak se nám ráno trochu hůře vstávalo, ale cestou do Rychnova se vše dalo do pořádku.

Napsat komentář | » číst dál | 3 přílohy

A na ohňostroji jste byli?

Fotografie ohňostroje z vinobraní

4 komentáře | » číst dál