Tip: Staňte se redaktorem! Přidejte se k našemu teamu!
Muzeum M

Mělnická Jizerská 50 - Potřinácté

24/06/2006 - 15:00
iCal
Tak jako posledních dvanáct let, mají i letos – v sobotu 24. června 2006 dostaveníčko na „kočičích hlavách“ mělnického Náměstí Míru všichni milovníci lyžování, recese a dobré nálady.
Připraven je již XIII. ročník tradičního závodu s názvem „Mělnická Jizerská Padesátka“...
5 komentáře | » číst dál

Pocta dětským obětem holocaustu


Projekt Vzdělávacího a kulturního centra Židovského muzea v Praze, do kerého v rámci historického semináře pro třetí ročníky zapojila studenty gymnázia PhDr. Ilona Němcová.
Studenti pátrali po osudech dětí, které byly v důsledku Norimberských zákonů donuceny ukončit studium na tehdejším Reálném gymnasiu, a byly odvlečeny do nacistických koncentračních táborů. Téměř ve všech případech se podařilo sejít se s pamětníky a vypátrat co nejvíce informací o zmizelých studentech.

Články 2 komentáře | » číst dál | 1 příloha

Mladý Kuběnka dobývá biketrialový trůn

Mělnický biketrialista Lukáš Kuběnka si přivezl bronz z úvodního závodu desetidílného mistrovství České Republiky. 16letý Lukáš bojoval v Brně mezi kadety a nestačil jen na olomouckého Piňose a Táborského z AMK Jemnice. Ti nasbírali 18, respektive 40 trestných bodů, kdežto mělnická naděje jich měla 53.

Články Napsat komentář | » číst dál

Tak trochu závody v plavání...

V sobotu 29.4 jsme po sedmé hodině ranní vyrazili do Brna na druhý závod letošní sezony. Předpověď hlásila přeháňky, ale po příjezdu na místo bylo jasné, že bude pršet celý den.

 

Články 4 komentáře | » číst dál | 3 přílohy

žELVÍ knihovnička v rámci týdne bez televize 5.

Viktor Dyk: Krysař

Na pátek jeden strašidelný příběh, zapsaný opět Mělničákem. Když už jsou v neděli ty čarodějnice, tak ať se trošku bojíme, ne?

Články 2 komentáře | » číst dál

Čajovnické noviny II - Lepší tři dny bez jídla,než jeden bez čaje

Začal jsem tento článek starým čínským příslovím. Sám sobě si pokládám otázku, proč jsem si tento nápoj tolik zamiloval(strašně rád jezdím i do jiných čajoven). Napadají mne tři odpovědi:

  1. pro jeho blahodárný zdravotní účinek
  2. pro schopnost stimulace hladiny energie
  3. jak bych tak řekl,z gurmánskéhe hlediska-pro jeho chuť.
Články Napsat komentář | » číst dál

Druhý závod seriálu Formule-1.cz

Racing Team logo V sobotu 29.4. se uskuteční v Brně - Modřicích druhý závod seriálu Formule-1.cz KART RACE, kterého se účastní také Mělníček.cz Racing Team. Při té příležitosti budou na serveru www.formule-1.cz dispozici po skončení každé kvalifikace a jednotlivého závodu aktuální výsledky a informace včetně dosažených časů. To pro ty, kteří nám budou držet palce a nedostanou se tam s námi. Další zajímavostí je předpověď počasí, která hlásí déšť, konkrétně: 10 - 14°C, oblačno, dešťové přeháňky a množství srážek: 5:00 - 8:00 - 11 mm, 8:00 - 11:00 - 10 mm, 11:00 - 14:00 - 8 mm, 14:00 - 17:00 - 8 mm

Články 13 komentáře | » číst dál

Konec hokeje na Mělníku?

V letošním roce dosáhli hokejisté A mužstva HC Junior Mělník po dlouhé době velkého úspěchu pro mělnický sport. Po vynikajících výkonech v Krajské lize mužů tuto soutěž vyhráli pouze s jedinou prohrou a postoupili do kvalifikace o postup do baráže o druhou hokejovou ligu ČR. Zde vyřadili Dvůr Králové a Chotěboř a kvalifikovali se do baráže. V této velmi náročné bitvě se jim podařilo vybojovat třetí místo a tím se kvalifikovat do příštího ročníku druhé ligy. Dokázali tak navázat na dlouholeté působení VTJ Mělník v této soutěži a potvrdit stoupající úroveň mělnického hokeje. Ten za poslední roky díky skvělé práci obětavců z HC Junior Mělník opět získává úspěchy v mládežnických kategoriích a jeho hráči pravidelně nastupují a vítězí v celostátních ligových soutěžích. Na tak malé město jde o mimořádný výsledek a prosté srovnání s ostatními sporty na Mělníku (snad kromě házené a juda) ukazuje jak velký kus práce všichni členové tohoto klubu udělali.

Články 7 komentáře | » číst dál

Autobus zase nepřijel

Pospícháte do práce nebo do školy a netrpělivě přešlapujete na zastávce.

10:53 "Kurňa, už to tady mělo bejt."

10:54 "Na Pšovce zas asi někdo vytáhnul pětistovku a jako posledně si musel jít rozměnit do potravin. To se dycky takhle zpozdí..."

10:57 "To asi nebyla pětistovka..."

11:00 "Do Prahy se zas včas nedostanu. Co se to, kurňa, děje?"

Články 32 komentáře | » číst dál