Tip: Přehledná a stále aktuální nabídka zaměstnání je dostupná zde.

Zpravodajství

Září 28, 2017

15:19
Mělník /FOTOGALERIE/ - Mělnická porodnice získala pět nových monitorů dechu díky Nadaci Křižovatka. Na všechny přístroje, které budou hlídat novorozence při ohrožení Syndromu náhlého úmrtí, přispěly tři firmy z regionu.
Kategorie: Zpravodajství
10:53
Neratovice – Jet vlakem z Neratovic do Prahy nebo naopak? V současné době nemožné. Kvůli pracím na mladoboleslavsko-turnovské trati 070 začala ve čtvrtek výluka v úseku Praha-Čakovice–Neratovice. Potrvá až do pondělka.
Kategorie: Zpravodajství
09:46
Obříství – Přípravy na tradiční posvícení jsou už v plném proudu. Už příští sobotu 7. října slavnost zahájí v deset hodin dopoledne svým proslovem zdejší starostky. Odpoledne pak zahraje a zazpívá největší hity Waldemara Matušky Jaromír Adamec. Vystoupí například i skupina Rangers band a zpěvák Luboš Pospíšil. Pro děti jsou připravena divadelní představení a tvořivé dílny. Posvícení zároveň oživí výstava dětských kočárků. Slavnost bude zakončena taneční zábavou a večerní diskotékou.
Kategorie: Zpravodajství
06:29
Horní Beřkovice - Podzim se dostavil i do psychiatrické nemocnice v Horních Beřkovicích, a to v dvojnásobné porci. V následujících dvou týdnech bude totiž tamní Multifunkční centrum patřit oblíbenému festivalu Beřkovický podzim 2017, který láká na doslova nabitý program. Díky setkávání duševně nemocných a veřejnosti při kulturních aktivitách chce tento projekt odtabuizovat psychiatrickou péči, ukázat její důležitost a přesvědčit společnost k větší toleranci a porozumění.
Kategorie: Zpravodajství

Září 27, 2017

14:08
Mělnicko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu.
Kategorie: Zpravodajství
05:51
Mšeno – Mšenští hasiči potřebují nová vrata, aby vůbec mohli vyjíždět k zásahům. Celá hasičárna ovšem nutně potřebuje zásadní rekonstrukci. Vše ale mohou zhatit památkáři, zbrojnice totiž už desítky let sídlí v bývalém utrakvistickém kostele svatého Jana, který je zřejmě nejstarší budovou ve Mšeně.
Kategorie: Zpravodajství
05:18
Kdo má na zahradě bršlici kozí nohu, ten ji nenávidí. Je to plevel, který je tak vytrvalý, že nepomůže ani obyčejné pletí. Ale nějaké využití přece jen má.
Kategorie: Zpravodajství
05:16
Mělnicko - Přinášíme výběr krimi zpráv z Mělnicka.
Kategorie: Zpravodajství

Září 26, 2017

17:52


Víno je sice hlavním nápojem, který vzhledem k historii zde na Mělníku propagujeme, ale celorepublikově jsme především pivní velmocí a minipivovarů rok od roku neustále přibývá. Mnichovský Oktoberfest ještě ani neskončil, a už je tu další pivní akce, tentokrát v našich restauracích a hospodách.

 Mimochodem, pokud se budete chtít na poslední chvíli ještě vypravit do Mnichova, tak počítejte s tím, že tamní metro funguje zcela odlišně, než to pražské a může se vám stát, že k vašemu nástupišti přijede za čtyři minuty linka, která jede úplně někam jinam, než vy chcete. Nejsou tam prý úrovňové přestupní stanice, ale řeší se to výhybkami. Můžete pak snadno bloudit, jako jeden můj známý. Další věc, kterou v médiích v souvislosti s festivalem nenajdete je situace na toaletách, ale to zde raději publikovat nebudu :-). Cena tupláku již překročila 10 euro.

Na Dny českého piva můžete již od zítřka klidně vyrazit i do mělnických restaurací. Seznam najdete zde na http://www.dnyceskehopiva.cz/kam-vyrazit#!/seznam?b=&c=M%C4%9Bln%C3%ADk&p=&r=20 .
Ovšem, odborníci přes pivo Mělník velmi zkritizovali. Do akce se zapojilo 6 restaurací v Mělníku i jeho čtvrtích, a pouze jedna nabízí piva z produkce pivovaru Svijany, vše ostatní je skupina Heineken a drobné pivovary a minipivovary zde nejsou do akce zahrnuty vůbec.

Soutok dává do článků i reklamy na výstavy v Lysé nad Labem. Tam jsou teď na podzim snad ty nejlepší výstavy, ale to si necháme někdy na příště. Dnes jen jednu v souvislosti s dnešním téma:

Pivní a vinné slavno...
10.11.2017 - 12.11.2017
Více informací »
Zdroj: Soutok
12:36
Už ve středu pokračuje ojedinělý seriál Deníku, v němž se představí všechny děti, které letos nastoupily poprvé do školy. Prohlédněte si jejich rozzářené tváře plné očekávání nových vzrušujících zážitků. Ve středu 27. září pokračujeme fotkami usměvavých dětí ze ZŠ Velký Borek a ZŠ Jungmannovy sady, Mělník. Už ve středu v Mělnickém deníku.
Kategorie: Zpravodajství
07:39
Mělnicko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu.
Kategorie: Zpravodajství
07:30
Ve věku 88 let zemřela česká filmová legenda Květa Fialová. Slavnou herečku znali diváci především jako zpěvačku Tornádo Lou z westernové parodie Limonádový Joe, hraběnku z komedie Adéla ještě nevečeřela či z klasiky Babička a Šarlotu z Účastníků zájezdu.
Kategorie: Zpravodajství
05:44
Mělník – Ředitelství silnic a dálnic počítalo s tím, že v druhé polovině letošního roku kompletně zrekonstruuje problematickou mělnickou křižovatku ulic Nádražní – Kokořínská u železničního přejezdu, kde se často tvoří kolony. Stavební řízení sice už probíhá, ale došlo na nenadálé komplikace. Rekonstrukce křižovatky je nakonec odsunuta až na další rok.
Kategorie: Zpravodajství

Září 25, 2017

08:07
Smutná zpráva. Oblíbený český herec Jan Tříska, který v sobotu spadl z Karlova mostu v Praze do Vltavy, zemřel. Představiteli učitele z filmu Obecná škola bylo osmdesát let. Od pondělí měl natáčet snímek Na střeše. 
Kategorie: Zpravodajství
07:58
Mělnicko - Den zaměstnanců Aero Vodochody se za obrovského zájmu nejen pracovníků firmy, ale i široké veřejnosti, uskutečnil v sobotu. Tisíce zájemců viděly ukázky akrobacie, ale i představení modelů, mnoho lidí využilo možnosti usednout na chvilku do kokpitu letadla, ale také si projít haly, kde se letouny vyrábějí. Malí návštěvníci byly zase nadšení z atrakcí, které pro ně Aero připravilo.
Kategorie: Zpravodajství
05:54
Mělník – Po zveřejnění informace, že město chce opravit neschůdný chodník ve Fričově ulici a pravděpodobně kvůli tomu budou muset zmizet z ulice japonské třešně, strhala se na sociálních sítích žhavá debata obyvatel. Nejčastější názory protistrany jsou takové, že vedení radnice chce udělat z Mělníka betonové město jen pro auta a zničit veškerou zeleň.
Kategorie: Zpravodajství
05:42
Nic na světě nepoví o člověku tolik, jako jeho byt. Hned při vstupu do předsíně bezchybně odlišíte pedanta od bohéma. Každý člověk má svůj vkus, každé astrologické znamení své priority.
Kategorie: Zpravodajství

Září 24, 2017

13:48
Mělník - Pátek patřil v Mělníku heslu Má to smysl, třiďte odpad. V odpoledních hodinách startoval na náměstí Míru pátý ročník hudebního projektu Ekompilace 2017. 
Kategorie: Zpravodajství
13:25
Kralupy - Posezení u vína a burčáku nabídlo letos už šesté Kralupského vinobraní. Na rohu Sokolské a Kaplířovy ulice byla včera celé odpoledne připravena hudební a divadelní vystoupení, rukodělné dílny pro děti, lunapark, občerstvení a tradiční stánkový prodej. Na své si tentokrát přišli i milovníci medoviny, kterou mohli ochutnat, jak v teplé tak i ve studené formě
Kategorie: Zpravodajství
11:51Chtěl bych začít tím hlavním, co mělo včera svátek, ale prostě nemůžu. Tisku a informací kolem nás už je tolik, že už ani nevím, zda jsem to četl v 5+2, nebo Mělnickém deníku, nebo v novinách jménem Mělnicko, ale pěkně mě to rozpálilo.


Považte, že 2. místostarosta Petr Volf ( mimochodem jediný kandidát strany, která se dostala do zastupitelstva a hned na post z nejvyšších) vymyslel, že by na mělnickém náměstí mohlo být přenosné kluziště, aby se prý zvýšil turistický zájem o návštěvu centra a starosta Ctirad Mikeš s tím souhlasí. Prý je proti jen zastupitelstvo, ale pánové ještě chtějí zabojovat.

Co tam dát v létě třeba zase přenosný bazén ? Placu je kolem na deky dost. Ať máme něco, co jinde nemají. Kriste pane, oni tady točí miliony, jak kdyby se nic nedělo, ale dát to do výzkumu mělnického podzemí, tak to tedy ne!!! A věřím, že teď už snad slovo pana Roubíčka zachrání aspoň tu alej plnou čínských třešní. Pánové, co to tady pořád vymýšlíte ??!V pátek jsem trošku zvažoval cestu na náměstí Míru, kde se konal nějaký hudební festival, jehož hlavní hvězdou snad měla být skupina Wohnout, ale dal jsem po práci přednost domácím aktivitám. Právě tehdy, se zrodila myšlenka, že bych mohl navštívit  pražský Den železnice a vůbec toho nelituji. Mimochodem, hlavní železniční oslavy probíhaly letos v Bohumíně a před několika lety jsem si na takové hlavní oslavy zajel do Olomouce.Myšlenka spočívala vtom, že po dvou hodinách dnes jezdí přímé spoje z Mělníka do Prahy- Vršovic, odkud to již není daleko do místního lokomotivního depa. Pak měla následovat cesta do hlavního centra oslav na nádraží Praha-Smíchov a podle možností byla v plánu ještě bývalá výtopna Praha-Zlíchov a hlavně Království železnice u zastávky Anděl.


Nejlepší by bylo jistě na takovou akci vyrazit co nejdříve, ale to bylo nad mé možnosti. Bohužel jsou i povinnosti, které nelze stále odkládat. A tak jsem do Prahy odjížděl ve 12.09 a do Vršovic jsem přijel ve 13.18. Speciální historická tramvaj číslo 42 mě měla sice svézt  asi dvě zastávky, ale čekat do 13.55, se mi tedy vážně nechtělo. Natáhl jsem krok podle stadionu Bohemians a někdy ve 14 hodin už jsem mezi ostatními návštěvníky procházel vršovické depo.Pohyboval jsem se tu právě ve správný čas, protože v depu již byla připravena jednotka RegioShark, která vezla návštěvníky takovou okružní jízdou přes Kačerov a Radotín do cílové stanice Smíchov. Vlak byl nacpaný, až k prasknutí, odjížděl ve 14.35 a přivezl nás do Smíchova v 15.22. Tam probíhaly hlavní pražské oslavy, které letos také připomínaly 25 let od začátku Pražské integrované dopravy. K tomuto výročí, se přímo v místě rozdávala publikace, která mapuje historický vývoj PID do současnosti.
Myslím, že je zbytečné nějak komentovat dění na nádraží. To ostatně řeknou nejlépe samotné fotografie. Asi v 16.45 jsem pokračoval zvláštním historickým autobusem do zastávky Zlíchov- lihovar. Přeprava historickými autobusy byla zcela zdarma, stejně tak, jako historickou tramvají. Zde mají v bývalé výtopně parních lokomotiv takové zvláštní muzeum. Místní nadšenci, se snaží shromažďovat auta i vlaky, které dnes již v provozu nevidíte a zachránit je před sešrotováním.Bylo to hezké, ale nikoliv velké muzeum a čas již velmi pokročil. Hledal jsem nějaké spojení do stanice Anděl, ale zrovna nic nejelo. A tak jsem to vzal pěšky zpět na nádraží Smíchov. Nestačil jsem se divit. V Praze staví tramvaje a autobusy snad na každé křižovatce. To je snad mnohem dále ze Pšovky do Rousovic, než ze Zlíchova na Smíchov. To samé bylo i předtím ve Vršovicích. Za pár minut jsem byl už zase zpět u nádraží Smíchov. Cestou od bývalé výtopny jsem však viděl neuvěřitelný bordel a leckde smrděla i moč. I to je Praha.Samozřejmě, že mi zase historická tramvaj ujela, a tak jsem jel na Anděl vlastně tím samým autobusem, co jel v 16.45 do Zlíchova. Teď bylo 17.45, šlo o poslední spoj a opět jsem jel kolem zastávky Zlíchov :-). Sehnat jízdní řády speciálních autobusů bylo nemožné. Zvláštní vlaky byly na letáčcích, ale autobusy ne. Někdy v 17. 58 jela ještě poslední spoj oné historické tramvaje, ale čekat dalších 13 minut, se mi nechtělo, zvláště, když má Království železnice jen do 19 hodin.
Království železnic sídlí v takové obrovské budově. Vysvětloval jsem paní u kasy, že se dnes ta návštěva rozhodně vyplatí, protože je vstupné jen 50 procent z celkové ceny. Jaké bylo mé překvapení, když po mně chtěla nějaký kupón, že jsem skutečně byl na akci Den železnice. Tak to mě opravdu nenapadlo. Byla to darda, ač jsem to chtěl jen proběhnout. Vstupné 260 Kč ! To by byla třeba pěkná  hodnotná kniha o Mělníku, která vám zůstane. Co jsem měl dělat, když už jsem byl tady a stejně jsem to někdy vidět chtěl.
Vše jsem samozřejmě fotil, ale nesl jsem špatně, že nějaký pitomý kupón rozhodl o tom, že jsem dal zbytečně 130 Kč navrch. A mělo být hůře. Doma jsem objevil mezi letáčky pozvánku do Království železnice a zjistil jsem, že expozice je ve dvou patrech v podlaží domu. A já viděl jen první patro. Kde se stala chyba ? Možná už některé dveře byly zamčené, aby postupně do 19 hodin návštěvníci opustili areál.


Na království železnic potřebujete opravdu mnoho času, protože to nejsou jen obrovské prostory, ve kterých najdete i známé dominanty Liberecka. Ústecka, Středočeského kraje, ale také se mění po několika minutách denní a noční období apod. To vše mi při mé první bleskové návštěvě uniklo. Aspoň, že jsem viděl velký papírový model Prahy, obrovské nedobudované kolejiště a mnoho dalšího.Tak snad někdy příště, protože jsem přišel o opravdu zajímavé věci. Také cesta domů. se mi zkomplikovala. Čekám na metro a najednou zjistím, že jsem černý pasažér. Než ten dlouhý tunel vyjedete zase k označovačím jízdenek, tak vám to ujede. Jízdenka PID samozřejmě za 2 x 62 Kč. Jel jsem tedy domů v 19.25 z pražského hlavního nádraží spěšným vlakem, který končí v Turnově. Ve Všetatech jste ve 20.06 a už vám hlásí 15 minut zpoždění od Kolína. Sotva jsem však vytáhl materiály z akce, už to zase neplatilo a z 15 minut jich bylo asi jen pět. A tak jsem se někdy ve 20.35 dostal domů a čekalo mě spousta práce s fotografiemi ( celkem 285), abych vám jich sem mohl aspoň několik dát do článku, které občas tak rád píši.
A příště snad už zase konečně volby. Vítěz je asi jasný, ale pořád je plno parazitů, co nechtějí spadnout pod pět procent a zamořují média zbytečnými názory :-). Snad málokde je v parlamentu tolik stran, jako u nás, a to je každé volby.
Zdroj: Soutok