Tip: Uvítáme nové uši a oči. Staňte se zvědem serveru Mělníček.cz! [email protected]

Zpravodajství

Červen 11, 2019

16:10

Na Svatodušní pouť do Liběchova, která se konala v sobotu 9. června jsem se z uvedených důvodů ( poslední dva články) sice nedostavil, ale věděl jsem, že tam zřejmě bude Martin Klihavec, který jistě něco nafotí a třeba i pan Lojka.

Požádal jsem včera Martina o nějaké fotky, abych se potěšil a mám pochopitelně i svolení k dalšímu šíření. Vždyť je dobré, aby lidé byli v obraze , poznávali dění v okolí, seznamovali se s různými aktivitami a třeba je i navštívili, čímž mohou udělat radost, jak sobě, tak organizátorům akcí.

A právě, že účast nebyla nijak závratná, zejména během procesí od Liběchova. Nějak mi to nekorespondovalo s počtem účastníků u samotného kostelíku sv.Ducha a sv. Hrobu ( to je jeho plný název), kde se jich sešlo podstatně více. Dozvídám se, že šlo o účastníky druhého procesí, které přišlo od vehlovické kapličky. Obě procesí, se tu tedy spojila.

V závěru fotogalerie tu máme ještě záběry z klasické pouti pro děti od liběchovského zámku, kde se také žádný nával nekonal, pokud to srovnáte třeba s posvícením, které proběhlo týden po Mělnickém vinobraní 2018, nebo s Dny evropského dědictví. (DED)

I tak si akce zaslouží pozornost zejména místních občanů městečka, ale samozřejmě případně i přespolních obyvatel, jak se říká.

Ještě mnohem více pěkných fotek z akce najdete také na facebooku pana Lojky

https://www.facebook.com/groups/1808841266008571

Ještě připomínám, že na adrese http://www.bezky.cz/ můžete objednávat knihu  s názvem Dvacet let MJ 50. Sice máme tuto sobotu ( 15.6.) letos již 26. ročník, ale knihy se píší zejména k významným výročím.

Pěkný tropický den a já jdu pokračovat četbou v motoristické knize Karla Březiny ,, Mělník byl první. :-)".

Zdroj: Soutok

Červen 9, 2019

14:16

Posledně jsem vám naznačil, že budu pravděpodobně v sobotu 8. června v práci, ale i tak jsem doufal, že když už ne v sobotu odpoledne, tak třeba v neděli zavítám na radniční dvůr a přinesu nějaké záběry z Mělnického Vrkoče.

Ovšem, v důsledku změn počasí mám zdravotní problém a je mi lépe u čaje a knížky Mělnický okruh. Konečně, několik fotografií z akce si již teď  můžete prohlédnout třeba na facebooku pana Lojky ....https://www.facebook.com/groups/1808841266008571 .....
a já si myslím, že je to paráda. Vždyť o to už dávno před několika lety Soutoku šlo, aby místní média přinášela aktuální reportáže a zpravodajství z akcí, nikoliv až někdy v pondělí, nebo v úterý, ale právě již hned o víkendu. Také se rád přenesu někam u čeho nemohu být, nebo to nepovažuji za prim, a to se již děje.

Ostatně, je to i dobrá zpráva pro ty, kteří by na jednu stranu chtěli být u mělnických akcí a přitom je láká výlet někam jinam, nebo věnování se nějaké osobní zábavě.

Nechci však,aby se na webu nic nedělo. Aspoň dnes ne :-). A tak i přes osobní nepohodu tu zkusím něco dát.

Dívejme se vpřed, kde už je tento víkend hlavně Mělnická Jizerská 50  a můžete se podívat na fotky z roku 2018 i podrobnosti informací z letošního ročníku :

http://www.bezky.cz/index.php

http://soutok.blogspot.com/2018/06/velka-fotogalerie-ze-zaveru-akce-25.html


 Mělnický hrozen 2018.

Aby nebylo téma jen jedno, když už je stejně čas být v obraze, tak tu je další pozvánka:

Mělnický hrozen 2019 - 36. ročník.

Dne 22. června, se koná již 36., ročník pochodu Mělnického hroznu.
Pozor změna !!!!!
Start nebude na nádraží ČD, jako v minulosti, ale na autobusovém nádraží !
Loni se šlo na Liběchov, letos se vracíme ke klasice.
Trasy jako klasicky :  10, 14, 25 ,36 a 50 km pěšky +  40 a 70 km cyklotrasa.

Nejkratší 10: Mělník- Chloumeček-Bílé břehy- Mělník Blata.
Postupně se přidávají okruhy podle délky přes : 14 km Lhotka, 25 km Vysoká-Harasov, 36 km Kokořín, Kokořínský Důl, 50 km Vojtěchov.

Přesně máte vše na : https://kct-vht-melnik.webnode.cz/news/melnicky-hrozen-22-6-2019/

Poznámka:  Osobně nevím proč, ale webové stránky kčt Mělník jsou udělány tak, aby nešlo program  jednoduše okopírovat a snadno šířit. Zvláštní propagace a sdílení akce.


Lysá nad Labem - výstaviště je dobrou volbou. Každý měsíc tu máme několik výstav, ze kterých si vyberete a vláčkem to není daleko. Pravda, kovářova kobyla chodí bosa a Soutok si stále říká, že tam někdy na něco zajede, ale .... to snad budu dříve v penzi, než to někdy vyjde :-).https://www.vll.cz/vystavy

A dlouho nebylo Mšensko. Koukám, že jsem nechal trochu vyblednout Plovárnu. Tak to samozřejmě ne. To je jedna z nejlepších akcí ve Mšeně a snad dám i plakát, když nezapomenu. Hezký zbytek víkendu!

Město Mšeno a okolí : Kalendář akcí na zbytek června a prázdniny.

http://www.mestomseno.cz/index.php?cmd=page&id=522.06.2019  14. jízda Kokořínskem22.06.2019  Prošlápni si cestu!22.06.2019  Plovárna 2019 - 15.ročník festivalu country, folku a bluegrassu13.07.2019  Vycházka časem zpět o sto let13.07.2019  Kokořínský triatlon19.07.2019  Tradiční letní výstava drobného zvířectva03.08.2019  Mezinárodní mistrovství a Přebor ČR v enduro sprintu03.08.2019  Chorušice - Chorušická pouť17.08.2019  IX. setkání motocyklů československé výroby ve Mšeně25.08.2019  Kokořínské roklinky (běh)31.08.2019  Poslední koupání
Zdroj: Soutok

Červen 5, 2019

18:18

Stále ještě rozebírám s přáteli Mělnický okruh 2019, ale je nutno se podívat vpřed, neboť je tu již další červnový víkend. Z mého hlediska jde spíše o takový přehled akcí, protože nelze míti stále volno a obcházet místní, nebo i vzdálenější akce.
Nejprve je tu Mělnický Vrkoč. Tentokrát půjde tak nějak o čistě tuzemské soubory. Loni se v sobotu zrovna počasí nevyvedlo, ale vše jsem si vynahradil v neděli na radničním dvoře, kdy bylo nádherné počasí a všechny soubory předváděly krásná vystoupení, která přinášela radost, pohodu a určité vzdělání ohledně různých krojů i krajových lidových tradic.
Nepovažuji se zrovna za fandu folklorní hudby, ale byl jsem nadšený. Je pravda, že jsme tu loni měli velký soubor ze Španělska, který zářil barvami , bohatými kroji i hezkou exotickou taneční hudbou, ale pokud jste četli loni zejména můj článek z radničního dvora, tak víte, že se mi líbili i místní soubory a vložil jsem dokonce asi dvě videosekvence. Nepochybuji, že kdo přijde, tak si odnese krásný zážitek.
http://soutok.blogspot.com/2018/06/folklorni-matine-na-dvore-za-radnici-to.html


Jet můžete také do Liběchova. Nemusíte jít jenom na pouť tak, jak ji znáte. Můžete na vlastní kůži okusit, jaké to bývalo ve starých časech, když ještě chodilo procesí po křížové cestě. Přiznám se vám, že jsem o této pouti z výše uvedeného důvodu uvažoval, ale vypadá to, že to z pracovních důvodů budu muset odložit.


Někomu se může zdát, že těch aut už bylo příliš. Každému dle jeho gusta. V Lobči je to vždy krásně oddechové a zajímavé, protože tu vedle sebe máte kulturu, veterány, anglické sportovní vozy, místní pivo i vínko v hezkém sklepě pod zámečkem. O všem jsem tu již v minulosti psal.


Mělnický okruh. Jaký vlastně letos byl ? Lze ho považovat za úspěšný, nebo ho zkritizovat ?
Snad každý, kdo tam byl, tak musel vidět, jak přišlo oproti loňsku málo lidí, což mělo být úplně obráceně. Vždyť jsme tu měli letos konečně i dva krásné přechody nad tratí.

Sice se na konci akce hovořilo optimisticky a starosta města přednesl krásnou větu . ,, Těšme se na Mělnický okruh v roce 2020", ale malá účast návštěvníků zamrzela leckoho. A jaké tedy mohou být ty příčiny tak malé návštěvnosti ? Vidím jich mnoho a nejsem sám.

Podívejte se jen na toto: https://melnicky.denik.cz/ostatni_region/obrazem-v-melniku-opet-buracely-motory-20190604.html

Máte pocit, že toto je článek hodný regionálního média ? Žádné hodnocení akce, chybí fotky ze slavnostního vyhlášení vítězů, jako kdyby to ani místní média nezajímalo.
Prvním takovým důvodem slabé návštěvnosti je slabá reklama. Nelze se opírat jen o místní publikum. Tomu se to okouká, přijde třeba až za tři roky. Ta reklama musí být mnohem dále, ne jenom na Mělníku.

Vstupné.  Dát 250 Kč za jednoho dospělého a jít se někam grilovat na slunce, kde pohodově projedou auta dvě zatáčky, aby se objevila za dvě minuty, tak to leckoho nelákalo. Co to takhle nechat za 50 Kč ? To půjde rád i táta se dvěma dětmi, nechá tam 150 Kč, aniž by nad tím vůbec přemýšlel a klidně půjde za hodinu domů, aniž by měl pocit, že něco utratil a nějak prodělal. Udělá místo dalším.

Občerstvení. Už ze zvyku si nosím pití sebou, ale nestačil jsem se divit. Divácká zóna nad Vrázovou vyhlídkou. Loni zde byl stánek s pivem, ale letos nosili lidé pivo až snad z náměstí Míru. Divácká zóna v parku Jungmannovy sady. Sám jsem byl svědkem, jak jeden člen početnější skupiny říká : ,, Tady mají akorát trdelník, tam zase ledovou tříšť, a pro pivo se musí až na náměstí."

Formule. Reklamní tahák, který vzbudil nedůvěru. Samozřejmě je krásné mít co nejpestřejší program, ale i laik ví, že silnice ke starému mostu je samý hup, což je pro vozy rally, ale již obtížnější pro motocykly, natož pro formule.

O Mělnickém okruhu by se dalo dlouho diskutovat, ale to jsme si již nějak odvykli. Jsem zvědavý, zda se podaří pro příští rok návštěvnost zvednout. Zatím se dokonce objevují názory, že je to spíše taková zábava pro jezdce, kteří si vzpomenou na mládí, vlezou do starých aut a nechají se obdivovat v městských ulicích.

Až člověk někdy kouká, co všechno lidé vymyslí. Ač byly dva mostní přechody, tak pořád bylo dost těch lidí, kteří se vztekali, že nic obcházet nebudou, že spěchají do práce a tématem nebyl ani tak okruh, jako klasické nadávání na příšernou dopravní situaci pod městem ( Bezručovka, Řípská).


V poslední Mělnické radnici byla i zmínka o tomto grilu u Teska. Mám už asi měsíc od Martina Klihavce tuto fotografii. Nuže, zde si můžete na volném prostranství v parku u Teska grilovat a třeba i navazovat přátelství, jak se v posledním čísle píše.

Pěkný zbytek pracovního týdne.

Zdroj: Soutok

Červen 2, 2019

18:06

A je tu závěr letošního, celkově již 15. Mělnického okruhu. Na finále jsem přišel ve 13.30, když jsem si ještě předtím nechal od Karla Březiny podepsat knížku Mělník byl první. Musím říci, že v Jungmannových sadech bylo oproti dopoledni přece jen více lidí, ale celkově zůstala návštěvnost daleko za očekáváním. Co je toho příčinou, tak o tom lze jen polemizovat.

Snad cena vstupného, snad horké počasí, snad fakt, že to loni bylo po novotě, snad to někomu připadlo stále stejné, snad někoho odradil dlouhý program, nebo měli lidé jiné aktivity, ale v každém případě je to škoda. Nesmíme zapomenout, že se na závod dívají i lidé odjinud a dobrá reklama to zrovna není.

Nicméně, jezdci a snad i organizátoři byli spokojení a nakonec vyslovil pan starosta Mikeš onu známou větu : ,, 15. ročník Mělnického okruhu je za námi, těšme se za rok na ročník 16. "


Jak jsem již řekl v úvodu, tak jsem svůj poslední vstup věnoval nejprve závodům sidecár, které se dnes už moc nevidí. Pak jsem přišel nad Vrázovu vyhlídku, kde jsem už moc automobily nefotil, neboť jsem je tu fotil včera při trénincích. Povedl se mi bohužel napůl takový docela povedený kousek. Jeden vůz dostal v zatáčce hodiny, a tak tu mám ve videu takové to vyproštění.

Znáte ten zákon schválnosti ? Budete fotit videosekvencí nezajímavé průjezdy zatáčkou a zrovna když fotoaparát uklidíte, tak se stane něco, co by bývalo stálo za zachycení. Na konci článku je tedy aspoň to vyproštění z hodin.

Závěr patří tradičně vyhlášení výsledků. Nemám v úmyslu zde psát různá jména a popisovat výsledky. Kdo se o věci zajímáte, tak vám jsou již mnohé tváře povědomé, výsledky již znáte, byli jste možná i u toho a výsledky se dozvíte na stránkách Mělnického okruhu ....

http://www.melnickyokruh.cz/

Jinak věřím, že zase budou nějaká krásná videa, třeba i z automobilů, nebo snad z motocyklu, tak se občas podíváme i na youtube.

Na jednu stranu bylo dobré, že se divák téměř ke všemu dostal, ale jak jsem již řekl, tak zatímco loňská akce byla určitým společenským setkáním lidí, kteří se třeba i dlouho neviděli, tak toto letošní ročník poněkud postrádal, což působilo určité zklamání.

A nakonec je nutno samozřejmě poděkovat organizátorům, kteří odvedli skvělou práci. Vždyť jsme měli letos ve městě dva mosty přes trať, což bylo postačující.
Zdroj: Soutok
12:13

Dorazil jsem hned na první závod, kde startoval Jirka Rameš ( číslo 2), ale jeho konečné umístění uniklo v řevu přijíždějících motocyklů kubatury do 350 ccm. Zvítězil stejně tak, jako loni Jaroslav Pták ( číslo 3). Kubaturu do 350 ccm opanoval loňský vítěz Jirka Švihnos, což byla samozřejmě velká radost.
Nemám nyní čas cokoliv dále komentovat a snad je to zbytečné. Účast diváků je zatím překvapivě nízká. Nejvyšší byla v sobotu večer kolem 18 hodin, když mi došly baterky ve fotoaparátu.
Po dlouhé době připojuji pro zážitek z atmosféry také 2 videosekvence.
Zatím tedy bylo loni mnohem více diváků a chyběl i pivní stánek nad Vrázovou vyhlídkou. Pivo snad nekoupíte ani v Jungmannových sadech a lidé si jej nosí z náměstí Míru.
A poslední vstup bude někdy po vyhlášení výsledků.
Zdroj: Soutok

Červen 1, 2019

23:02

Ze soboty mám cca 120 fotografií, které jsem v nočních hodinách trochu upravoval, ale i tak jsem vstup číslo 3 rozdělil pro to množství do dvou článků. V každém je vlastně jako-by v detailu nějaká ta hvězda okruhu.

Odpoledne bylo centrum dlouho poloprázdné, jak uvidíte na fotkách z Karlova náměstí. Navíc se nám pěkně protáhl program. Jeden závodník v kategorii sidekár zjistil na Karlově náměstí, že mu chybí spolujezdec, který vypadl někde u ZDŠ Jaroslava Seiferta a byl hospitalizován.

O  další zdržení se postaral prý jakýsi samozvaný řidič čtyřkolky, který se prý projížděl po trati a nechtěl uposlechnout výzvy k opuštění okruhu. A tak se vše značně protáhlo. Vždyť ještě ve 22 hodin burácely za okny motocykly.
Užijte si pohled z výšky. Nutno říci, že nad okruhem také létaly drony.
Zkoušel jsem samozřejmě leckteré místo, aby nebyl celý závod jen z jednoho místa.

To již vyjížděli závodníci k druhým tréninkům a já se konečně dočkal i nejslabší motocyklové kategorie.
Trojku má loňský vítěz Jaroslav Pták z Karlových Varů.
Také Jirka Rameš se lepšil kolo od kola.Co bylo příčinou předčasného zajetí do depa, tak to vám neřeknu, ale pro mě z toho byla série krásných detailních fotografií loňského vítěze a velkého favorita v této kubatuře.
Počkal jsem si na stejném místě ještě na druhý trénink třídy do 350 ccm , abych se později vydal ještě jednou k Vrázově vyhlídce.
( S číslem 45 Jirka Švihnos, který jel také v kategorii do 250 ccm)Před startem 250 ccm.Cestou k Vrázovce jsem ještě pořídil nějaké záběry.A pak to přišlo. Došel zdroj u fotoaparátu a bylo vymalováno. Ani vám neukážu, jak slušně přibylo kolem 18 hodiny lidí. Tou dobou tu jezdila kubatura do 500 ccm a následovaly soutěžní automobily. Pořadatelé měli co dohánět.

,, Nu což, zítra je také den a hlavně půjde již o výsledky závodů" pomyslel jsem si. Stejně na mě čekalo spousta práce. Nabít foťák, domácí resty, tyto dva články ( tento druhý píši kolem půlnoci) a ráno abych vstal dříve. Vždyť už v 9.30 jedou svůj závod 175 ccm a mezi nimi Jirka Rameš.

Proto koukejme vstát a podpořit naše jezdce. Když půjde vše podle představ, tak snad na poledne bude další vstup. Pokud ne, tak potom zřejmě až po závodě.

Tak zítra, aneb již dnes , neb jsou dvě minuty po půlnoci :-)!Zdroj: Soutok
22:19

Po obědě jsem se dostal opět do centra dění si ve 13.30 hodin. Neviděl jsem tedy počínání našeho Jirky Rameše v prvním tréninku, ale ono asi opravdu není v moci člověka vidět vše. Bylo opět velmi horko, jako loni a i Karel Březina se svým štábem, se přesunul raději do stínu stromů. Bílý stanový přístřešek tak zůstal osamocený.
Ve třídě 350 ccm jsem tak mohl prvně spatřit prakticky domácího jezdce Jirku Švihnose na stroji Yamaha TZ z roku 1975.


Mé první záběry tréninků tedy patřily fotkám z Jungmannových sadů.Krásné záběry s Pražskou branou v pozadí mají své génius loci.
Člověk by řekl, že jde o nepovedenou fotku, když tam není celý stroj, ale opak je pravdou. Vlastně vidíme jezdci do tváře.


Tři motoroví bratři.ČZ domácího Jirky Rameše v depu. Třída 125 ccm a rok výroby 1974.


Jirka Švihnos se v tréninku přes počáteční problémy se strojem neustále zlepšoval a dostal se tak do první řady zítřejšího závodu. Je obdivuhodné, co tento závodník ve svém věku ještě dokáže.


Ale úmorné vedro, závodní kombinéza, obrovské soustředění i věk způsobily, že to dalo Jirkovi zkrátka zabrat. Proč o tomto jezdci píši často tak, jako o domácím jezdci, ačkoliv žije v Praze ? Jirka Švihnos totiž reprezentoval v 80. letech 20. století ve třídě do 125 ccm podnik STS Mělník.


Prohlédneme si jeho motocykly .....


...... a už tam vidíme záda Jirky Rameše ( uprostřed) při práci na motocyklu.


Zatím marně přemýšlím, kde se nacházejí formulové stroje, aneb kde mají nějaké své centrum, jako kategorie soutěžních automobilů, motocyklů a sidekár.

Dnes tu byl také Dětský den, tak jsem občas zajel do tohoto prostředí.


Rád fotím sluneční hodiny na hotelu U Zlatého beránka, tak si dáme jednou zase ty zámecké.
To už máme 15 hodin SELČ.


Troška krásné krajiny neuškodí. Nádherná změna, aneb náš krásný domov. Země Česká, domov můj.Tréninky automobilů.
Lidí bylo do 17 hodin velmi málo. Teprve navečer se to všude začalo plnit. Snad to bude zítra s účastí podstatně lepší.


V této kategorii měli svá želízka také Němci i Švýcaři.


Usadila se v mé blízkosti velmi hlučná skupinka několika příznivců z Budyšína, která povykovala na svoji posádku a gestikulovala rukami. V zákrutě se jim posádka odvděčila v každém kole tím, že zvedla na chvíli kolo se spolujezdcem, ale nikdy se mi to nepodařilo vyfotit, což je velká škoda. Byl jsem totiž od zatáčky dále, abych mohl nafotit i záběry zezadu při průjezdu další zatáčkou.Zdroj: Soutok
11:38

Soutěžní starší škodovky polepené barevnými závodními pruhy a krásné staré stroje, tak to je přece jen zase rozdíl, který však nelze samozřejmě srovnávat. Krásné je oboje. A protože je krásné oboje a mělnický kemp není od Tyršovy ulice daleko, tak to byla samozřejmě příležitost zavítat i do kempu.

Jen jsem podcenil dvě věci. Opět  se mi nechtělo nikam spěchat a nakonec jsem mohl jen litovat, protože ve chvíli, kdy jsem přišel do kempu, tak již nebyl čas na pokojné okukování exponátů, ale musel jsem chytat vozy i motocykly takzvaně na výjezdu. To nebylo snadné, protože vše mělo oproti minulým rokům jiný rychlejší spád.

Odpadla nám u kempu jízda zručnosti, protože dnes bylo prvním bodem akce projet Tyršovu ulici, jako další bod programu Mělnického okruhu. Šlo tedy o společný bod obou akcí. To však pořadatelům zejména u výjezdu z kempu dělalo starosti, protože Mělník, to jsou dnes kolony aut a řidiči, kteří stále někam spěchají, tak neměli zrovna mnoho pochopení pro výjezd veteránů z kempů.

Tady je nutno smeknout především před paní Miřatskou, která za pomoci čtyřkolky musela ukočírovat provoz na silnici v obou směrech a umožnit bezpečný výjezd vzácným strojům. Vždyť jde o stroje historické hodnoty.

Já se potom samozřejmě rychle odebral do centra, abych i tam něco nafotil a využil asi hodinovou přestávku před tréninky motocyklů k obědu. Potěšilo mě, že tu stála u radnice opět i ta bugatka, zatím z jediné formule nám sjela nepříjemná stěna stanu a pozdravil jsem se i s Jirkou Ramešem, kterému budu samozřejmě držet palce. Ať už ale Jirka dojede jakkoliv, tak tady platí heslo : ,, Není důležité vyhrát, ale účastnit se. " Připomínám, že loni byl Jirka na krásném pátém místě, ale ať už dojede jakkoliv, tak je důležité, že tady doma máme na startu domácího jezdce. A on určitě bojovat bude :-).

Fotky jsem neupravoval, na to není čas.Zdroj: Soutok

Květen 31, 2019

20:35


Milí čtenáři, sice pozdě, ale s nadšením jsem dorazil na Mělnický okruh a užíval jsem si to. Rozhodně lépe, než ti, kteří se auty plazili po Bezručovce a kolem nádraží ČD. Je to ostatně zajímavá ukázka toho, co to udělá s dopravou, když je uzavřena Tyršova ulice v centru.

Mimochodem, četl jsem včera v novinách Mělnicko, že je prý zřejmé, že je Mělník tranzitním městem. Tak to jsme jak v Kocourkově. Celé roky se píše, že Mělník není tranzitním městem a valná část nákladní dopravy končí právě v přístavu a najednou klidně napíší bez nějakého vysvětlení novináři opak a ani pod tím není nikdo podepsaný ( měsíčník květen 2019, strana 2).

Pojďme však  již k okruhu. Tak to byla romantika. Kdy se může člověk takto procházet bez tlačenice středem vozovky po krásné Tyršově ulici a v pohodě si fotit.


Myslím si, že zítra na takovéto záběry asi ani nebude čas, a tak si prohlédněte takové ty technické věci okruhu. Začínáme u přechodu pro pěší u budovy ZDŠ Jungmannovy sady. Zajímal mě každý detail.Abych nezapomněl. Těch fotek bylo nakonec 86 :-).

To jsme již v parčíku nad poštou, kde je tradiční občerstvovací místo a toalety.


Jistě již poznáváte místo, kde loni Karel Březina startoval i komentoval závody. Nevím co je na tom pravdy, ale prý tu má být na Mělníku asi 5 televizních společností. Z loňského závodu jsem viděl někde zašitý nějaký dokument. Hlavně, že nás kritizovali v leckterých hlavních zprávách kvůli nemožnosti přecházet svévolně trať a nutnosti platit za vstup do centra města.

Turisté prý nemohli k zámku. Ale,vždyť je to prostě podobné, jako o vinobraní. Jen byla loni nesmělá propagace a ani letos nevíme, jaká je vlastně z diváckého hlediska vhodná návštěvnost. Vždyť nejde jen o to navštívit, ale také něco vidět a jistě se i občas přesunout zase třeba jinam. Vždyť zajímavé je to hned na několika místech města, včetně těch míst, kde se nezávodí.Krásná šikana, kde nám závodní stroje vjíždí z Nové ulice do Tyršovy ulice.


Prostory Karlova náměstí. Zítra tu bude plno.Stánkaři jsou na svých místech.


Druhý přechod je poblíž ZDŠ Jaroslava Seiferta.To jen tak pro představu, jak jsou přechody asi široké. Lákalo mě to si je vyzkoušet :-) a podívat se shora, ale rozhodl jsem se respektovat červenobílou pásku. Vždyť to zítra jistě mnozí vyzkoušíme.


 A už jsme samozřejmě v depu motocyklů. Bohužel, ani domácího Jirku Rameše, ani prakticky domácího Jirku Švihnose jsem neviděl, ale asi je to pochopitelné. Proč přespávat v karavanu, když je jistě lepší se pohodlněji vyspat doma v posteli :-).
Tady hlídám já.


Od krásných motocyklů tedy pojďme na automobily.Zrovna jsem chytil rozhovor s Vláďou Bergrem, který tu byl i loni ...

 .... a tady je i jeho stotřicítka.
Na plácku před muzeem již opět stály sidecary, a vůbec nikdo tam u mě nebyl. Dobře se fotilo a rozhodně lépe, než loni při samotných závodech.Před radnicí tentokrát žádná bugatka nestála, ale mám radost, že jsem ji tu aspoň loni potkal a zavzpomínal jsem.


A na závěr si dáme ještě nějaké záběry z trati. Zítra již budou všude lidé a plno ruchu.


Jsou to vlastně takové romantické záběry v předvečer ,, velké ceny " :-). Ono to však dnes bylo na pódiu řečeno pěkně. Jezdci se těší, protože tohle nikde jinde u nás nemají.Užijte si tedy večer dle svého gusta a zítra se již půjdeme potěšit z  pohledu na jízdy po našem okruhu :-).


Zdroj: Soutok

Květen 29, 2019

17:50

Milí čtenáři, velký svátek Mělníka začíná již tento pátek, a to je možná ta správná chvíle přijít zase s něčím novým.
Máme něco nového ? Máme ! A ještě jsem ani nevyrazil do terénu. Na webových stránkách Mělnického okruhu již máme z valné části k disposici seznamy startujících. Dovolil jsem si, jako mimo jiné i podpůrné  dobrovolné reklamní médium část tabulek přinést přímo sem a na zbytek startovních tabulek tu mám přímý odkaz.

Vězte, že to byla náhoda, nebo snad i určité tušení, že už by konečně něco takového mohlo být na webu okruhu k disposici. A také vám chci poděkovat za přízeň, kterou Soutoku a webu Mělníček.cz na stránce  http://melnicek.cz/ zachováváte. Děkuji !

SEZNAM PŘIHLÁŠENÝCH „MOTO A SIDECARY“Chcete se dozvědět více ?

http://www.melnickyokruh.cz/wp-content/uploads/2019/05/SEZNAM-P%C5%98IHL%C3%81%C5%A0EN%C3%9DCH_MOTOSIDECARY.pdf


Rally vozy:


Postavičky z Kinder vajíček zaplavily muzejní kavárnu
Regionální muzeum Mělník - kavárna 28. 5. - 30. 6. 2019


Kdo by neměl svou alespoň malou sbírku Kinder postaviček? Když legendární Kinder vajíčka s překvapením uvnitř (Kinder Surprise) nás provázejí už 45 let a za tu dobu se staly velmi populárním sběratelským artiklem?

 První Kinder vajíčko přišlo na trh o Velikonocích v Itálii v roce 1974, kdy se firma Ferrero rozhodla vymyslet něco nového pro děti. Pro Českou republiku byla první série figurek vyrobena v roce 1992. Byli to hrošíci HAPPY HIPPO.

V kavárně Regionálního muzea Mělník uvidíte 351 filmových a pohádkových Kinder postaviček a nejen těch, které dobře znáte. Ve spolupráci s malou sběratelkou Sofií Krejčířovou a její maminkou pořádá muzeum výstavu Fenomén Kinder. Nejzajímavější vystavené sběratelské kousky jsou např. tři kompletní kolekce figurek z Pána prstenů, Růžový panter z roku 1989 nebo Šmoulové.

 Děti i sběratele potěší také ukázky historických letáků. Výstava je doplněna produkcí dalších firem, které vyráběly vajíčka s překvapením, ale nestaly se celosvětovým fenoménem jako značka Kinder. Návštěvníci tak mohou obdivovat figurky z edice Mr. Bean, E. T. mimozemšťan nebo Pepek námořník. Výstava je otevřena: po - pá 9:00 - 17:00, so - ne 9:00 - 12:30 a 13:00 - 17:00 hod. Vstup volný.

-KrF-


Zdroj: Soutok

Říjen 17, 2017

08:57
Mělník – Regionální muzeum na náměstí Míru hostí v sobotu 28. října Den středočeského kraje.
Kategorie: Zpravodajství
08:54
Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.
Kategorie: Zpravodajství
07:34
Mělnicko - Přinášíme vám přehled krátkých zpráv z regionu.
Kategorie: Zpravodajství
05:52
Mělnicko /ANKETA/ – „Chabá komunikace u zásadních legislativních kroků a přemíra administrativy,“ říká o hlavních příčinách, které vedou k zítřejší stávce praktických lékařů, ambulantních specialistů i lékárníků v Česku předseda mělnického sdružení praktických lékařů MUDr. Rostislav Koňařík.
Kategorie: Zpravodajství

Říjen 16, 2017

09:44
Hostín - Novou prodejnu masa ze zvěřiny otevřeli v pátek odpoledne v Lesním závodu Maxmilián v Hostíně u Byšic na Mělnicku. 
Kategorie: Zpravodajství
07:26
Mělnicko - Přinášíme vám přehled kulturních událostí v regionu.
Kategorie: Zpravodajství
06:23
Mělnicko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu.
Kategorie: Zpravodajství
05:51
Liběchov – Zdejší nádraží je už nějakou dobu předmětem diskuzí nejen místních obyvatel. Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) chystá výrazné změny na trati Mělník – Litoměřice, které se dotknou právě liběchovického nádraží. O jeho budoucnosti však nemají jasno ani představitelé města. Varianty řešení se navíc často mění.
Kategorie: Zpravodajství

Říjen 15, 2017

14:28
Stochov - Bezmála tři stovky motorkářů nejen z regionu se sjely v sobotu na základnu MBA Stochov do tamního Bikers baru, aby zde společně ukončili letošní sezónu.
Kategorie: Zpravodajství

Říjen 14, 2017

05:24
Mělník - Celkem 257 kartonových modelů vytvořil Marek Suchý, který právě vystavuje svá díla v malém sále Regionálního muzea Mělník. 
Kategorie: Zpravodajství