https://www.traditionrolex.com/7

 Kočárkárna | Mělníček.cz - Mělník v pohybu
Tip: Chcete poradit kam dnes zajít na oběd? Prohlédněte si mělnické jídelní lístky.

Mělníček se potýká s technickými obtížemi.
Na uzdravení pracujeme. Prosíme o trpělivost.

Kočárkárna

Pro mělnické maminy

Mělnická miniškolka už má jméno - Rolnička


Miniškolka v Mělníku zahájila svůj provoz 2. května 2011 a po dohodě s rodiči dostala i své jméno. Pro Rolničku byla většina. Rolnička totiž splňuje dvě hlavní kritéria, aby byl název dobře zapamatovatelný pro děti a aby měl nějakou souvislost s Rodinným centrem Kašpárek, které miniškolku na Mělníku zřizuje...

Kočárkárna Napsat komentář | » číst dál

Radosti a strasti s prarodiči

Přestože již u nás není zvykem, aby vícegenerační rodiny žily pod jednou střechou, standardním zůstává udržování kontaktů i časté navštěvování se. Což ovšem znamená, že to mezi generacemi občas pořádně zaskřípe.

Kočárkárna Napsat komentář | » číst dál

Rodinné centrum Kašpárek Mělník

Rodinné centrum Kašpárek Mělník rozšířilo v roce 2010 svůj program v rámci projektu Zodpovědný partner, kompetentní rodič. V tomto projektu jsou zařazeny některé stávající pravidelné programy: praktický kurz pro nastávající rodiče, besedy s fyzioterapeutkou o psychomotorickém vývoji kojenců, kurzy nošení dětí v šátku a masáží dětí. Novou součástí projektu jsou psychologické přednášky a semináře pro rodiče, manželské a partnerské páry, pro všechny, kteří chtějí své výchovné a komunikační postupy aktivně zlepšovat.

Kočárkárna Napsat komentář | » číst dál

Vydařený valentýnský dětský karneval na Chloumku

Krásné Valentýnské odpoledne prožily děti v Rodinném centru na Chloumku. Ve spolupráci s RC Kašpárek Mělník  se podařilo zorganizovat velikou akci a znovu tak upozornit na krásné prostory této ojedinělé herny v centru Chloumku.

Kočárkárna Napsat komentář | » číst dál

Respektování v podání Jany Nováčkové

Už to bude rok, co jsem absolvovala kurz komunikačních a výchovných postupů Respektovat a být respektován vedený psycholožkou Janou Nováčkovou. Protože se letos znovu nabízí možnost tyto semináře navštívit, dovoluju si tu napsat pár osobních postřehů pro ty, kdo třeba váhají, jestli se přihlásit.

Kočárkárna Napsat komentář | » číst dál

Na Chloumku to rozjíždí nový tým maminek

Nový tým rodinného centra Chloumek plánuje zajímavé činnosti, například dětské kino, mimořádné akce, rekonstrukci dětského hřiště a zvelebení a dovybavení vnitřních prostor. Při navazování na dosavadní aktivity se budou rozšiřovat pravidelné kroužky pro děti a dospělé. 
Zároveň se na 17. ledna chystá oslava 5. výročí založení! 

Kočárkárna Napsat komentář | » číst dál

Čekáte miminko?

Příchod nového človíčka do rodiny vždycky znamená mnoho změn v našem životě a nutnost naučit se novým dovednostem. V dřívějších dobách se péči o děti všichni učili přirozeným způsobem nápodoby a také běžnou péčí o mladší sourozence, případně děti příbuzných, kterých nebylo zrovna málo.

Dnes, kdy se v rodinách průměrně narodí méně než dvě děti, tuto možnost nemáme. Ale můžeme se učit i jinak.

Rodinné centrum Kašpárek nabízí nastávajícím rodičům a také rodičům malých miminek několik kurzů, které jim pomohou připravit se na jejich novou životní roli.

Kočárkárna Napsat komentář | » číst dál

Kurz Respektovat a být respektován

Kurz výchovných a komunikačních dovedností  Respektovat a být respektován v RC Kašpárek Mělník v únoru a březnu 2009

Kočárkárna 1 komentář | » číst dál

Knížky, které bych chtěla potkat dřív

Protože knih o výchově dětí je bezpočet, ráda bych se zmínila o knížkách, které pro mě v poslední době byly přínosem, ale bylo by lepší, kdybych je potkala dřív.

Kočárkárna 2 komentáře | » číst dál

https://www.traditionrolex.com/7