Tip: Chcete poradit kam dnes zajít na oběd? Prohlédněte si mělnické jídelní lístky.
Viktor Janovsky

Kočárkárna

Pro mělnické maminy

Mateřské školy

Víte, jak to je se školkami na Mělníku? Stručný popis, kapacita, hlavní aktivity, školné a kontaktní informace najdete dále v článku.

Kočárkárna 2 komentáře | » číst dál

Prťata, my a (před)jarní sluníčko

Vystrkujete-li stejně jako my nosy na první předjarní sluníčko, nezapomeňte je (a prckům taky) namazat.

Kočárkárna Napsat komentář | » číst dál

Jednorázové nebo látkové?

 Asi si ještě vzpomínáte na nákup výbavičky před narozením dítěte, ať už vašeho, nebo třeba u někoho v příbuzenstvu. Pokud jste stejně jako my podlehli varováním a hororovým historkám maminek a babiček (ta práce…) či nadcházejících praotců (ten puch!), je tento článek určen právě vám. Krásné přízemní téma – pleny J

Kočárkárna 9 komentáře | » číst dál

Dítě v autě

Díky zavedení dětských autosedaček můžeme být klidnější, riziko zranění zvláště těch malých špuntů je daleko menší. Je ještě něco, čeho se při jízdě s potomkem obávat?

Kočárkárna Napsat komentář | » číst dál

Platby u lékaře: už jste letos přispěli?

První část reformy zdravotnictví je tady aneb „Návod na použití českého zdravotnictví v roce 2008“ v kostce. Brožura Ministerstva zdravotnictví (Návod na použití českého zdravotnictví v roce 2008 – dále v textu uvádíme jako Návod) je zejména v části I a II velmi pozoruhodnou sbírkou argumentů – doporučujeme pro pobavení za dlouhých zimních večerů. Hlavní důvody pro zavedení poplatků jsou celkem pochopitelné – má se zabránit plýtvání a zneužívání zdravotních služeb. Na ty, kteří jsou platbami ohroženi nejvíce (chronicky nemocní, sociálně potřební) reforma pamatuje výjimkami z placení a ročním ochranným limitem. Rodiny s dětmi mají být podpořeny nepřímo, a to úlevami na daních (z 6000 na 10680 Kč v roce 2008), porodným (13000 Kč) a rodičovským příspěvkem.

Kočárkárna Napsat komentář | » číst dál

Je domácnost pro děti nebezpečná?

Když máte malé dítě, nejdřív se naučíte dávat ostré předměty z dosahu, později zamykáte a zalepujete zásuvky a přesouváte materiál stále výš a výš. To ale není jediná cesta, jak zabránit dětským úrazům v domácnosti. Podívejme se na rizika, která čekají na mladé rodiče a jejich malé rošťáky.

Kočárkárna 4 komentáře | » číst dál

Ze skleničky nebo od maminky? Dětská výživa do jednoho roku

Zasloužilí rodiče šesti- a víceměsíčních drobečků to jistě znají. Prťousek už by měl zkoušet i něco jiného, než mlíčko. Pokud si odmyslíme rady babiček, tchýní a podobných moudrých a zkušených osob (přece ho/ji nebudeš krmit z konzervy??), co teď? Předložíme dítku něco z vlastní kuchyně nebo raději sáhneme po dětské výživě?
Kočárkárna 5 komentáře | » číst dál

Aby se rodiče nenudili aneb rodičovský příspěvek od ledna 2008

Některým rodičům přinesl konec minulého roku i jedno méně příjemné „nadělení“.  I v případě, že jste již řádně pobírali rodičovský příspěvek, musíte si o něj zažádat znovu, a to do konce ledna 2008. Informace o třech možných variantách čerpání byly sice obsaženy v průvodním dopise od MPSV, nicméně ne ve zcela přehledné formě. Pokud tedy ještě nemáte požádáno, případně vám něco uniklo, zde jsou hlavní body, termíny a zrady jednotlivých variant.

Kočárkárna Napsat komentář | » číst dál

Máte malé děti?

Jako maminky se setkáváte se svými kamarádkami a známými, vyměňujete si tipy a rady, které jsou specifické pro Mělník – kde výhodně nakoupit, jaké doktorce dát přednost, kam s dětmi zajít. Máte-li doma internet a chcete-li se dozvědět víc, vyměnit si názory a najít nové přátele, můžete k tomu  využít i Mělníček.

Kočárkárna Napsat komentář | » číst dál