Tip: Uvítáme nové uši a oči. Staňte se zvědem serveru Mělníček.cz! [email protected]

Kočárkárna

Pro mělnické maminy

Mateřské školy

Víte, jak to je se školkami na Mělníku? Stručný popis, kapacita, hlavní aktivity, školné a kontaktní informace najdete dále v článku.

Kočárkárna 2 komentáře | » číst dál

Prťata, my a (před)jarní sluníčko

Vystrkujete-li stejně jako my nosy na první předjarní sluníčko, nezapomeňte je (a prckům taky) namazat.

Kočárkárna Napsat komentář | » číst dál

Jednorázové nebo látkové?

 Asi si ještě vzpomínáte na nákup výbavičky před narozením dítěte, ať už vašeho, nebo třeba u někoho v příbuzenstvu. Pokud jste stejně jako my podlehli varováním a hororovým historkám maminek a babiček (ta práce…) či nadcházejících praotců (ten puch!), je tento článek určen právě vám. Krásné přízemní téma – pleny J

Kočárkárna 9 komentáře | » číst dál

Dítě v autě

Díky zavedení dětských autosedaček můžeme být klidnější, riziko zranění zvláště těch malých špuntů je daleko menší. Je ještě něco, čeho se při jízdě s potomkem obávat?

Kočárkárna Napsat komentář | » číst dál

Platby u lékaře: už jste letos přispěli?

První část reformy zdravotnictví je tady aneb „Návod na použití českého zdravotnictví v roce 2008“ v kostce. Brožura Ministerstva zdravotnictví (Návod na použití českého zdravotnictví v roce 2008 – dále v textu uvádíme jako Návod) je zejména v části I a II velmi pozoruhodnou sbírkou argumentů – doporučujeme pro pobavení za dlouhých zimních večerů. Hlavní důvody pro zavedení poplatků jsou celkem pochopitelné – má se zabránit plýtvání a zneužívání zdravotních služeb. Na ty, kteří jsou platbami ohroženi nejvíce (chronicky nemocní, sociálně potřební) reforma pamatuje výjimkami z placení a ročním ochranným limitem. Rodiny s dětmi mají být podpořeny nepřímo, a to úlevami na daních (z 6000 na 10680 Kč v roce 2008), porodným (13000 Kč) a rodičovským příspěvkem.

Kočárkárna Napsat komentář | » číst dál

Je domácnost pro děti nebezpečná?

Když máte malé dítě, nejdřív se naučíte dávat ostré předměty z dosahu, později zamykáte a zalepujete zásuvky a přesouváte materiál stále výš a výš. To ale není jediná cesta, jak zabránit dětským úrazům v domácnosti. Podívejme se na rizika, která čekají na mladé rodiče a jejich malé rošťáky.

Kočárkárna 4 komentáře | » číst dál

Ze skleničky nebo od maminky? Dětská výživa do jednoho roku

Zasloužilí rodiče šesti- a víceměsíčních drobečků to jistě znají. Prťousek už by měl zkoušet i něco jiného, než mlíčko. Pokud si odmyslíme rady babiček, tchýní a podobných moudrých a zkušených osob (přece ho/ji nebudeš krmit z konzervy??), co teď? Předložíme dítku něco z vlastní kuchyně nebo raději sáhneme po dětské výživě?
Kočárkárna 5 komentáře | » číst dál

Aby se rodiče nenudili aneb rodičovský příspěvek od ledna 2008

Některým rodičům přinesl konec minulého roku i jedno méně příjemné „nadělení“.  I v případě, že jste již řádně pobírali rodičovský příspěvek, musíte si o něj zažádat znovu, a to do konce ledna 2008. Informace o třech možných variantách čerpání byly sice obsaženy v průvodním dopise od MPSV, nicméně ne ve zcela přehledné formě. Pokud tedy ještě nemáte požádáno, případně vám něco uniklo, zde jsou hlavní body, termíny a zrady jednotlivých variant.

Kočárkárna Napsat komentář | » číst dál

Máte malé děti?

Jako maminky se setkáváte se svými kamarádkami a známými, vyměňujete si tipy a rady, které jsou specifické pro Mělník – kde výhodně nakoupit, jaké doktorce dát přednost, kam s dětmi zajít. Máte-li doma internet a chcete-li se dozvědět víc, vyměnit si názory a najít nové přátele, můžete k tomu  využít i Mělníček.

Kočárkárna Napsat komentář | » číst dál